dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 43
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 855
  1. #41

    Domyślnie

    zawsze, jak mam wybrać jakiś sprzęt, lub materiał na budowę, z zasady, celowo nie chce wiedzieć ile to kosztuje, tylko proszę fachowca w temacie o ustawienie danego towaru w kategorii od klasy s, powiedzmy do niższych klas, z zaznaczeniem co by mi proponował.
    Poczym prosze o opisanie danych produktów, i pierwszgo wyboru dokonuje na postawie tego opisu. Lub sama szperam po poradnikach, necie i zbieram dane wg listy. Na ogół wybieram opcje full wypas.
    Dopiero obok wstawiam ceny.
    potem jeżeli koszty są za wysokie, analizuję czy potrzebne mi sa wszystkie opcje danego towaru.
    czasem ceny są bardzo rozbieżne, przy czym towar jest na tym samym poziomie jakościowym, a bywa i odwrotnie.

    pozdr.....
    idę poszperać w necie pa

  2. #42

    Domyślnie

    Polecam grupe dyskusyjna : pl.rec.foto.cyfrowa

  3. #43

    Domyślnie

    Polecam grupe dyskusyjna : pl.rec.foto.cyfrowa

  4. #44

    Domyślnie

    Już mam Dimage 7Hi. Za jedyne 1100 USD.
    Trochę jest czytania instrukcji, bo to całkiem gruba książeczka.
    A aparat jest bardziej skomplikowany niż konstrukcja parasola.
    Ale zabawa super.

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Gratuluje wyboru i duuuuzej kasy.
    Mi na razie musi wystarczyc lustrzanka analogowa. Dobrze ze choc
    na filmach nie ma okreslonej ilosci mln pikseli.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Czy ktoś może podać przykład niezbyt drogiego aparatu dla budowlańca? Gość, co chyba mi będzie wykańczał chatę chce sobie kupić cyfrówkę. Jego wymagania nie są tak wygórowane jak nasze. Można sobie odpuścić np. czas migawki (obiekty statyczne), wielkość pamięci (do 30 zdjęć w wysokiej rozdzielczości). Ważne z kolei są dość szeroki kąt i możliwość zbliżeń. W pierwszym przypadku chodzi o zdjęcia pomieszczeń na pokaz dla kolejnych klientów, w drugim o zbliżenia miejsc do których nie może się dostać. Przykładem była jakaś konstrukcja żelbetowa oddalona o 10m, gdzie chciał pokazać jej detale. Przypuszczam, że odtwarzanie kolorów też może być ważne.
    To co radzicie? Jakiś Canon? Ckwadrat liczę też na sugestię z Twojej strony.

  7. #47

    Domyślnie

    Polecam, co pisalem wczesniej CANONa A-40. Ma on zoom (optyczny 3x ,na cyfrowy nigdy nie patrz) i niezly obiektyw. Odbitki z matrycy 2 mln w formacie 15x10 wychodza calkiem dobre. I ma niewygorowana cene : ok.1500 zl.

  8. #48

    Domyślnie

    On 2003-01-25 21:51, Ryszard1 wrote:
    Gratuluje wyboru i duuuuzej kasy.
    Mi na razie musi wystarczyc lustrzanka analogowa. Dobrze ze choc
    na filmach nie ma okreslonej ilosci mln pikseli.
    To nie kwestia kasy. Budowa nie może narzucać klapek na oczy. Do kina trzeba chodzić. Na jakiś urlop wyjechać. Dziecko wysłać na wycieczkę. A ja zapowiedziałem żonie, że nie chcę kolejnego krawata od Mikołaja. A ponieważ sprzedałem swój mikroskop z czasów studenckich (2500 zł) i wziąłem w pracy niezłą premię to sobie zaszalałem.
    A jeżeli trafili mi się dobrzy znajomi jadący do Australii przez Honk Kong to grzech było nie skorzystać.
    Mam sprzęt za 55% ceny w kraju.

  9. #49

    Domyślnie

    A jeżeli trafili mi się dobrzy znajomi jadący do Australii przez Honk Kong to grzech było nie skorzystać.
    Mam sprzęt za 55% ceny w kraju.
    Jakbym mial taka okazje tez bym skorzystal ...
    Choc wystarczylby mi jakis tanszy model, ale z zoo-mem. Lubie fotografowac przyrode, a niedlugo, jak juz wykoncze domek to napewno bedzie okazja. Jest on prawie na terenie Wolinskiego Parku wiec pewnie zwierzatek nie zabraknie i tematow na piesze wycieczki tez. Zaczelem juz sadzic nawet drzewka,


  10. #50

    Domyślnie

    Frankai - Canon generalnie jest OK. A40 czy malutkie Ixusy, które można schować do każdej kieszeni waciaka powinny budowlańcowi wystarczyć. Są solidne, obsługują tanie CF, nie mają wystających elementów, co może być na placu boju tzn. budowy bardzo istotne. Ale 2 MP CCD to raczej trochę mało - jeśli będzie sobie chciał mocno powiększyć jakiś detal może być zawiedziony. Więc niech się zastanowi nad Ixusem v3 (3 MP) albo - jeszcze lepiej - PowerShotem S45 (4 MP).

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ckwadrat - dzięki. Przekazałem gościowi wydruki, a jak się z nim zobaczę to mu objaśnię z czym to się je. Napisałem też do Canona, czy mają cuś co rozszerzy ewentualnie kąt.

  12. #52

    Domyślnie

    Do tych obiektywów to nic przykręcić się chyba niestety nie da. Nie ma nawet gwintu na filtry. Ale niech ten budowlaniec się nie martwi. Może przecież cyknąć parę fotek i w każdym programie graficznym zrobić nawet kąt 360o .

  13. #53

    Domyślnie

    Olympusy mają opcję panoramicznych zdjęć.
    Ustawiacie aparat na statywie i co mały obrót pstrykacie. Potem można mieć panoramę i 360 stopni.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Robiłem taką panoramę na Canonie S45 - bez statywu też wychodzi nieźle. Tak naprawdę ważny jest software do panoramy dołączany do aparatu.

    Wiem, że Nikon 990 (taki kiedyś miałem) ma możliwość dokręcenia nakładki szerokokątnej (tele zresztą również). Ma 3Mpix - jest to dosyć stary model - można dosyć tanio kupić używany lub nowy po znacznej przecenie w sklepie. Jakość zdjęć - rewelacyjna

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Znajomy mi jeszcze podał Canon Power Shot G2. Obecnie można już dostać za <3000 + (rzekomo) 69 za adapter + ok.600 za szeroki kąt x0.8. W pstryk.pl adapter to 119 i nasadka 999 ale x0.65.
    Coś wiecie o tym aparacie?


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Frankai dnia 2003-02-05 13:32 ]</font>

  16. #56

    Domyślnie

    Wiemy tylko że jest dobry ale jest już jego jeszcze lepszy następca - PowerShot G3.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ckwadrat - wg znajomego parametry G3 nie uzasadniają różnicy w cenie względem G2.
    Am - próbowałem znaleźć Coolpixa 995 i okazało się, że już "wyszedł". Obecnie zastąpił go Coolpix 4500. Wygląda nieźle. Względem Canonów ma ten plus, że ma już gwint. Przy okazji wyszła cienkość polskich sklepów. Na stronie http://www.bizrate.com/marketplace/ można sobie porównać ceny aparatów w USA i ich akcesoria. To że ceny są znacznie niższe to raz, a to że jest więcej akcesoriów to dwa. Przykładowo większość aparatów tam ma nasadki wide 0.45x (ceny 100-150USD). Dla Coolpixa 4500 w Polsce oferuje się 0.66x za 450zł i 0.63x (a może się kropneli) za ponad 600zł.

    Zanim kupię sobie aparat, to chyba przeczytam książkę o aparatach cyfrowych. Gdzieś widziałem, że są na rynku 4, przy czym 2 wchodzą w zakres moich zainteresowań - dobór i technika robienia i obróbki zdjęć w jednej książce.

  18. #58

    Domyślnie

    Polecam tez przejrzenie grupy dyskusyjnej :
    pl.rec.foto.cyfrowa



  19. #59

    Domyślnie

    Robiłem odbitki z 5 MP na matowym papierze 10x15 cm.
    Miodzio. Nie do odróżnienia.
    Polecam.

  20. #60

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o format odbitek 10x15 cm to ile MP powinno byc minimum ? Podobno 2 MP wystarczy, poprawi sie jakosc jezeli zwiekszymy do 3 MP, czy dopiero 4 MP daje zauwazalna roznice ?

Strona 3 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony