dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 274
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Wykonaj dokładną kronike fotograficzną z przebiegu budowy.

    W szczególności rób dokładne zdjecia wszystkich instalacji. Otwory wierć w odległosci co najmniej kilkunastu centymetrów od trasy przewodów instalacyjnych.
    Budownictwo to moja pasja

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Planując koszt budowy domu uwzglednij koszt otoczenia domu - sciezek, podjazdow, zagospodarowania trawnika oraz koszt ogrodzenia.

    Uwzglednij ponadto koszt podstawowego wyposazenia domu w niezbedne meble, zwłaszcza kuchenne.
    Budownictwo to moja pasja

  3. #43

    Domyślnie

    Oswajaj się z myślą, że prawdopodobnie będziesz musiał stosować lekkie środki antystresowe i antydepresyjne.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dokumnentuj, dokumentuj i jeszcze raz dokumentuj, żebyś potem nie musiał sięzastanawiać czy można przyłożyć wiertarkę lub gwóźdź do powierzchni.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szczegół: zastanówcie się, czy na pewno chcecie szprosy w oknach.

    U nas były w projekcie. Ponieważ okna zamawialiśmy w pośpiechu, nie przemyślałam tego do końca. Nigdy nie byłam u nikogo w domu, gdzie byłyby szprosy i to błąd. Wydaliśmy sporo na okna, a ja teraz czuję się jak w areszcie (w salonie są trzy duże okna na trzech ścianach i wszędzie te kraty). Na dodatek psują piękne widoki. I jeszcze jedno - wymuszają bardziej tradycyjny wystrój wnętrza. Ponieważ montowane są między szybami, pozbycie się ich jest niemożliwe (czytaj ogromnie kosztowne). Jakie to szczęście w nieszczęściu, że nie są złote!
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  6. #46

    Domyślnie

    1. Planuj
    2. Myśl
    3. Trzymaj kasę.
    4. Nie spiesz się zbytnio (nie ulegaj zbytnio presji otoczenia np. Żony)
    5. Pytaj innych - to nie jest wstyd
    6. Rób zdjęcia lub film (2 kopie !)

    Przykłady z zycia:
    I.
    Zaplanowałem elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience.
    instalacja elektryczna, bezpiecznik itp.
    W momencie jak doszło do kładzenia terakoty na podłogę, zabrakło kasy na matę, a trzeba było szybko, bo człowiek już bezdomny (sprzedane mieszkanie) i Żona pogania , robotnik już czeka i tysiąc innych spraw budowlanych na głowie.
    Nie położyłem maty.
    I co teraz ? mam skuć terakotę, kłaść matę i od nowa ... ???
    II.
    Zrobiłem film instalacjami, Szwagier mi pomagał
    A na film z instalacjami został nagrany film pt. Klan , bardzo śmieszne prawda ?
    Robiąc ostatnio nowy otwór do kanału ogrzewania kominkiem , sru... wiertło od razu w 5 przewodów
    III.
    Architekt zaplanował mi kotłownię od strony południowej i za razem od strony ogrodu, a pokój hobby od przeciwnej czyli północno-wschodniej, od ulicy.
    I mam teraz piękną słoneczną kotłownię i dość ponury pokój hobby, a także nadmiar rur do łazienki, które transportują wodę na drugą stronę budynku, ładnych kilkadziesiąt metrów. Bo przecież przyłącze wodociągowe jest od ulicy, właśnie w pokoju hobby !!!!
    Pozdrowienia

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Oj, tych rad byloby sporo .
    Ale jedna moja taka naczelna jest taka nie budujcie tzw. domów marzeń tylko domy na miarę. Czyli nie z głową w chmurach, na pokaz, dla gosci, czytez nie wiadomo kogo, tylko dla siebie, dokładnie pod potrzeby waszej rodziny.
    Każdego dnia sobie chwalę to , ze wybralismy bardzo prosty projekt domu , z klarownym, klasycznym układem pomieszcen, prostym dwuspadowym dachem i tzw. średnim metrażem. Dzieki temu, stac nas za to na materialy wykonczeniowe w lepszym gatunku. Czasami naprawde mniej ale w lepszym gatunku daje duzo lepszy efekt niz duzo, tanio i byle jak.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  8. #48

    Domyślnie

    Kup sobie wykrywacz do przewodów elektrycznych.
    Potrafi pokazać gdzie jest i jak głęboko.

  9. #49

    Domyślnie

    [quote="KrzysiekS"]Planując koszt budowy domu uwzglednij koszt otoczenia domu - sciezek, podjazdow, zagospodarowania trawnika oraz koszt ogrodzenia.

    wiesz człowiek który już wybudował dom i urządził ogród może coś powiedzieć na temat co będzie mi potrzebne wokół domu co należy dodać a co jest całkowicie zbędne, natomiast ktoś kto przymierza sie do budowu domu i jego urządzania NIC ale to NIC nie może na ten tema powiedzieć . Niemożliwe więc jest planowanie czegoś i to dokładne planowanie o czym nie ma się pojęcia. Przecież dom to nie tylko mury ale również przyłącza instalacje itd, itp. Wszystko wychodzi w trakcie budowy i nie znam naprawdę nikogo kto nic nie zmienił. Ja także myślałem iż mam wszystko dopięte na ostatni guzik i mogę zaczynać budowę, ale to była porażka . Pozdrawiam.
    Aby do zimy ... może będzie lżej...

  10. #50

    Domyślnie

    A tak w ogóle to pogódź się z tym, że co byś nie zrobił to i tak wcześniej, czy póżniej okaże się, że mogłeś to zrobić lepiej, inaczej, taniej, szybciej itd, itd, itd.

  11. #51

    Domyślnie

    podstawową cechą fahofcóf jest chodzenie na skróty. będa robic tak jak im wygodniej niekoniecznie dla inwestora lepiej. pamietam wielkie problemy z moimi schodami. nijak nie chciał szef ekipy zaakceptować schodów zabiegowych. pół dnia zmarnował jak tłumaczył im jakie to schody niewygodne bedą, i najlepsze sa ze wspocznikiem. dla niego nie było wazne że prześwit miedzy jednymi a drugimi schodami miał wynosić 200 cm bo on sie miescił. nie ugiołem się i jestem zadowolony. nie musze się schylac wchodząc do piwnicy. rada dla zaczynających - projektanci zazwyczaj się nie mylą. wykonawca ma budowac zgodnie z projektem a nie wprowadzać swoje poprawki.
    gg: 27962

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    podstawową cechą fahofcóf jest chodzenie na skróty. będa robic tak jak im wygodniej niekoniecznie dla inwestora lepiej. pamietam wielkie problemy z moimi schodami. nijak nie chciał szef ekipy zaakceptować schodów zabiegowych. pół dnia zmarnował jak tłumaczył im jakie to schody niewygodne bedą, i najlepsze sa ze wspocznikiem. dla niego nie było wazne że prześwit miedzy jednymi a drugimi schodami miał wynosić 200 cm bo on sie miescił. nie ugiołem się i jestem zadowolony. nie musze się schylac wchodząc do piwnicy. rada dla zaczynających - projektanci zazwyczaj się nie mylą. wykonawca ma budowac zgodnie z projektem a nie wprowadzać swoje poprawki.
    no chyba ze sie jednak mylą , a to dobrzy wykonawcy z duzym doswiadczeniem wlasnie maja racje, u mnie akurat tak wlasnie jest.
    Architekt i projketant -do niczego, dobry wykonawca, ktory okazal sie prawdziwym skarbem i dzieki radom którego uniknelismy wielu bledow.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata

    no chyba ze sie jednak mylą , a to dobrzy wykonawcy z duzym doswiadczeniem wlasnie maja racje, u mnie akurat tak wlasnie jest.
    Architekt i projketant -do niczego, dobry wykonawca, ktory okazal sie prawdziwym skarbem i dzieki radom którego uniknelismy wielu bledow.
    a to ciekawe,
    ciekawe również co zrobisz jak sie coś (odpukac ) zacznie dziadź z chałupką. to że projekty są przewymiarowane tylko pozwala zachować odpowiedni margines błedów. ja zupełnie nie dziwie się po co w projekcie jest B20 a nie b15, że w ściance kolankowej mam w każdym słupku 9 prętów fi12. inna sprawa że lepiej wszystkiego nie wiedzieć spi sie spokojniej. na początku zgodnie z fahofcami na projektancie nie zostawiłem suchej nitki. Po co te b20, po co ławy 60/80, po co tyle drutu itd. po wylaniu pierwszego stropu (wibrowanego) gdy rozbito deskowanie juz wiedziałem po co tego tyle a tego tyle.
    wykonawca będzie zawsze, powtarzam zawsze robił tak jak jest mu wygodniej, bo taka jest natura człowieka, że chce sobie prace ułatwiać i zarabiać więcej w tym samym czasie. więcej pracy to mniej kasy, bo rok zawsze ma 365 dni plus czasami 1.
    gg: 27962

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    spokojnie, ja mam wlasnie w druga strone: mocniejszy beton, slupki w sciance kolankowej, ktorych w projekcie nie bylo, takze dopiero teraz sie nie martwie ze cos mi sie zadzieje z chałupka,
    co powiesz np. na taki blad w projekcie odkryty przez wykonawce jak jeden z podciagow nad salonem ktory wisi w powietrzu i jest niczym nie podparty, mistrzostwo co!
    dodam, ze kazda zmiane konstrukcyjna jak wprowadzalismy kierownik budowy kazal temu projketantowi nanosic czerowna kreska na projket, wiec naprawde w niczym moja budowa nie przypomina "samowolki wykonawcy" chcacego ulatwic sobie zycie.
    Przykre, ale u mnie to wlasnie architekt poszedl na skróty, na zasadzie "jakos sie to rozwiaze na budowie", a wykonawca wbrew obiegowej opinii o ekipach budujacych, wykazal rozwage i zbudowal dom zgodnie ze sztuka budowlana.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    Przykre, ale u mnie to wlasnie architekt poszedl na skróty, na zasadzie "jakos sie to rozwiaze na budowie", a wykonawca wbrew obiegowej opinii o ekipach budujacych, wykazal rozwage i zbudowal dom zgodnie ze sztuka budowlana.
    to faktycznie straszne. twoje szczescie że przynajmniej ekipa była fachowa. strach pomyslec coby było jakbyś trafiła na jakiś prawdziwych polskich budowlańców.
    gg: 27962

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    Cytat Napisał Honorata
    Przykre, ale u mnie to wlasnie architekt poszedl na skróty, na zasadzie "jakos sie to rozwiaze na budowie", a wykonawca wbrew obiegowej opinii o ekipach budujacych, wykazal rozwage i zbudowal dom zgodnie ze sztuka budowlana.
    to faktycznie straszne. twoje szczescie że przynajmniej ekipa była fachowa. strach pomyslec coby było jakbyś trafiła na jakiś prawdziwych polskich budowlańców.
    własnie, dlatego naprawde chwalę sobie nasza ekipe i rzeczywiscie niejednokrtonie rozmawialismy o tym z mezem co by bylo, gdbybysmy trafili na "przecietnosc" na budowie, czyli zwykle idacych na skróty, partaczy itd. Po odbiorze budynku zastanwiam sie czy nie pojsc gdzies z tym projktem i nie dac popalic architektowi, zeby juz innych podobnie nie naciagal.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  17. #57

    Domyślnie

    1 Nie do końca wierz projektom część z nich jest kopiowana i przerabiana przez projektantów, niestety ni wszystkie rzeczy są przemyślane przez niego
    2. nie wyliczycz betonu na fundamenty i stropy
    3. przeglądaj projekt, dociekaj, przemyśl, pytaj, a oszczędzisz pieniądze i nerwy

  18. #58

    Domyślnie

    Z naszych doswiadczeń wynika jedno: Nie ufaj nikomu poza sobą (przynajmniej wtedy bedziesz miec pewność do kogo kierować pretensje). "Nasza" ekipa budowlana jest solidna, ale dość daleko jej do doskonałości. Z pełną wyrozumiałością słuchamy ich tłumaczeń, ale wymagamy...
    Pozdrawiam
    A.D.


    Cytat Napisał mr_futer
    1 Nie do końca wierz projektom część z nich jest kopiowana i przerabiana przez projektantów, niestety ni wszystkie rzeczy są przemyślane przez niego
    2. nie wyliczycz betonu na fundamenty i stropy
    3. przeglądaj projekt, dociekaj, przemyśl, pytaj, a oszczędzisz pieniądze i nerwy
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  19. #59

    Domyślnie

    Z naszych doswiadczeń wynika jedno: Nie ufaj nikomu poza sobą (przynajmniej wtedy bedziesz miec pewność do kogo kierować pretensje). "Nasza" ekipa budowlana jest solidna, ale dość daleko jej do doskonałości. Z pełną wyrozumiałością słuchamy ich tłumaczeń, ale wymagamy...
    Pozdrawiam
    A.D.


    Cytat Napisał mr_futer
    1 Nie do końca wierz projektom część z nich jest kopiowana i przerabiana przez projektantów, niestety ni wszystkie rzeczy są przemyślane przez niego
    2. nie wyliczycz betonu na fundamenty i stropy
    3. przeglądaj projekt, dociekaj, przemyśl, pytaj, a oszczędzisz pieniądze i nerwy
    Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

  20. #60

    Domyślnie

    Alleluja!!!
    Cytat Napisał agri_dagi
    Z naszych doswiadczeń wynika jedno: Nie ufaj nikomu poza sobą (przynajmniej wtedy bedziesz miec pewność do kogo kierować pretensje). "Nasza" ekipa budowlana jest solidna, ale dość daleko jej do doskonałości. Z pełną wyrozumiałością słuchamy ich tłumaczeń, ale wymagamy...
    Pozdrawiam
    A.D.


    Cytat Napisał mr_futer
    1 Nie do końca wierz projektom część z nich jest kopiowana i przerabiana przez projektantów, niestety ni wszystkie rzeczy są przemyślane przez niego
    2. nie wyliczycz betonu na fundamenty i stropy
    3. przeglądaj projekt, dociekaj, przemyśl, pytaj, a oszczędzisz pieniądze i nerwy

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony