dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    W przyszły czwartek powitam serdecznie cykliniarza. W związku z tym muszę się Was poradzić na co mam zwrócić uwagę, żeby gość nie mógł łatwo zrobić mnie w bambuko.
    A więc sprawa jest taka: na moich podłogach leżą stare deski - prawdopodobnie modrzewiowe. Umówiłem się z facetem (z gazety) na 9zł/mkw, w tym: szlifowanie, szpachlowanie, podwójne malowanie Kaponem. Malowanie lakierem mam sobie już zrobić sam. Cena wydaje mi się atrakcyjna, ale tym baczniej chciałbym przyglądnąć się jakości.
    Jakie są cechy źle wycyklinowanej podłogi? To mi będzie potrzebne do oceny jakości...
    Co to właściwie jest kapon i czy warto malować nim 2 razy? W większości przypadków opisywanych na forum malują ludzie raz kaponem i potem lakier.
    Czy poradzę sobie sam z lakierowaniem podłogi, jeśli nigdy tego nie robiłem?
    Jaki lakier najlepiej kupić? Z tego co w archiwum znalazłem, to dwuskładnikowy... Czy można kupić jakiś nienajgorszy lakier za nieduże pieniądze? Jaki konkretnie?

    Ciekawe przedsięwzięcie to cyklinowanie...

  2. #2

    Domyślnie

    capon jest utwardzaczem, zapobiega też ciemnieniu desek- przynajmniej je opóźnia, u mnie też malowano 2 x
    DJ

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dobrym lakierem jest DOMALUX .Ja malowałem 1 Kaponem i 3 razy Domaluxem(połysk)-tani lakier.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dobrym lakierem jest DOMALUX .Ja malowałem 1 Kaponem i 3 razy Domaluxem(połysk)-tani lakier.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek2222

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    capon powoduje, że drewno nie ciemnieje i co wazne nie pije tyle lakieru, capon jest dużo tańszy niż lakier warto więc chyba pomalować caponem 2 razy, jeśli chodzi o lakier to nie wiem czy jest tani, ale na pewno pieronsko dobry, uzytkuję podłogę pomalowaną 8 lat temu i nie widać śladów użytkowania, lakier jest dwu składnikowy, po pomalowaniu twoży warstwę nie do zarysowania, wybierajac go wszystkie inne lakiery odpadły w przedbiegach, dały się zarysować paznokciem, nazywa się hartz lack, malowałem sam, więc tez możesz to zrobić, musisz jednak wygonić rodzinkę , najlepiej na noc, cała operacja trochę śmierdzi, uprzedzam wymieszane składniki lakieru po dwóch dniach możesz używać jako młotek, tak więc nie zostawiaj nic na potem, lakier nie jest może najtańszy, ale zapytaj rodzinę jak czesto wyprowadzą się z domu na czas malowania.Jesli chodzi o oszustwa cykliniarzy to cyklinowanie wymaga coraz drobniejszego papieru, cykliniarze uzywają grubego, tak jest szybciej i taniej, dopilnuj aby na podłodze nie było widocznych rys, lakier ich na pewno nie przykryje, druga sprawa to fragmenty podłogi przy śnianie zwłaszcza rogi, cykliniarka tam nie dojedzie, trzeba to wiec robic ręcznie lub mała szlifierka, ale przeciez łatwiej jest skończyc wcześniej robotę, tu masz pole do popisu przypilnuj dokładnie jak doczyscili, inaczej syn będzie mógł puszczać samochodziki z górki, nie mówiąc o meblach na podkładkach, po kolejnych cyklinowaniach przez fachowcówzrobi ci sie z podłogi wielki talerz, może to i dobrze, herbata wylana na podłoge zawsze spłynie do środka, na koniec zyczę miłego malowania, kup dobry pędzel, bo włosie wypadające z pędzla nie wygląda najlepiej na podłodze, chyba że chcesz go później usunąc, polecam młotek i przecinak, na głowę maska PG4 no i jazda.

  6. #6

    Domyślnie

    W piątek po południu zaczęło się u mnie wielkie lakierowanie.Przepytałam na tę okoliczność stolarza o wzmiankowany wyżej kapon. Okazało się, że obiegowa opinia o jego właściwościach (patrz co napisałam wyżej) jest nieprawdą.
    Kapon powoduje, że pomalowana nim deska "najeża"się maciupkimi włoskami . W związku z tym , że kapon jest miękki - łatwo te włoski przeszlifować ręcznie papierem ściernym. I dopiero wówczas jest naprawdę idealnie gładka. Kapon powoduje też, że drewno nie wpija już tak dużo lakieru. Stwierdzenie, że jest utwardzaczem i , że zapobiega ciemnieniu drewna jest według "mojego" stolarza niepradziwe.
    DJ

  7. #7

    Domyślnie

    Ostrożnie z niewinnym słowem "szpachlowanie". Uzupełnienie ubytków w drewnie - bo tak to rozumiem - często wygląda dobrze przed malowaniem ale przestaje zaraz po - ponieważ lakiery lubią wydobywać różnicę koloru drewna i szpachli i podkreślają miejsca, które właśnie chciało się ukryć
    Finiszant.

  8. #8

    Domyślnie

    Jakie są różnice cenowe między lakierem jedno a dwuskładnikowym?
    Jaka jest wydajność takich lakierów?

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie jestem po dwóch dniach cyklinowania i dziś zaczął się ostatni... Podłoga w salonie zrobiła się fantastyczna!
    Kupiłem w końcu lakier Domaluxa.
    Ale w jednym sklepie powiedziano mi ciekawą rzecz: że obecnie zaprzestaje się produkcji lakierów dwuskładnikowych z uwagi na zawartość f... czegoś tam! Czy to prawda?

  10. #10

    Domyślnie

    Lakiery dwuskładnikowe są w odwrocie(z wyjątkiem poliuretanowych), mimo swoich niezaprzeczalnych zalet użytkowych. Powodem wycofywania lakierów dwuskładnikowych starej generacji jest toksyczność utwardzaczy. Furorę robią(zrobiły) natomiast, lakiery poliuretanowe jesdnoskładnikowe, które przy nieznacznie słabszej powłoce są o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia.

    Danajot, stolarz ma rację w połowie. Kapon nie jest utwardzaczem, ale zapobiega przed ciemnieniem niektórych gatunków drewna pod wpływem lakierów chemoutwardzalnych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony