dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Szukam odpowiedzi czy przy obecnie panujących mrozach (-12 C) warto rozpocząć stawianie więźby. Czy na wiosnę nie będę miał z nią problemów?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,

    Właśnie stawiam więźbę. Cieśla powiedział mi, że nie powinno być problemu, drewno mam suche. Mówił mi, że stawiał już jeden dach w takich warukach i nie było problemu. Mój znajomy w ubiegłym roku stawiał dach w ujemnych temperaturach. Na wiosnę musiał trochę podokręcać śruby, ale twierdzi, że to tylko dlatego, że drewno było mokre.

    Pzdr

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki, Ja mam również wilgotną więźbę.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma żadnego problemu. Po prostu po jakimś czasie (jak wyschnie) będzie trzeba sprawdzić czy się śruby nie poluzowały. A domek kolegi stoi i ma bardzo ładny dach. Przeszedł już niejedną wichurę i nic się nie dzieje.

    Chodziło mi raczej o to, czy można więźbę stawiać w czasie mrozów. Cieśla mówił, że jak drewno jest wilgotne to na mrozie robi się twarde i trudno je obrabiać. Jest to oczywiście do przeskoczenia i solidna ekipa powinna wykonać porządny dach na mrozie bez problemów tylko zajmie jej to więcej czasu i energii.

    Pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Stawiałem dach równo rok temu w podobnych temperaturach. Jedynym mankamentem była potrzeba cieplejszego ubierania się
    Poza tym wszystko ok, dach stoi obciążony w tym roku jeszcze dachówką i nic się nie dzieje.
    Robert

  6. #6

    Domyślnie

    ja stawilem wiezbe latem tego roku sadze ze stawianie wiezby w takich warunkach niesie za soba pewne niebezpieczenistwo ... slizko i takie tam a jak by nie patrzec sa to prace na wysokosci ... ale to jest moje zdanie ... poza tym jak postawisz wiezbe to i musisz od razu przykryc ... bo tak nie ma sesu zostawic ...lepiej wcale nie robic i poczekac na wiosne ...

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie tez bylo stawiane zima, choc nie przy takich mrozach jak obecnie, ale mysle ze jesli ekipa nie protestuje to nie ma przeciwskazan. wiosna mozna wowczas spokojnie isc z dalszymi pracami.

    wojtek

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie też właśnie cieśla stawia więźbę. Nie ma problemu, dopóki nie popada śnieg albo deszcz. Mróz nie przeszkadza, raczej to, że dzień jest krótki, i mniej czasu na robotę. Potem rzeczywiście trzeba więźbę przykryc, bo nie można jej tak zostawiać. Czyli deskowanie albo dachówka zaraz po.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Zaraz po więźbie zamierzam położyć dachówkę, nie chciałbym odkładać tego na wiosne bo wtedy ekipy mają inne roboty i wszystko mogłoby przeciągnąć się.Dzieki za rady, podobno padający śnieg nie przeszkadza robieniu więźby co innego deszcz, ale przy -10C ...
    pozdrawiam

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Piszę z Podhala. Mróz nie przeszkadza w żadnym wypadku przy więźbie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    u mnie też kończą teraz więźbę (trzeba szykować się do wiechy ) i mają zamiar kłasć dachówkę

  12. #12

    Domyślnie

    Uwarzaj przy kładzeniu foli paroprzepuszczalnej. W tych temperaturach staje się krucha. Lecz to przy odpowiednim montarzu i delikatności może się udać PZDR

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie sąsiad stawia właśnie więźbę. Na prosty rozum, to nawet mróz lepszy niż deszcz, bo wilgoć nie wsiąka w drewno...

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie rowniz stawiaja wiezbe a zaraz potem bedzie ukladana dachowka. Problem jest gdy na drewno spadnie marznacy deszcz wtedy belki pokryte sa lodem - to troche utrudnia.

  15. #15

    Domyślnie

    Mróz nie ma złego wpływu na drewno. Gorzej z ludźmi-jakość ich pracy może się zdecydowanie pogorszyć w takich warunkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony