dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia w posadzce

    Witam
    Potrzebuje namiar na jakiś dostępny produkt w marketach budowlanych, który można wykorzystać do wypełnienia pęknięć w starej posadzce. Mam klamry i produkt do naprawy, niestety chyba za mało.
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy stara posadzkę należy gruntowac przed wylaniem nowej, grubość koło 5cm.
    Dzieki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel 37 Zobacz post
    Witam
    Potrzebuje namiar na jakiś dostępny produkt w marketach budowlanych, który można wykorzystać do wypełnienia pęknięć w starej posadzce.
    CX 15
    Cytat Napisał Daniel 37 Zobacz post
    Mam klamry i produkt do naprawy, niestety chyba za mało.
    Jak duże masz te pęknięcia? cały czas się zmieniają? powiększają? jak jest ich historia?
    Cytat Napisał Daniel 37 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy stara posadzkę należy gruntowac przed wylaniem nowej, grubość koło 5cm.
    Dzieki
    Koniecznie, najlepiej jest przeszlifować, odpylić, zagruntować tylko po to, aby zwiększyć przyczepność nowej, aby nie pękała, nie odspajała się.
    Posadzka musi być odtłuszczona wszelkie plamy, zabrudzenia czy pozostałości malarskie, kleje czy inne trwałe zabrudzenia należy bezwzględnie usunąć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Posadzka musi być odtłuszczona ...........
    Czym?


  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Czym?
    najsamprzód musisz sprawdzić stan starej posadzki. Jeżeli się piaszczy, kruszy, przy uderzeniu młotkiem odpadają spore kawałki warstwy wierzchniej, to po mocnym jej przeszlifowaniu i odkurzeniu musisz ją wzmocnić. Szlifowanie powinno usunąć wszelkie zabrudzenia w tym powierzchniowe zatłuszczenia. Do klamrowania poszukaj taniego epoksydu 2 składnikowego. Wymieszaj z piaskiem kwarcowym do stanu gęstego lejącego się miodu. Zalej nim dociskając szpachelką kotwy żywicę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    najsamprzód musisz sprawdzić stan starej posadzki. Jeżeli się piaszczy, kruszy, przy uderzeniu młotkiem odpadają spore kawałki warstwy wierzchniej, to po mocnym jej przeszlifowaniu i odkurzeniu musisz ją wzmocnić. Szlifowanie powinno usunąć wszelkie zabrudzenia w tym powierzchniowe zatłuszczenia. Do klamrowania poszukaj taniego epoksydu 2 składnikowego. Wymieszaj z piaskiem kwarcowym do stanu gęstego lejącego się miodu. Zalej nim dociskając szpachelką kotwy żywicę.
    Zgadzam się w zupełności, tylko jeśli posadzka jest stabilna - powierzchnia jest wiesz - takie "twarde brudne betonowe wyślizgane mleczko" to szkoda jest męczyć się i to szlifować - wtedy można zastosować do odtłuszczania Cleaner taki niedawno odkryłem dość dobry płyn firmy Syntilor (piszę z opakowania) i szczotką ryżową to zmyć - potem grunt i nowa posadzka - rewelacyjnie się trzyma.
    Z tego co piszesz od razu widać, że masz sposób - przepis na kotwy chemiczne i nie jeden raz tym naprawiałeś takie pęknięcia; wydaje mi się , że ktoś kto robi to tylko bo ma jednorazowy problem z posadzką którą chce u siebie wyremontować niech sobie zakupi gotową kotwę w tubie - nie popełni błędu w mieszaninie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Zgadzam się w zupełności, tylko jeśli posadzka jest stabilna - powierzchnia jest wiesz - takie "twarde brudne betonowe wyślizgane mleczko" to szkoda jest męczyć się i to szlifować - wtedy można zastosować do odtłuszczania Cleaner taki niedawno odkryłem dość dobry płyn firmy Syntilor (piszę z opakowania) i szczotką ryżową to zmyć - potem grunt i nowa posadzka - rewelacyjnie się trzyma.
    Z tego co piszesz od razu widać, że masz sposób - przepis na kotwy chemiczne i nie jeden raz tym naprawiałeś takie pęknięcia; wydaje mi się , że ktoś kto robi to tylko bo ma jednorazowy problem z posadzką którą chce u siebie wyremontować niech sobie zakupi gotową kotwę w tubie - nie popełni błędu w mieszaninie.

    W pełni się zgadzam i popieram
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony