dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 103
  1. #21
    jakuba
    Guest
    jakuba

    Domyślnie Zbiorniki

    Gdzie mozna takie zbiorniki dostaw w wojewodztwie zachodniopomorskim ? czy ktos wie?

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Prawo lokalne zobowiazuje mnie do zrobienia takiej instalacji, wiec mam. Zbiornik 3000 l, hydrofor, podlaczony do spluczek i do zaworu, z ktorego czerpie wode pralka.Wlasnie dzis bylem na dnie zbiornika, zeby go wyczyscic. Normalnie stosuje sie porzadny filtr i dobrze tez stosowac tabletki uwalniajace tlen, zeby wytluc robactwo w wodzie. Poniewaz, jak mowie, uzywanie tutaj tego rodzaju instalacji robi sie przymusowe, doswiadczenie jest powszechne. Muszla klozetowa nigdy nie jest idealnie czysta na ten przyklad. Jak jest z praniem, powiem wam jesienia, bo tu juz od 2 tygodni nie padalo, co jest cudem wszechswiatowym.

  4. #24

    Domyślnie

    W sumie bardzo mądrze, że jest obowiązek !
    Jakoś bardzo źle się czuje ze świadomością, że uzdatniona woda PITNA leci w kanał tylko, żeby moje odchody spłukać ! I to 5-6 litrów za każdym razem !!!

    Ja chcę też zrobić instalację do wody szarej, czyli odpływy z wanny, prysznica i umywalki podłączyć do odzielnego zbiornika (poprzez jakiś filtr) i potem tą wodą spłukiwać ustęp.

    Ale zarówno w wodzie szarej jak i deszczowej obawiam się właśnie nie do końca czystej muszli klozetowej. Czy jest na to jakiś patent ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Maco, a liczyłeś już koszty takiej instalacji?
    Ja jestem bardzo rozczarowana ofertą na polskim rynku. Po pierwsze - systemy odzysku deszczówki oferują niby dwie - trzy firmy,ale po pierwszej rozmowie okazuje się - że oni tylko to mają w ofercie, ale nie w sprzedaży
    Ja mam zrobiony projekt całej instalacji (deszczówka do spłukiwania WC, kran w pomieszczeniu gospodarczym, podejście do pralki i wyjście na ogród). Wszystko w systemie Kessel (ma to w sprzedaży Geberit). Zbiornik 6000 l, bo powierzchnia dachu do zbierania to ponad 400 m2. Koszty są jednak ogromne i głęboko się zastanawiam, czy to wszystko ma sens (poza świadomością, iż działa się na rzecz środowiska naturalnego).
    Tak sobie myślę, że gdyby takie instalacje były obowiązkowe dla nowych inwestycji, wówczas ich koszt byłby porównywalny z kosztem podanym przez Doki. A tak - w Polsce kosztuje to kilkakrotnie więcej.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  6. #26

    Domyślnie

    My mamy ten problem, ze deszczówki nie ma GDZIE odprowadzić - brak kanalizacji burzowej. Oczywiście można "rozlać" po działce, ale pomysleliśmy żeby w takim razie wkopać kilka kręgów i zrobić studnię do celów ogrodowych (woda jest wysoko) i do niej odprowadzać deszczówkę.
    Od góry oczywiście przykryć jakąś płytą i dać pompę - nie wiem, pływakową? Czy lepiej hydrofor obok studni? Co o tym myślicie?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pompa pływakowa jest tańsza, hydrofor bardziej wydajny i poda wodę na większą odległość.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał magmi
    My mamy ten problem, ze deszczówki nie ma GDZIE odprowadzić - brak kanalizacji burzowej. Oczywiście można "rozlać" po działce, ale pomysleliśmy żeby w takim razie wkopać kilka kręgów i zrobić studnię do celów ogrodowych (woda jest wysoko) i do niej odprowadzać deszczówkę.
    Od góry oczywiście przykryć jakąś płytą i dać pompę - nie wiem, pływakową? Czy lepiej hydrofor obok studni? Co o tym myślicie?
    Stary, jakbym słyszał swoje myśli! Mam identyczy pomysł, a nawet mam juz kręgi na działce!
    Zastanawiam sie jedynie jakie rury zastosować od rynien do tej studni - plastikowe kanalizacyjne? Trzeba też pomyśleć o jakiejś rewizj na rurze spustowej tuż nad gruntem (w razie jakby się przypchało) i oczywiście porobić ładne spadki.
    Masz jakies przemyślenia w tym temacie?

    Pzdr.
    Petereke

  9. #29

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem jakie rury, bo jeszcze się tym tematem tak dogłębnie nie zajęliśmy. Myślę, że dobrze byłoby sprawdzić jakie rury do instalacji "deszczówkowych" oferują firmy, które robią takie systemy, np.Wavin.
    Rewizja - tak, przydałoby się, nie wiem też czy jakiś filtr nie byłby potrzebny, tylko gdzie? Tuż przed studnią czy przy odejściu ze studzienek do rur? Macie jakieś rady?

    P.S. Jestem stara, a nie stary...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Magmi, postaram się dziś wieczorem zaglądnąć do projektu, to opowiem jak to u mnie ma wyglądać. Z tego co pamiętam, to na końcu rur spustowych mają być założone filtry (systemowe do wykorzystania deszczówki), i cztery studzienki rewizyjne przy narożnikach budynku. Wszystko to jest doprowadzone do zbiornika, a ze zbiornika jest rura przelewowa (gdyby zebrał się nadmiar wody) która ma za zadanie rozsądzyć nadmiar wody po działce. Zdaje się, że w projekcie są informacje o zastosowanych materiałach (łącznie z podaniem producentów).
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  11. #31

    Domyślnie

    Gaga, dzięki!
    Gdzie te filtry są zaprojektowane? Na koncach rur spustowych z dachu? Bo tak to zrozumiałam...
    A może byłaby mozliwość żebys mi przesłała do wglądu ten swój projekt instalcji deszczówkowej? Trochę by nam to rozjaśniło... Chodzi mi tylko o część projektu dotyczącą odprowadzenia deszczówki z dachu do zbiornika (w naszym przypadku - do studni).
    Kto Ci robił projekt? Projektant instalacji czyktóraś firma oferująca takie systemy?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    projekt jest jeden - na całą instalację wod-kan, w tym deszczówka. projekt wykonała ta sama osoba, nie związana z producentami systemów do deszczówki. Chyba bym miała kłopot z przesłaniem tego projektu, bo jest tego dużo i na bardzo dyżuch arkusach. Ale postaram się pomyśleć - co by z tego mogłoby byż interesujące dla Ciebie.
    Dam znać, ale dopiero póxno w nocy.
    teraz serdecznie pozdrawiam,
    gaga2

  13. #33

    Domyślnie

    gaga2,
    masz rację z kosztami. To chyba głównie świaadomość ekologiczna tu działa.
    Ja na razie zamierzam podłączyć "nadajniki" szarej wody w oddzielny "pion" i potem za domem połączyć do zwykłej kanalizacji. Kiedyś wykopie tam studnię czy inny dół i zakopię zbiornik (lub kilka), który mam nadzieję będzie również zbierał deszczówkę.

    Aha, no i w czasie budowy zrobię oddzielną instalację doprowadzającą wodę do spłuczek. Chyba do prania nie będę używał

    No i jeszcze pisuar. Koniecznie będzie w domu. Jak myślę, że za każdym "sikaniem" idzie 3 do 6 litrów wody to mi się robi brrrrrr...
    A w pisuarze chyba idzie szklaneczka lub pół literka maks...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Magmi, zajrzałam do projektu - i niestety niewiele z tego rozumiem .
    filtry wody deszczowej są na końcu dwóch rur doprowadzających deszczówkę do zbiornika (po drodze jest jeszcze studzienka - tuż przed zbiornikiem).
    Deszczówka jest zbierana z rur spustowych zakończonych koszem szlamowym (cokolwiek to znaczy ) względnie czyszczakiem rynnowym z kratką. W miejscach włączenia rur spustowych i w innych wskazanych miejscach - studzienki rewizyjne niewłazowe fi 315 i fi 600 z PE (np. Wavin). Kanalizacja deszczowa ma być wykonana z rur PVC-U kanalizacyjnych kielichowych typu S fi 160. Spadek 1%. Studzienek mam mieć chyba 10, ale to duża instalacja, zbiera wodę z dachu domu i osobno z garażu, jest też system odwodnienia liniowego (oczywiście nie podłączony do zbiornika).
    To tyle co umiem wyczytać z projektu. Jak jesteś bardziej zainteresowana to pisz na priv, ale ja teraz wyjeżdżam i będę w doomu po 4 sierpnia.
    Powodzenia,
    Gaga2

  15. #35

    Domyślnie

    A czy deszczówkę można używać do kąpieli, czy nadaje się tylko do WC i prania?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    A czy deszczówkę można używać do kąpieli, czy nadaje się tylko do WC i prania?
    Panowała (panuje?) opinia, że woda z deszczówki jest miękka i znakomicie nadaje sie do mycia włosów. Ale z kąpielą bym jednak nie ryzykowł

  17. #37

    Domyślnie

    To włosy tak, a rączek to już nie? Nie za bardzo rozumiem.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zaznaczyłem, że panowała taka opinia czyli czas przeszły. A było to w czasach gdy na półkach sklepowych był dostępny (i to sporadycznie) jeden gatunek szamponu do włosów marki "szampon do włosów"

    Niestety, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    Mój poprzedni post był tylko takim "historycznym" wtrętem

    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Obawiam sie, ze czystosc mikrobiologiczna wody ze zbiornika na deszczowke moze byc nieodpowiednia do kapieli. No i jak ja doprowadzic? Trzeci kran przy wannie?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    A czy deszczówkę można używać do kąpieli, czy nadaje się tylko do WC i prania?
    Absolutnie ani do kąpieli, ani do prania. Użytkuję deszczówkę (w polskich warunkach). Mimo wyczystek i filtrów nadaje się ona tylko do WC, podlewania ogródka, mycia samochodu i innych GOSPODARCZYCH celów. Do niczego innego nie radzę jej używać.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony