dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 103 z 103
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nigdy w zyciu nie wykorzystasz tych 150m3 wody. Duza czesc pojdzie w rozsaczanie. 5m3 to kilkunastominutowa solidna burza, nadmiar sie "marnuje". Gdybysmy zyli w klimacie gdzie codzinnie troszke padac miedzy 12-18, to OK. Ale czasem pada, siapi przez tydzien czyli pozbywasz sie nadmiaru wody a potem przez miesiac ani kropli, wiec zbiornik stoi pusty. Podobnie zima. Tej zimy baaardzo malo wody spadlo z nieba.
    To trzeba będzie większy zbiornik zakopać
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  2. #102

    Domyślnie

    Stoję przed instalacją zbiornika na deszczówkę. Zbiornik będzie podziemny, betonowy 10 m³.
    1) Jak rozwiązać problem przepełnienia zbiornika? Czy lepiej zrobić na górze zbiornika otwór z zaworem zwrotnym, którym nadmiar przeleje się do gruntu? Czy może przed wlaniem do zbiornika zrobić jakiś zawór, który zamknie dopływ do zbiornika i skieruje na inny kanał.
    2) Planuję dać pompę w kotłowni, która wyciągnie ze zbiornika wszystko - razem ze śmieciami. Filtr dać w kotłowni, aby móc go łatwo czyścić. Czy dziurę odpływową ze zbiornika zrobić z boku zbiornika (tuż ponad dnem) czy w samym dnie?

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wybraniecm

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Hamburg
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na początek to zmarnowałem 20 min czasu na wszystkie wypociny z 6 ostatnich stron i nikt nic ciekawego nowego nie wniósł.
    Ja to zrobiłem na popie ogrodowej gardena 4000/2 która załącza się automatycznie przy spadku ciśnienia ,później napopmuje ze 2mini się wyłącza .
    To dużo ułatwia .
    Został problem automatycznego przełączania się gdy zabraknie deszczówki.
    https://sklep.sollpolska.pl/system-comp.html
    Takie coś znalazłem ,ale chyba najrozsądniej będzie uzupełniać zbiornik wodą z instalacji przy pomocy zaworu takiego jak mamy w spłuczce do jakiegoś minimalnego poziomu.
    Tylko problem z montażem i ewentualną wymianą w czasie usterki.
    Jak macie coś fajnego sprawdzonego to podrzucicie bo te oryginalne systemy są drogie.
    U mnie woda ze ściekami 13zł za m3
    Pozdrawiam

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony