dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Nie znalazłem wątku z komentarzem to otwieram.
    Opal - jak to?:
    "z czasem przestanie to mieć znaczenie i właśnie na to czekam"
    Mam nadzieję, że żartujesz.
    Zgadzam się, że z czasem rzeczywiście przestaje to mieć znaczenie ale trzeba się przed tym bronić!
    Zwłaszcza przed przeprowadzką! bo inaczej pojedziesz do pierwszego sklepu i kupisz płytki, które jako pierwsze wpadną Ci w ręce
    Pozdrawiam.



  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    No pewno, masz rację.
    Ja też jestem za tym,aby wybrać strannie tylko, chyba przychodzi w pewnym momencie takie "zmęczenie",że człowiek myśli-A czy to takie ważne.Ale to chyba dotyczy detali.
    Przypomina mi się komentarz panów z hurtowni, gdy szczegółowo analizowałam kwestię kształtu gąsiorów-"Kochaniutka, za pół roku to pani na dach nie będzie w ogóle zwracać uwagi". To się nazywa zdrowe podejście.
    POzdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Opal, gdzie oglądaliście okna Dziadka?
    Czy poza kolorystyką coś jeszcze zdecydowało o wyborze właśnie tych okien?

  4. #4

    Domyślnie

    Opal, to jest zdrowe podejście !!!
    Pamiętam, że nasz blok do którego się wprowadzaliśmy był dal nas paskudny i nie mogliśmy na niego patrzeć. Teraz nam się podoba i patrzymy na niego tkliwie...

    Z dachem i domem będzie tak samo. Opatrzy się i chodźbyśmy nie wiadomo co tam położyli to po czasie nie będzie to miało znaczenia.

    Myślę, że zasada 20/80 będzie tu świetnie działać ! Spędzić 20 % czasu i osiągnąć 80% satysfakcji. Żeby osiągnąc resztę (20 pozostałych % staysfakcji) trzeba poświęcić 80% czasu !!!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Maco,
    jak to tkliwie patrzycie? Czy w tym należy upatrywać opoźnienie prac nad macówką?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    am,
    okna oglądaliśmy w Zaborowie.
    Jak pisałam, wszystko jest ok-wykonanie,szyby,akcesoria.W pamiętniku skupiłam się na kolorze ("być kobietą"..),ale wspomniałam o sprawach najistotniejszych-ponieważ są ok i w niczym nie ustępują innym więc nie ma o czym pisać i nie ma się do czego przyczepić. Nie widzę zadnej rożnicy wobec okien gebauera, choć nie wykluczam,że są różnice niewidoczne-czy one zasadniczo zmieniają wartosc tych okien w użytkowaniu-chyba nie.
    W Dziadku bardziej podobają mi się np.nakładane szprosy.
    Poza tym Dziadek jest wyliczany wśród producentów z certyfikatami o kilkuletnim doświadczeniu i ma dobrą opinię.Ważne jest też dla nas,że przedstawiciel jest rzut beretem od nas-w razie czego łatwiej będzie wszystko pozałatwiać.
    Sprzedawca wspomniał o meranti-że nie ma atestów w Polsce. Nie wiem ile w tym prawdy, chyba nie bedę sprawdzać, bo nie bierzemy meranti,ale jeśli ktoś jest zainteresowany, niech to sprawdzi. Chyba na forum mówiono o tym.
    Wybraliśmy też drzwi wejściowe-ten sam kolor, co jest dla mnie dość ważne.Trudno zgrać kolory, gdy producent jest inny.Każdy teak jest inny.
    Wciąż czekam na ofertę.Czekam i nóżkami przebieram, bo od tego zależy czy będziemy dalej szukać.Mam już jakąś orientację w cenach.
    Znajoma, która zamówiła u stolarza (wybiera naprawdę tanie oferty), za mniejszą ilość okien (9 szt-standarty w tym jedno tarasowe,drewno,bez żadnych dodatkowych bajerów)zapałaciła 11 tys.zł.Nie jest za bardzo zadowolona z wykonania.Ja mam więcej okien i u takiego stolarza zapłaciłabym jakieś 4-5 tys. zł więcej.
    Mam więc nadzieję,że kwota zaoferowana przez D. będzie przyzwoita i do przyjęcia.I pewno porównywalna do stolarza,który ma zakładzik i wiemy jak wyglądają ewentualne reklamacje.
    I to by chyba były wszystkie powody.Może jeszcze coś nieuchwytnego-spodobały nam się.
    Pozdrawiam serdecznie.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2002-12-29 10:36 ]</font>

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Zapomniałam o ważnej sprawie. Okucia-Siegenia, które są dobre i nie ustępują innym dobrym.
    Pozdr

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dzięki za info.

  9. #9

    Domyślnie

    Nieeee !
    Ta tkliwosć to jako kontrast to wsześniejszego wstrętu..

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Opal i Ckwadrat:
    Jak tam u Was na budowie? Czy domek jest juz w pelni wykonczony?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Niestety nie jest.
    Na razie jest zastój,a wykończenie w naszych głowach,żeby nie powiedzieć naszych głów.
    Kiedy już ustaną przyczyny zastoju zabieramy się do wykańczania z marszu-wszystko już praktycznie wybrane i przemyślane,co nie znaczy,że nie obedzie się bez problemów.Te,jak wiadomo,są wpisane w uroki budowania.

  12. #12

    Domyślnie

    Uf, wygrzebałam te komentarze.

    Czy zdjęcia tego pięknego dachu zobaczymy? Popstrykajcie trochę

    Życzę napływu gotówki!

  13. #13

    Domyślnie

    *marta*, fotki dachu są na razie w formie szczątkowej tzn. z okresu, gdy był kladziony, czyli robocze. Czekam na wywołanie końcowego efektu pracy górali.

  14. #14

    Domyślnie

    ok, więc poczekam cierpliwie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    opal - ciesze się bardzo że odezwałaś się znów w dzienniku
    pozdrawiam i czekam na cd....

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki.
    Wypadało wspomnieć o czasie przerwy.

    Nachodziliśmy się trochę koło tego aż czasem lepiej byłoby zapomnieć.


    Pozdrawiam

    ps.Jeśli nagle przestanimy dawać znaki życia tzn.że sąsiad.......

  17. #17

    Domyślnie

    Opal, radziłabym się nie przejmować "dobrymy radami" znajomych. Ja nauczyłam się już ograniczać kontakty z takimi "wiecznymi optymistami" do mówienia im "Dzień Dobry"
    Lepiej popatrz na to z innej strony -
    ..praca w ogrodzie to sama przyjemność - dla mnie np o wiele większa niż siedzenie w "klatce" przy dźwiękach telewizora i wyjących za oknem tramwajów...
    ...do długich dojazdów można się naprawdę przyzwyczaić i wierz mi - ja jeżdżę teraz codziennie z Halinowa do Ursusa pociągiem - i naprawdę jestem szczęsliwa i do Pruszkowa bym już nie wróciła, a napewno nie pociąga mnie mieszkanie w stolicy . A przy okazji nadrabiam zaległości w lekturach - w domu nigdy nie miałabym na to czasu ...
    Pozdrawiam

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję Kochana!
    Miód na moje serce.
    Takie słowa jakoś bardziej mnie przekonują.
    Ciekawe dlaczego??
    Ciszę się,że można do tego podejść w ten sposób,czerpać radość.
    I,że Ty już czerpiesz tę radość.
    Ja poczekam jeszcze trochę-i wcale mnie to nie przeraża,ani nie zasmuca.

    Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Opal,
    Życie na wsi to też inne zalety. Wszystko zwalnia.
    Co z tego, że długi dojazd. W piątek obserwujesz jak wszyscy walą do domów na łeb na szyje, co by się spakować i gdzieć wyjechać na weekend (przynajmniej w lecie) - a taki "wieśniak" to się nigdzie nie musi spieszyć, bo wie, ze weekend spędzi u siebie na działce, na własnej ziemi, we własnym - może nawet zachwaszczonym ogródku.

  20. #20

    Domyślnie

    Tak jest, tak jest! AM spod palców mi to wyjął.
    My w sobotę rano, gdy jest ładna pogoda, nie możemy wysiedzieć w swoim mieszkaniu - od razu kombinujemy jakiś wyjazd, wyjście choćby do parku, a często kończy się po prostu wizytą u rodziców - gdzie z wielką przyjemnością koszę ich trawnik. Naprawdę nie mogę się już doczekać, żeby kosić swój własny.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony