dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 163
  1. #1

    Domyślnie Piece DEFRO. Piec na ekogroszek. Jaki wybrać kocioł. Jaki piec wybrać

    Witam,
    wybieram własnie piec z paleniskiem retortowym na ekogroszek i natknąłem się na piec firmy DEFRO. Nie znam tej firmy i niewiele można znaleźć na temat jej wyrobów w internecie. Piec jest dosyć solidnie i dobrze wykonany - sprawia wrażenie dobrze przemyślanej konstrukcji. Schematy spalania są identyczne jak np w HEF.
    Cenowo jest bardzo atrakcyjny w porównaniu npo z HEF, Zębiec i reszta bardziej znanych marek.
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z piecami tej firmy? Jeśli tak to bardzo proszę o opinię.
    Stron producenta: www.defro.pl

    Pozdrawiam
    Radek

  2. #2

    Domyślnie

    Witam co do tej firmy to moge Ci powiedzieć tyle że ja mam ten piec w sumie od niedawna bo założyłem jakiś miesiąc temu dokładnie to piec firmy "DEFRO Optima plus" no i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony... w sumie nie mieszkam jeszcze w tym domku w którym mam ten piec ale juz tam pale bo morozy sa.... no i w porównaniu do pieca ktory mam w durim domu to widać że jest oszczędniejszy.. narazie pale samym drzewem ale i tak wychodzi że mało idzie tego drezwa...
    Tez miałem problem z wyborem pieca bo znajomu hydraulik nie chciał mi poradzić żebym póxniej nia nażekał na niego i kazał mi samemu wybrac a on najwyżej mi tylko potwierdzi czy dobrze wybrałem no i jeździłem pytałem po sklepach itd... różnych hydraulików i większość polecało mi własnie DEFRO po pierwsze to dlatego że ten piec jest zrobiony cały z blachy 6mm a np sas czy moderator już mają niektóre elementy z 4mm czy 5mm... a defro to cały jest z 6mm no i w końcu zdecydowalem sie na ten piec fak że jak kupiłem to był uszkodzony tzn nic nie było tylko poprostu spawacz który spawał piec niedociągnął spawu do końca i był minimalny wyciek tzn sączyło ale zadzwoniłem do firmy i kobieta która przyjmowała zgłosznie wysłała serwis na drugi dzień tzn chciała w tym samamy dniu ale to juz było coś koło 15 a że serwisanci do mnie mieli 350 km to kazałem przyjechac na drugi dzięń... no i na drugi dzień przyjechali i naprawili chcieli wymienić na nowy ale to tylko minimalna dziurka była a że piec był juz podłączony to nie kazałem.. nie było sensu... no i tutaj własnie chce pochwalić ze firma ta dba o klijenta!! i to sie chwali teraz a tak pozatym to konstrukcja pieca bardzo mi sie podoba i wykonanie jest na 6/6 nie ma sie do czego przyczepic wszystko jest zrobione tak jak ma być.... wazne jest w tym piecu jeszcze to że wyczystki są praktycznie z kazdej strony i wyczyścić ten piec to jest dosłownie kilka minut i wszystko poręczne jest...
    No wiec jeżeli chodzi o ten piec to ja go moge polecić w zasadzie mam ten piec krótko ale jestem zadowolony
    Pozdrawiam Paweł

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    My dzisiaj oglądaliśmy te piece w sklepie. Cena w porównaniu do innych firm rzeczywiście niziutka. Może ma ktoś jeszcze taki piec?

  4. #4

    Domyślnie

    ja nie polecam tej firmy, moze maja dobre betoniarki ale piece sa watpliwe. sa rzeczywiscie tansze ale to tylko dlatego ze jakims cudem klada ciensza blache niz wymagana - jednym slowem mozecie dostac piec ktory tak naprawde nie jest bardzo trwaly. Moj znajomy ma taki piec i odradzil mi zakup pieca tej firmy -mial z tym problemy. Nie warto sie kusic niska cena, w tym przypadku lepiej zaplacic kilka zloty wiecej i byc pewnym dobrej jakosci.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych producentów zaraz obok Hef-a i Klimosza. A co do blachy to nie liczy się tylko grubość ale z jakiej stali jest zrobiony z tego co wiem Dero ma stal z huty Sendzimira i jest to stal dedykowana do produkcji kotłów. Sąsiad ma taki kocił jest z niego zadowolony ostatnio narzekał na mały zasobnik jak zobaczył jaki jest w moim klimoszu Ja sobie swój kocił chwale poza sterownikiem GECO ale teraz chyba już wstawiają coś innego. Ostatnio sprawiłem sobie system zasilania awaryjnego do mojej kotłowni.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, tak się składa że od zeszłego roku użytkuję piec defro komfort 25kW (z podajnikiem).
    Co można powiedzieć - piec sprawuje się bez zarzutu, grzeje jak powinien. Sterowanie raczej dobre, tzn jak się ustawi parametry to je trzyma i trzeba tylko dosypywać węgla. Problemów technicznych nie było żadnych, poza takim że po pewnym czasie zerwał się bolec zabezpieczający podajnik (coś się wcięło w podajnik) - ale to nie jest problem z kotłem tylko śmieci w węglu.
    Nic też się nie urwało ani nie uszkodziło z powodu kiepskiego wykonania, jest on zrobiony raczej solidnie.
    Jeśli chodzi o napisany wyżej zarzut, że blacha jest cienka, to mogę powiedzieć tylko tyle że mój instalator wybrał ten model mówiąc że wykonanie jest dobrej jakości i blacha właśnie gruba (6mm). Nie mierzyłem więc nie wiem, pewne jest tylko że ciężki jest jak cholera - więc żelastwa na pewno jest w nim dużo.
    Piec daje możliwość podłączenia sterownika pokojowego - do czego zachęcam.
    Nie znam się na innych piecach, ale ten konkretnie robi to co do niego należy więc myślę że można polegać na tej konstrukcji.

  7. #7

    Domyślnie

    zamontowałem tych kociołków wiele i moim zdaniem DEFRO jest to jeden z niewielu producentów na rynku którzy dbają o to by ich wyrób jak najlepszy.
    Jeśli chodzi o blachę to rozśmieszył mnie post sebastiana
    Dla przykładu proszę porównać takie same kotły kilku producentów ( moc, powierzchnia kotła ) i zobaczyć jaką mają wagę. To da pogląd na to kto oszczędza na materiale. Kotłów defro nienawidzę tylko za to że po wniesieniu do kotłowni klienta kręgosłup "woła o pomoc"

  8. #8

    Domyślnie

    A co sadzicie o kotłach SAS, z tego co piszą tez nimby mają blachę 6mn, są porównywalne z defro?

  9. #9

    Domyślnie

    Defro polecił nam nasz hydraulik, a ma wiedzę o piecach. Użytkujemy go 3 miesiące. Sparwuje się narazie bardzo dobrze. Jakość węgla jest jedynie kiepska.

  10. #10

    Domyślnie piece DEFRO

    W sumie to chyba żadan z pieców DEFRO tak naprawdę nie jest w układzie dolnego spalania. Więc węgiel to chyba odpada. Jaka jest stałopalność takich pieców ?
    Johan

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gcdn

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    9

    Domyślnie defro eko komfort 25kw

    witam, posiadam taki piec "eko komfort 25kw" i po dwoch sezonach stwierdzam, ze jest bardzo dobry. Zasobnik wystarcza na okolo 4 do pieciu dni, ale i tak dosypuje wegiel co 2 dni /mniejsza ilosc/. Ostatni sezon to zuzycie wegla: okolo 4,2 tony przy 200 metrach kw powierzchni do ogrzania + 140 ltr boiler. Testowalem rozne rodzaje wegla od 470 do 650 zl za tone, a ogolny koszt to 2050 zl za wegiel w sumie. CO PRAWDA sezon sie jeszcze nie skonczyl ale mam jeszcze zapas i moze nawet cos zostanie na przyszly. Poza tym mysle jako uzytkownik tego pieca ze jest on nie tylko tanszy od konkurencji ale o wiele lepszej jakosci np u znajomych ogladalem inny piec o tych samych parametrach - ogolnie nie narzekali tylko ustawic sterownik to jest sztuka - i wielogodzinna lektura. W defro wystepuje bardzo przystepny i prosty w obsludze sterownik ST - 370.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BydHenry

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Zainstalowałem komfort eko 20 kw. Przez 3 dni walczyłem by sprawnie działał i nic z tego nie wychodziło. Węgiel nie chciał się palić - mimo najróżniejszych nastaw piec wygasał. Retorta była zasypywana niepalącym się węglem, przy mniejszym dawkowaniu wygasał z powodu braku opału. Domyślałem się, że ostatnią przyczyną może być niewłaściwy węgiel. Po rozpytaniu właścicieli składów opału postanowiłem zmienić węgiel (ten który kupiłem, był węglem sprowadzonym z Ukrainy, nie był odpowiedniej klasy, mimo zapewnień sprzedawcy). Rozpaliłem nowym węglem i zaczął działać. Przyjechałem po dobie (trwa budowa) i piec pracował. utrzymując właściwą temperaturę. Teraz przez Nowy Rok tylko dzwonię do sąsiada i upewniam się, czy widzi dym ulatniający się z komina (jest niewiele tego dymu, ale można zauważyć). Na razie jest wszystko ok. Sterownik ST37 jest prosty w obsłudze, jeszcze z czasem podłączę regulator pokojowy by móc w pełni wykorzystać jego możliwości.
    pozdrawiam Henryk

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gcdn

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie po roku. Niestety poprzedni sezon się skończyl razem z zapasem węgla więc obecny sezon musialem rozpoczynać od zera. Zakup węgla /retopal/ na ten sezon tzn 10/11 2008 dotychczas to 4 tony. Oczywiście uwzględniając zapas. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w tej chwili piec pali 18 do 24 kg na dobę. Średnia wlaściwie gdzieś okolo 22kg.
    Czyli jest trochę lepiej niż w ubieglym roku. Stwierdzm jednak, że 25kW na 200 m kw to za dużo /góra jest w zasadzie mniejsza niż dól bo jest 4-ro spadowy dach i mniejsza kubatura do grzania/. Wystarczylby w zupelności 19 kW i wówczas oszczędności bylyby większe.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczow. to moj pierwszy post.

    Mam takze od niedawna Defro Komfort Eko 25 kW. Powierzchnia ktora ogrzewam to okolo 180m2. Niestety wegla idzie dosc sporo bo przy dodatnich temp okolo 30 kg, a przy nieduzych mrozach juz ok. 40kg i wiecej.
    Moze ustawienia jakie mam nie sa najlepsze.
    Prosze moze podajcie mi swoje.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Witajcie mam powierzchnię po podłogach 180m2 jakieś 140m2 uzytecznej i 20 garażu plus ciepła woda zastanawiam się nad moca pieca myślałem o defro Duo jest to nowy piec i tu dylemat podają że 15kw jest do 200m a 25 kw 180-280m2 co otym sądzicie jaki piec wybrać jakiej mocy a może starsza serię defro komfort eko 20kw bezpieczniej.

  16. #16

    Domyślnie Defro Duo

    Aktualnie w DTR jest do 170 m2 dla pieca 15KW.
    Zmiana dokonana ostatnio - ciekawe dlaczego.
    Jest to nowość na rynku - niestety jeszcze dokładnie nie sprawdzona.
    Sam noszę się z zamiarem kupna w/w pieca w mocy 20KW ( podobno będzie w produkcji).
    Opcjonalnie kocioł HEF Multimat.
    Pozdrawiam.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matrix123

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Piece DEFRO

    Polecam kocioł Defro Kompakt lub Defro EKO! O kotłach dowiesz się w firmie Koszałka (oddział w Kartuzach) znajduje się w woj. Pomorskim są dystrybutorem tych kotłów. Sam kupiłem od nich ten pierwszy i jestem bardzo zadowolony, z pracy kotła jak i z ceny

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bermud
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam. Ja noszę się z zamiarem kupna kotła DEFRO DUO Pellet. To jest nowość w ofercie Defro,ale ktoś może już zamontował u siebie taki piec?
    Najbardziej w tym piecu podoba mi się to,że jest drugie palenisko, działkę mam dużą więc co rok darmowego drewna jest sporo,poza tym gdyby nastały ciężkie czasy można palić drewno/węgiel.
    Czemu pelety? Groszek jest różnej jakości i w mojej okolicy dokładnie w tej samej cenie co pelety. Podobno schodzi tego 30% więcej niż groszku. Mnie to satysfakcjonuje ponieważ zrekompensuje mi to syf w kotłowni i problem z popiołem ( z peletów będzie nawóz,bardzo mi potrzebny)
    Także kocioł już właściwie wybrałem ale,jeżeli ktoś ma taki z nowej serii DUO to byłbym bardzo wdzięczny za opinie. Pozostaje tylko dylemat między palnikiem na groszek i pelety... może ktoś ma zdanie i na ten temat?
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie kocioł

    Sprawdz jeszcze kocioł BIOPLEX HL na http://www.vivotherm.pl/ kombi kotły pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie Re: kocioł

    Cytat Napisał k_m
    Sprawdz jeszcze kocioł BIOPLEX HL na http://www.vivotherm.pl/ kombi kotły pozdrawiam
    I co, ten szajs wątpliwej jakości i pochodzenia ma być korzystniejszą ofertą niż sprawdzony produkt renomowanej polskiej firmy?

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony