dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 163
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EDI007

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    A zapomniałem dodać, że jak go podłączę i wyprobuję to dam znać jak funkcjonuje!

  2. #42

    Domyślnie

    To chyba nie byleś w Polsce północnej bo producent Granpala Ci zagwarantuje spalanie owsa, peletu, ekogroszku

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał bermud
    Umarliśta czy nikt już nie kupuje Defro???
    Tak naprawdę to zanim ludzie dokonają zakupu zastanawiają się czy eko groszek jest dobrym rozwiązaniem. Jestem ciekawy ile kosztuje ogrzewanie groszkiem. To co obiło mi się o uszy to podobno groszek zdrożał o ponad 300 zł w porównaniu do zeszłego roku. A to dużo. Ciekawy jestem również czy takim piecem jesteś w stanie ogrzać mieszkanie tak jak piecem węglowym?

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EDI007

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    No faktycznie, na północy nie byłem! Ale chyba dlatego, że cena pieca Granpala mnie troche przeraziła!

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał MIRAS41
    (...) Ciekawy jestem również czy takim piecem jesteś w stanie ogrzać mieszkanie tak jak piecem węglowym?
    Dlaczego ma się nie dać ogrzać? Da się, tylko musisz dobrać piec dostosowany do [wielkości, izolacyjności] Twojego domu.

    Pytałem właśnie i eko-groszek kosztuje w okolicach Mińska Maz. (niedaleko W-wy) 740 zł./tonę. W tamtym roku był chyba po 650 zł. więc podrożał 90 zł. a nie 300zł.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hector

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie defro na owies

    mam defro eko 19 kw, pale mixem : ekogroszek, owies, pelety, wegla okolo 10-15 procent, reszta po polowie, i jest super
    -nigdy nie będzie takiego lata -
    GG 8509308

  7. #47

    Domyślnie

    Ja jak dzwoniłem do Defro w sprawie palenia owsem to też mi powiedzieli aby mieszać z ekogroszkiem. A tak z ciekawości czy u was też trzeba czekać po kilka tygodni na piec. Ja jeszcze nie zamawiałem ale trochę to jest dla mnie dziwne. Sprzedawca mi mówił, że ponoć nie wyrabiają z produkcją, a co ciekawe to użytkowników jakoś specjalnie nie widać (DEFRO DUO)

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał grego_h
    Ja jak dzwoniłem do Defro w sprawie palenia owsem to też mi powiedzieli aby mieszać z ekogroszkiem. A tak z ciekawości czy u was też trzeba czekać po kilka tygodni na piec. Ja jeszcze nie zamawiałem ale trochę to jest dla mnie dziwne. Sprzedawca mi mówił, że ponoć nie wyrabiają z produkcją, a co ciekawe to użytkowników jakoś specjalnie nie widać (DEFRO DUO)
    Ja czekałem miesiąc.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renata g

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian22_70
    ja nie polecam tej firmy, moze maja dobre betoniarki ale piece sa watpliwe. sa rzeczywiscie tansze ale to tylko dlatego ze jakims cudem klada ciensza blache niz wymagana - jednym slowem mozecie dostac piec ktory tak naprawde nie jest bardzo trwaly. Moj znajomy ma taki piec i odradzil mi zakup pieca tej firmy -mial z tym problemy. Nie warto sie kusic niska cena, w tym przypadku lepiej zaplacic kilka zloty wiecej i byc pewnym dobrej jakosci.
    Pozdrawiam
    Właśnie stoję przed wyborem kotła defro czy zębiec .czy na temat zebca też masz podobną opinię?
    renata g

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bermud
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytowana wypowiedź to chyba dość nieuczciwa konkurencja. Defro są raczej drogimi kotłami i są cholernie ciężkie więc chyba są z grubej blachy. Zresztą proszę iść do sklepu i sobie pooglądać. Użytkownicy,których znam,chwalą sobie.. Ja chciałem kupić Duo Pellet,ale za drogi...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata g
    Cytat Napisał sebastian22_70
    ja nie polecam tej firmy, moze maja dobre betoniarki ale piece sa watpliwe. sa rzeczywiscie tansze ale to tylko dlatego ze jakims cudem klada ciensza blache niz wymagana - jednym slowem mozecie dostac piec ktory tak naprawde nie jest bardzo trwaly. Moj znajomy ma taki piec i odradzil mi zakup pieca tej firmy -mial z tym problemy. Nie warto sie kusic niska cena, w tym przypadku lepiej zaplacic kilka zloty wiecej i byc pewnym dobrej jakosci.
    Pozdrawiam
    Właśnie stoję przed wyborem kotła defro czy zębiec .czy na temat zebca też masz podobną opinię?
    To zależy również od tego o jakim piecu mówimy. Defro ma w ofercie piece z podajnikiem i bez. Gość mógł np. kupić z podajnikiem i nie potrafił go wyregulować i może mieć złe zdanie. Ja będę miał z podajnikiem tłokowym i już jestem ciekaw jak to będzie.
    Natomiast moi rodzice mieli piec Defro bez podajnika i bardzo go sobie chwalili. Jedynym mankamentem było pęknięcie kratki wewnątrz pieca (gdzieś przy popielniku). Ale to już pewnie nie wina pieca lecz mokrego miału, którym palili.

  12. #52

    Domyślnie

    Właśnie zacząłem palić w DEFRO AKM 22. groszkiem działa, miałem działa. W niedzielę zasypałem podajnik mieszanką w stosunku groszek 15 %, miał 35 % i owies 50 %. Na razie działa, zobaczymy co dalej. Próbowałem palić na ruszcie awaryjnie węgiel z miałem temp. zadana c. o. 53 stopnie - Chyba temperatura za niska bo piec zaczął zachodzic smołą (albo wina opału). z włączonym podajnikiem temp. c. o. 60 stopni i na razie ok.

    Ogólnie słyszłem opinie pozytywne na temat kotłów defro dlatego równiez wybrałem tą firmę. Pozwólcie tylko popracowac jakiejs nowości na rynku a nie kupujcie prototypu.
    Mam zamiar założyć regulator pokojowy - proszę o podpowiedź jaki najlepiej współpracuje ze sterownikiem ST 44.
    proszę o własne doswiadczenia a kotłami AKM
    mistów 1

  13. #53

    Domyślnie defro akm

    Też zamierzam kupić Defro AKM22. Czy ktoś wie jak wygląda w rzeczywistości uruchomienie tzw. "zerowe" pieca. Jak np. sprawdzić czy ciąg kominowy jest wystarczający. Ile dni czeka się na serwis i ile kosztuje to uruchomienie? Jaki sterownik posiada piec AKM.
    Dzięki za pomoc.
    Alan

  14. #54

    Domyślnie

    Na sterowniku zaprogramowane sa ustawienia fabryczne, które sobie regulujesz w zależności od zaobserwowanych zmian w paleniu. Firma Defro oferuje pierwszy rozruch za opłatą podaną na ich stronie internetowej.
    Ja mam zamontowany sterownik ST 44, przynajmniej tak jest oznaczony na panelu sterujacym. Co ciekawe Firma TECH nie posiada na swojej stronie internetowej takiego sterownika.
    Miałem problem ze sterownikiem, po zgłoszeniu do serwisu w ciągu 8 dni sprawa został załatwiona w ramach gwarancji i jest ok.
    Niestety chcąc zasypac podajnik i nie zaglądac ciągle do kotłowni musisz pośwęcić trochę czasu i do najlepszego ustawienia patametrów dojść powoli sam. Ja bawilem się z ustawianiem sobote i niedzielę a i tak zagladam jeszcze rano i wieczorem.
    Wydaje mi się że ciąg kominowy najlepiej sprawdzi kominiarz, tylko nie wiem czy powinien w dzien wietrzny czy bezwietrzny.
    Tego sobie jeszcze poszukaj gdzieś na forach.
    mistów 1

  15. #55

    Domyślnie

    Podobno dobre tłokowce produkuje STALMARK ale ja osobiście takiego pieca nie widziałem, nie wiem jak działa a w mojej okolicy bardziej popularne są defro więc kupiłem taki.
    mistów 1

  16. #56

    Domyślnie

    "MISTÓW1" Dzięki za pomoc. Ja piec Stalmark widziałem i jakoś mnie nie przekonał.
    Czy dla utrzymania gwarancji (akm defro) przeglądy okresowe są obowiązkowe.
    Jakie paliwo stosujesz, do pieca zaglądasz z ciekawości , niecierpliwości czy też gaśnie w nim ogień i musisz rozpalać? Poważnie zastanawiam się nad jego kupnem więc chciałbym zebrać jak najwięcej informacji od użytkownika. Dzięki.
    Alan

  17. #57

    Domyślnie

    Kwestję gwarancji najlepiej sprawdź sobie w Defro u producenta.
    Ja w tej chwili pale mieszanką węgiel, miał i owies (post wyżej). Pale dopiero kilka dni , zaglądam rano i wieczorem zeby sprawdzić jak się pali . Jezeli juz sobie go dobrze ustawisz to zgasnie jedynie jak wyłączą prąd albo cos zablokuje podajnik. Jak będziesz ogladał piec to sprawdź czy jest dosęp do wszystkich płaszczy zeby je oczyścić. Unikaj palenia na niskich temperaturach bo piec zachodzi smołą.

    Jak masz sporo pytan to sobie spisz i zadzwon do defro to Ci wyjaśnią
    Na swojej stronie maja instrukcje do pieców i sterowników - pozostałe pytania telefonicznie.
    mistów 1

  18. #58

    Domyślnie

    MISTÓW1 Dzięki za odpowiedź i przepraszam za brak uwagi. Dopiero po wysłaniu mego tekstu zauważyłem, że o tych kwestiach już pisałeś. Jeszcze jedno pytanie. Sprzedawca w sklepie namawiał minie do kupna pieca ze ślimakiem ponieważ podobno szufladkowe piece robią ogromny hałas. Czy to prawda?
    Alan

  19. #59

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć bo nie słyszałem ślimakowego, nie mieszkam jeszcze w tym domu, Siła głosu tłoka zależy od opału. Jak trafią się bardziej węgle to tłok słychać bardziej, jak miał to mniej. Musiał by sie wypowiedzieć ktoś kto mieszka i jakie są odgłosy w nocy.
    mistów 1

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    borland

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    od 2 miesięcy używam Defro AKM 15 jestem zadowolonym (jak narazie) użytkownikiem tegoż pieca. Prawdą jest że słychać odgłosy kruszonego węgla gdy takowy znajdzie się w szczelinie szufladki, gdy ta wpycha paliwo na ruszt. Nie jest to jednak jakiś przeraźliwy hałas. Uczulę jednak osoby spodziewające się że będą mogły zapomnieć o odwiedzaniu kotłowni przez dłuższy czas, gdyż obsługa pieca wymaga przynajmniej raz na 48 godzin sprawdzenia czy nie ma na ruszcie paleniska większych kawałków zlepionego żużlu (co dość często się zdarza).
    poza tym jestem bardzo zadowolony.Gdy będzie zainteresowanie moimi spostrzeżeniami to może więcej się rozpiszę, a tymczasem pozdrawiam!
    Trzymajcie się ciepło

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony