dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 35
Pokaż wyniki od 681 do 689 z 689
  1. #681

    Domyślnie

    Może i masz rację, spróbuję jakoś przekonać męża, ale będzie ciężko:-p Czy w salonie punktem centralnym może być coś innego niż kominek i tv? Może to nieszczęsne tv umieścić na ciemnej ścianie, by nie rzucało się w oczy a bardziej wyeksponować ten kominek w rogu lub jakiś ładny zestaw wypoczynkowy/ narożnik? Czy kanapa może być punktem centralnym salonu?

  2. #682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie warto robić o to wojen z mężem i stawiać sprawy na ostrzu noża.

    Z drugiej strony warto zasugerować mu kompromisy.

    Macie spotkanie gościnne - kawa, ciasto i pogaduchy na kanapie. Włączacie telewizor czy rozpalcie kominek?

    Ja się boje, że taki kominek w kącie, zastawiony stołem, do którego od kanapy jest ponad 5 m, będzie rozpalany raz w roku - w wigilię, kiedy będziecie siedzieć przy stole i faktycznie będzie można podziwiać ogień.
    A nie dla rekreacji w leniwy wieczór przy winie, gdy dziecko pójdzie spać. Bo nie ma jak przy nim usiąść, chyba, że będziecie taszczyć fotele do jadalni.
    Aby ogień w takim oddalonym kominku było dobrze widać z kanapy, wkład musiałby być wielki.
    Bo zapłacić za kominek 10-20 tyś (komin, wkład, obudowa) i potem go nie używać to takie trochę marnotrawstwo.
    W takie sytuacji lepiej zainwestować w gazowy lub biokominek.

    Poza tym spróbuj znaleźć ładne realizacje narożnych kominków (takich ustawionych pod kątem względem ścian, jak na planie)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-02-2017 o 11:25

  3. #683

    Domyślnie

    Dokładnie. Obawiam się, że kominek będzie używany tylko na początku, jak zamieszkamy w nowym domu, a potem, tak jak mówisz będzie rozpalany okazjonalnie kilka razy w roku.

  4. #684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #685

    Domyślnie


    Wracając do kuchni...kolejny pomysł... jak by trochę zmniejszyć największe okno z 240 do 200cm , z drugiego po prawej zrobić pojedyncze przeszklone drzwi na taras i zrobić taką małą wyspę...?

  6. #686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Otworzysz drzwi na taras nie potrącając siedzących przy półwyspie lub stołków barowych?

    poza tym trójkąt roboczy nadal nieprawidłowy.

  7. #687

    Domyślnie

    Tak,miałam na myśli że kominek w kącie jest ok (choć sama nie przepadam za takimi-można też pomyśleć o kominku zewnętrznym na tarasie.
    Kanapa w kuchni to jakaś moda czy co? Kuchnia ma być kuchnią,rozumiem siedziska w oknie czy tym podobne w jakimś nowoczesnym domu z dużymi przeszkleniami,ale nawet te na fotkach to dla mnie kicz

  8. #688

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Od pewnego czasu przeglądam to forum z zainteresowaniem - jest tutaj dużo naprawdę dużo bardzo kreatywnych ludzi
    Dlatego też zwracam się z prośbą o rzucenie okiem na mój salonik.

    Jest on dość niewygodny w urządzaniu, ponieważ okna i balkon nie znajdują się naprzeciwko siebie. Dodatkowo jest tam również kuchnia i (bardzo ładna) ścianka działowa, której położenia niestety nie mogę już zmienić,

    Przygotowałem dwa rozwiązania, ale oba niestety posiadają jakieś wady.

    W pierwszym są nimi: wyłączenie stołu z życia socjalnego (nikt nie chce tam siadać), zasłonięcie ścianki działowej kanapą oraz siedzenie tyłem do wejścia.
    W drugim: przede wszystkim brak symetrii + siedzi się tam niezbyt komfortowo (nie do końca wiem dlaczego)

    Wklejam rysunki poglądowe obu rozwiązań (proponuję otworzyć obraz w nowej karcie - będzie większy):


    (Wymiary pokoju to 4,5 X 4,5m)

    Drodzy forumowicze - bardzo proszę o jakieś sugestie. Sam nie mam już pomysłów, a żadna z moich aranżacji nie do końca mi się podoba.

    Jeśli jest ktoś chętny do przerobienia rysunku - załączam plik DWG - można otworzyć go w dowolnym programie typu CAD.

    https://www.dropbox.com/s/khv2jco93x...onDWG.dwg?dl=0

    Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

    EDIT:
    @Elfir użyłem Fotosika
    Ostatnio edytowane przez Purple ; 21-02-2017 o 16:03

  9. #689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety strona na której umieściłeś zdjęcie jest zaliczana do niebezpiecznych.
    Uzyj może fotosika?

Strona 35 z 35