dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 35
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 689
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafa z drzwiami przesuwnymi ma 70 cm licząc szynę jezdną.
    Łatwiej przestawić drzwi w ścianie łazienki

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ale dużo pomysłów.

    To ja dorzucę swój.




    Na samym dole w salonie to regały na książki na całą szerokość pokoju. Przed regałami biurko 100 cm szerokie oraz narożnik. Linia przerywana wyznacza miejsce, do którego można go rozsunąć.

    Przesunęłam drzwi do łazienki i do kuchni. Ta wąska szafka przy łazience to może być np. konsolka z lustrem. Na tej długiej ścianie po prawej stronie można dać fajną tapetę, albo fototapetę z perspektywą. Wszystko zależy od Was.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  3. #43

    Domyślnie

    Elfir, tak jak na zdjęciu - myślałam o szafie otwieranej, tradycyjnej, ale to oczywiście zależy od preferencji, ja wolę takie, nie tylko dlatego, że zajmują mniej miejsca. Wybór należy do mieszkańców-kawalerzystów Pozdrawiam

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    To ja jeszcze proponuję wersję z "normalnym" stołem, przy którym można przyjmować gości, bo jestem fanką tego mebla


    Uploaded with ImageShack.us

    Już nie będę poprawiać, ale zabudowa i lodówka w kuchni powinny się łączyć (róg zabudowany).
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 24-07-2010 o 23:57

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Ale dużo pomysłów.

    To ja dorzucę swój.





    Na samym dole w salonie to regały na książki na całą szerokość pokoju. Przed regałami biurko 100 cm szerokie oraz narożnik. Linia przerywana wyznacza miejsce, do którego można go rozsunąć.

    Przesunęłam drzwi do łazienki i do kuchni. Ta wąska szafka przy łazience to może być np. konsolka z lustrem. Na tej długiej ścianie po prawej stronie można dać fajną tapetę, albo fototapetę z perspektywą. Wszystko zależy od Was.
    Mnie się też wersja Magdy 34 podoba, jest taka uporządkowana, przejrzysta i nieudziwniona

    No i chyba tak jak chciał kutkus1983 kuchnia jest osobnym pomieszczeniem.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie byłoby szkoda przestrzeni na bardzo duży i pusty hol, dlatego przerobiłabym to tak, by weszła jeszcze jedna duża szafa:

    Przy czym drzwi do kuchni mogą być przesuwne, a ściana między kuchnią a salonem wcale nie musi mieć wysokości do sufitu, albo być wykonana z mlecznego szkła (jest optycznie lżejsza)

  7. #47

    Domyślnie

    Cześć, a może by tak spróbować pokombinować coś od innej strony? Myślałam o tym, aby kuchnię przerobić na sypialnię (w razie potrzeby odrobinę zmniejszyć łazienkę), natomiast zabudowę kuchenną przenieść do otwartego przepokoju...?



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez qana ; 26-07-2010 o 11:42

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taki układ zależałby w dużej mierze od rozmieszenia pionów wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zabudowa kuchni sąsiaduje z łazienką, to nie powinno być problemu. Rury ciągnie się na przykład podłogą (u mnie tak było przy przenoszeniu łazienki).

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mnie byłoby szkoda przestrzeni na bardzo duży i pusty hol, dlatego przerobiłabym to tak, by weszła jeszcze jedna duża szafa:

    Przy czym drzwi do kuchni mogą być przesuwne, a ściana między kuchnią a salonem wcale nie musi mieć wysokości do sufitu, albo być wykonana z mlecznego szkła (jest optycznie lżejsza)


    Elfir, też fajnie

    Ale My tutaj się głowimy, a może głos w dyskusji zabrałby właściciel kawalerki?????
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej.

    Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie i zaangażowanie. Wasze uwagi są dla nas bezcenne. Każdy z Waszych pomysłów wnosi coś nowego do tego, co będziemy chcieli zrobić. Na chwilę obecną bardzo nam się podobają dwa, Magda 34 jest najbliższa tego co zamierzamy zrobić (jeśli zdecydujemy się na zamkniętą kuchnię), oraz Elfir (jeśli kuchnia będzie otwarta). Co nie oznacza, że inne pomysły nam się nie podobają, bo w każdym z nich znajdujemy jakąś inspirację.
    Z tego wszystkiego, najdalsi jesteśmy od rewolucji z przestawianiem kuchni, ścian itp, chcemy minimum prac typowo budowlanych, aby zaoszczędzić możliwie dużo na wykończenie

    @insula: Bardzo nam się podoba, pomysł z szafką na buty (dzięki za zdjęcie), szafa z grafiką też jest rewelacyjna, ale jej koszt będzie pewnie równie imponujący

    Czekamy nadal na Wasze pomysły, w zasadzie celowo nie odpowiadaliśmy na posty, bo nie chcieliśmy faworyzować jakieś opcji, aby móc zobaczyć rożne spojrzenia na temat. W chwili obecnej, jak już pisałem rozważamy dwie opcje, otwarta/zamknięta kuchnia, rewolucje z przestawianiem ścian, zmianą funkcji pomieszczeń itp odpadają.

    Zastanawiamy się także, nad jakąś fotorelacją z całego remontu i wykańczania kawalerki, zastanowimy się jeszcze jakby to miało wyglądać, może tutaj, może jakiś Twitter albo inne ustrojstwo.

    Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc, jesteście cudowni.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Zastanawiamy się także, nad jakąś fotorelacją z całego remontu i wykańczania kawalerki, zastanowimy się jeszcze jakby to miało wyglądać, może tutaj, może jakiś Twitter albo inne ustrojstwo.
    Oooo, super by było!!! Tym bardziej, że to mieszkanko to chyba w moich rejonach

    W każdym razie czekamy
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  13. #53

    Domyślnie prosze o pomoc w aranzacji - 2pokoje z aneksem 35mkw + dziecko

    właśnie zakupiłam minimalne mieszkanko o powierzchni 35m. niestety nie posiadam
    planów ani talentu kreślarskiego, dlatego z góry przepraszam za moje paintowskie
    dzieło. sprobowalam przedstawic uklad mieszkania ale zdaje sobie sprawe ze rysunek
    jest kiepski. kiedyś to mieszkanie zawierało pokój z półotwartą kuchnią ale poprzedni
    właściciele postawili ściankę z regipsu i zrobili mały pokoik, zaś w większym pokoju zrobili
    malutki aneks kuchenny (dwupalnikowa plytka i komora zlewu, zas lodowke trzymali w
    kuchni). Ponieważ blok jest owalny, to ściany boczne mieszkania są lekko skośne (kąt
    musi być mały, bo będąc w mieszkaniu prawie tego nie widać).
    Mieszkanie kupiłam niedawno i muszę wymyślić coś aby wygodnie mieszkało się mi,
    mężowi i naszemu 8miesięcznemu synkowi - oczywiscie pomyslow brak.
    proszę podpowiedzcie jak to malenstwo urzadzic i jednoczesnie nie zagracic. myslalam o
    zrobieniu sypialni w malym pokoju (my duze lozko i synek lozeczko) ale z drugiej strony
    chcialabym by synek mial spokojny wlasny kat, wiec chyba zostaje mi tylko rozkladana
    kanapa w "salonie" (???) nie mam pojecia co z kuchnia, z szafami... malowanie zbliza sie wielkimi krokami a ja nawet nie wiem na jaki kolor, nie mowiac juz o zmianie ustawienia scian. moze macie jakies pomysly? bede wdzieczna za kazda sugestie.
    wymiary scian moga sie troszke roznic, bo sama mierzylam je centymetrem krawieckim)

    edit: Na rysuku znajduje się błąd w scianie przedpokoju oddzielającą łazienkę wymiary powinny wynosić patrząc od góry 16,5+90+13 (a nie 3+90+3) -załączam poprawiony rysunek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie..JPG
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	19570   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie..jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	19627  
    Ostatnio edytowane przez abra_kadabra ; 12-08-2010 o 09:59

  14. #54

    Domyślnie

    Nikt nie ma pomysłów? Chodzi mi tylko o poradę ekspertów co i gdzie postawić aby dało się normalnie funkcjonować na takim metrażu..

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Poczekasz do jutra? Ekspertem nie jestem, ale może coś mi do głowy wpadnie (jak tylko zwolnię ją z pilnego zlecenia) :)

  16. #56

    Domyślnie

    jasne, ze poczekam bardzo dziekuje za odpowiedz!

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Podrzucisz trochę szczegółów?
    Komputer stacjonarny? Dużo książek? Meble już posiadane, zaplanowane, wymarzone? Ulubione, "znielubiane" kolory? Podłogi, drzwi - wybrane?

    I zmierz dokładniej ściany, bo z planu wynika, że otwór drzwiowy z przedpokoju do pokoju ma ok. 50 cm, a ściany w pokoju różnią się długością też ok. 140 cm.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 12-08-2010 o 20:16

  18. #58

    Domyślnie

    Plan tak srednio odpowiada rzeczywistosci, bo narysowalam tak tylko "na oko" ale obok wpisalam wymiary scian wewnetrznych pomieszczeń. Te zewnętrzne ściany są dłuższe dlatego, że blok jest zaokrąglny i mieszkanie tak jakby się troszkę rozszerza w stronę okien. Być może kąty nie są całkiem proste, ale "na oko" aż tak bardzo tego nie widać.

    Mebli jeszcze nie ma i najpeniej bede je kupowac ze wzgledow finansowych troszke pozniej, ale poniewaz mieszkanko jest tak malutkie i nie ma w nim miejsca na rzeczy zbedne nim wstawie tam cokolwiek chcialabym miec jakis ogolny plan.. tak aby to "cokolwiek" bylo czescia tej pozniejszej calosci.

    Jesli chodzi o kolory, to tez nie mam jeszcze żadnych preferrencji. jedna ze scian w wiekszym pokoju (po lewej stronie, blizej okna) jest obłożona takimi kamiennymi płytaki (z czegos takiego jak sciana na zalaczonym zdjeciu) Na podłogach są panele(takie jasne drewno.. ciążko określić ale coś podobnego do koloru buku z tej strony:http://www.ultra.malopolska.pl/sections/view/1707 )

    Drzwi: z przedpokoju do pokoju nie ma. W łazience zwykle biale.Miedzy pokojami są ciemnobrązowe z trzema poziomymi pasami mlecznego szkla, ale ewentualnie moglabym je zmienic). Komputera stacjonarnego nie mam, za to ksiazek jest sporo i troszke smutno byłoby mi sie z nimi roztawac.

    Łazienki na razie nie ruszam. Wygląda w miarę przyzwoicie (choć zrobiona jest dość niedbale). Niestety wszystkie nasze oszczędości poszły na zakup tego mieszka, wiec jakieś wielkie remonty musze odłożyć na później, ale bardzo chciałabym aby jakos w miare dalo sie tam wygodnie i milo mieszkac.

    Dodaje jeszcze pomysl mojej sistry na ustawienie. Co o tym myslicie? Oczywiscie to wymagaloby skrócenia prawej ścianki oddzielającej przedpokój i pokój i przedłuzenie lewej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpeg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	19711   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	19712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan2.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	19713  

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Koślawo narysowałam plan i teraz trochę schematów i komentarzy

    Te przeróbki chyba nie wymagają wyjaśnień?


    A do tych będą poniżej:


    - biurko z komputerem w pokoju dziecka
    - ściana w pokoju dziecka zabudowana szafą, przy ścianie granicznej - mebel na zabawki, książeczki itp.
    - łóżeczko teraz, potem łóżko - wzdłuż okna
    - w przedpokoju albo zabudowa narożna, albo za drzwiami łamanymi otwarte półki
    - kuchnia w L
    - naprzeciw kuchni okrągły stolik i 4 krzesła (każde z innej parafii, to fajnie wygląda w takich wnętrzach)
    - kanapa rozkładana obok drzwi balkonowych
    - przy ścianie granicznej z pokojem dziecka niska szafka rtv
    - cała ściana z prawej strony (w L) zabudowana regałami na książki, płytkimi - na rysunku ucięło w połowie, ale widziałabym ją też za kanapą

    Obejrzyj te wnętrza:
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,114085813.html
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,94543365.html
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,89576497.html
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,113858146.html
    http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,106941795.html
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 13-08-2010 o 21:09

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    O takim wyglądzie jadalni pisałam:

    http://www.domplusdom.pl/rozwiazanie...%99?group=4875

Strona 3 z 35