dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ile kubików desek do deskowania przypada na 1 m kw dachu ?

    Bardzo prosze o podpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to jakieś 40 m2z 1m3 desek o grubości 2,5u mnie na prawie 260m wyszło 6,5 m3i niewiele zostało.
    Każdy cieśla ci powie lub w tartaku.

  3. #3

    Domyślnie

    zakładając ze grubość deski do deskowania dachu czy strychu to 2,5cm
    a więc 0,025m potrzebne ci jest
    na 1 kubik (tj. 1m3) 40 m2 ale doliczasz ubytki na scinki itd +10%
    no to ok.44m2
    a dokładnie na towje pytanie to
    1 m2 to jest 0,025kubika

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    kubik = 1m3

    reszta to obliczenia na poziomie podstawówki
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    Jak widzę takie odpowiedzi jak poprzednika to nie dziwie się skąd ci ludzie mają tyle postów na kącie. Albo odpowiadajcie fachowo i dokładnie albo w ogóle.

  6. #6

    Domyślnie

    metr kwadratowy to jest 1 m x 1m czyli równa sie 1, nestępnie przyjmijmy że interesująca nas liczba kubików będzie X, więc aby obliczyć X trzeba m2 czyli 1 pomnożyć przez grubość deski czyli np 0,025
    X=1m2 x 0,025 = 0,025m3

    Ps-
    hi hi hi -może pomyśle o doktoracie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedż. Popieram cie BONZAI !

  8. #8

    Domyślnie

    Wg norm KNR zużycie desek "calówek" na 1 m2 deskowania połaci dachu wynosi 0,028m3 co daje jakieś 10% zapasu na ew. straty - zamówiłam deski wg tej normy i zostało mi jakieś parę sztuk (dostawca przywiózł ciut więcej niż zamawiałam).
    Ale uważam, że to zależy także od kształtu dachu - u nas był dosyć skomplikowany, co naturalnie skutkuje większą ilością odpadów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chatte
    Wg norm KNR zużycie desek "calówek" na 1 m2 deskowania połaci dachu wynosi 0,028m3 co daje jakieś 10% zapasu na ew. straty - zamówiłam deski wg tej normy i zostało mi jakieś parę sztuk (dostawca przywiózł ciut więcej niż zamawiałam).
    Ale uważam, że to zależy także od kształtu dachu - u nas był dosyć skomplikowany, co naturalnie skutkuje większą ilością odpadów.




    przedmówcy nie dodali ze chodzi o tzw. tarcice gr 25mm obrzynana przy zastosowaniu nie obrzynanej zuzycie wzrosnie o okolo 30% no i sa to deski pełno wymiarowe zgodne z norma o długosci 2.2mtr d0 6 mtr. podobna sytuacja bedzie jak zastosijemy deski tzw krociaki w/g norm od 0,8-2.2mtr zuzycie wrosnie nawet o50-70 %
    ttt

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bonzai
    Jak widzę takie odpowiedzi jak poprzednika to nie dziwie się skąd ci ludzie mają tyle postów na kącie. Albo odpowiadajcie fachowo i dokładnie albo w ogóle.
    A co, nie uważasz, że pytanie jest na poziomie podstawówki.
    Ludzie, nie róbcie sobie jaj...

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej1978

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Może ja testem głupi ,ale to nie moja dziedzina . Mógł bym prosić o pomoc mam belki 10x10x300 cm. Ile to jest sztuk belek w 1kubiku ? Jedna belka to 0,03 kubika tak ?
    Pozdrawiam i niech pan @mdzalewscy się nie wypowiada i nie nabija postów
    Może inaczej czy to jest 10 sztuk na m3 ? Czy dobrze policzyłem ?
    Ostatnio edytowane przez Maciej1978 ; 01-06-2023 o 09:55

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej1978 Zobacz post
    Jedna belka to 0,03 kubika tak ? Może inaczej czy to jest 10 sztuk na m3 ? Czy dobrze policzyłem ?
    Tak, jednak taka belka to 0,03 m3. Teoretycznie trzeba 33 takie belki na 1 m3.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony