dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Podzielcie się proszę swoimi spostrzezeniami na powyższy temat.
    1. czy ubepieczyliście
    2. w jakiej firmie
    3. od czego
    4. czy mieliście szkody i jak zostały załatwione.
    Pozdr.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Myślałem u ubezpieczeniu budowy, ale nie mam żadnych doświadczeń w tym temacie. Jeśli ktoś coś wie to chętnie się dowiem.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Niestety domu w budowie nie da się ubezpieczyć w zakresie o który głównie chodzi, a więc od kradzieży i dewastacji.
    Zakres ubezpieczenia obejmuje jedynie szkody spowodowane siłami natury (pożar, powódź, wichura itp.)
    Ubezpieczyć można to, co jest już zbudowane (okresla sie proporcjonalnie do wartosci budynku jego aktualny stan zaawansowania), nie ma natomiast możliwości pokrycia zakresem ubezbieczenia materiałow zgromadzonych na budowie.
    A szkoda...
    Pozdrawiam - alek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tak wiem, że mozna ubezpieczyć tylko to co zbudowane i tylko od ognia i innych zdarzeń losowych- bo takie ubezpieczenie wykupiłam w Hestii. Myslałam, że może znacie inne firmy, a najważniejsze dla mnie było czy faktycznie wypłacą odszkodowanie wrazie np. spłonięcia od uderzenia pioruna.

  5. #5

    Domyślnie

    A czy aby ubezpieczyć dom w budowie to musi on być ogrodzony czy bez ogrodzenia można ubezpieczyć budynek?
    Agnicha

  6. #6

    Domyślnie

    Ubezpieczyłem budowę bo taki był wymóg banku.
    Przy wartości 50 000 składka kwartalna 33 zł w Warcie.
    Co do odszkodowań - na szczęście nic się nie stało.

    Dodatkowo ubezpieczyłem robotników od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie stawiania stanu surowego i dachu.

    Budowa nie jest ogrodzona w całości.
    Ubezpieczenie od szkód wewnątrz agent faktycznie uzależnia od:
    - ogrodzenia budowy
    - zamknięcia otworów okiennych i drzwiowych

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: aziel dnia 2002-01-24 10:53 ]</font>

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jeżeli dom ubezpieczamy od ognia i.... to nie musi być ogrodzony. Wyłaczenia obejmują małą architekturę i wyposażenie. Ale dom w stanie surowym zamkniętym + instalacje kosztuje na tyle dużo, że chyba trzeba go ubezpieczyć. nasz dom w Hestii ubezp. na 150 000 i zaplacilam 300zł/za rok. Za dom w budowie trzeb dopłacić 35%.

  8. #8

    Domyślnie

    co najważniejsze, aby dostać ewentualne odszkodowanie za kradzież okien lub drzwi, muszą być one chociaż wstępnie otynkowane.
    zamontowanie okien tylko na piankę i kotwy nie jest honorowane.

    Ja zapłacę za ubezpieczneie na 400tys. od sił natury, dewastacji i kradzieży, za dom w obrębie miasta (Bydgoszc) - 600 zł na rok.

    Warunek:

    1.wmontowanie okien i drzewi i ich wstepne otynkowanie
    2.ogrodzenie działki, chociaż prowizoryczne (ale żeby było)
    3.odpalenie systemu alarmowego (zniżka do 15 %)

    ubezpieczyciel: PZU

    pzdr

    A&P

  9. #9

    Domyślnie

    Podzielcie się proszę swoimi spostrzezeniami na powyższy temat.
    1. czy ubepieczyliście
    2. w jakiej firmie
    3. od czego
    4. czy mieliście szkody i jak zostały załatwione
    odp 1 TAK

    odp2 PZU_SA

    odp3 ogien , snieg, piorun,grad,huragan,eksplozja z osunieciem ziemi ,lawina, UPADEK POJAZDU LATAJĄCEGO ,uderzeniem pojazdu ladowego, dewastacja [konieczne ogrodzenie i wstawione okna] i kosztow akcji ratowniczej......ale z dewastacja jest dziwnie ....kradziez jakiś sprzetow z trerenu domu - odpowiadaja ...ale kradziez okien-- NIE - mimo ze wstawione

    odp 4 odpukac nie

    ubezpiecznie 80 000zl ....192 zl ...ubezpiecznie dotyczylo samego budynku ...bez ogrodzenia....mozesz nawet sobie podjazd z kostki ubezpieczyc
    w trakcie realizowaania inwestycji wzrasta wartosc I mozesz podwyzszac kwote ubezpiecznia.
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  10. #10

    Domyślnie

    ja podpisuje umowę i wnie jest napisane wszelkie kradzieże w budynku, czyli okna też, drezw, oiraz materiały składowane wewnątrz.


  11. #11
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Temat ubezpieczenia domu w budowie. Próbuje sobie zrobić symulacje i wszędzie mimo, ze zaznaczam „dom w budowie” to zadawane są takie pytania jakbym tam mieszkał, miał milion zabezpieczeń i cena składki to 800zl minimum z tego co znajomi mówili o 150-200zl za takie ubezpieczenie?

  12. #12

    Domyślnie

    Mam ubezpieczenie z PZU jakieś 330 zł za rok. Po ostatnich wichurach rozbiło nam szybę na budowie. Zgłosiliśmy do PZU po otrzymaniu faktury po wymianie szyby. Wypłacili tego samego dnia co zgłoszenie szkody.

    Moim zdaniem 300 zł na rok za spokój i przy tych kosmicznych cenach budowy jest koniecznością

  13. #13

    Domyślnie

    Ubezpieczaliśmy dom w Compensie. Porównaliśmy warunki ubezpieczeń, wtedy akurat firma miała najlepsze naszym zdaniem. Chociaż wiadomo, ze obecnie może byc to zupełnie inna sytuacja tak więc dobrze jest porównywać sobie na bieżąco.
    Polecam ogrodzić dom. Z tego co wiem to nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia w sytuacji domu nieogrodzonego. A przynajmniej tak było jak sam kupowaałem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony