dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dom z gliny

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    mam ochotę zbudować dom ekologiczny. Pomyślałem o budownictwie z gliny, o przydomowej oczyszczalni.
    Nie udało mi się znaleźć wątków w tym temacie (o oczyszczalniach są) dlatego zakładam ten jako nowy.

    Czy jest ktoś na forum, kto ma jakieś doświadczenie w budownictwie z gliny? A może „Murator” byłby zainteresowany poprowadzeniem takiej budowli pod Warszawą? (pełna dyspozycyjność medialna z mojej strony ) Byłoby to i ciekawe tematycznie, i jakimś rozwiązaniem dla osób poszukujących tańszych rozwiązań (mam nadzieję że tańszych, coś przecież musi mi zrekompensować moje poświęcenie dla ekologii). Z budową chcę ruszyć na wiosnę, jeśli nie uda mi się zdobyć wystarczających wiadomości o tej glinianej technologii ruszam z tradycyjną.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jest gdzieś w górach proboszcz, który buduje domy z gliny. Widziałem kiedyś o nim program w TV. Niestety nie pamiętam ani nazwiska ani miejscowości wiem tylko, że te budynki były duże solidne i szybko się budowały. Jedyny problem to fakt, że koniecznie trzeba ściany szybciutko zabezpieczyć przed opadami bo inaczej się rozlecą. I to może być główny problem w polskich warunkach pogodowych (oprócz odpowiedniego, projektu, pozwoleń i atestów na materiał). Czytałem też, że Szkoci budowali zamki z gliny, okładali je dokładnie drewnem a potem je podpalali. Efekt - monolityczna ściana ceramiczna ))

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    W pierwszym numerze Muratora z 1983r jest "przepis" na samodzielne wykonanie cegieł z gliny i kilka wskazówek na temat budowy domu z tego materiału.

  4. #4

    Domyślnie

    W którymś Muratorze z lat 95-96 też jest opisanych parę domów postawionych z gliny. Jak bardzo Ci zależy to poszukam...

  5. #5

    Domyślnie

    Dołączam się i ja
    zajżyj na podaną stronę pod ekobudownictwo
    http://www.ekosklep.sfo.pl/ekobudownictwo/index.html
    Uszanowanko

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuje za podpowiedzi,
    pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Jasiu,
    pisz o postępach i swoich pomysłach !

    Popieram go z całego serca i gdyby nie żona to sam bym takie coś pewnie budował.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    materialy bud z gliny oferuje firma BTM Jurkiewicz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony