dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Kochani poradźcie!!!
    Mam przed sobą projekt (M-136 z pracowni arch.Konrada Matuszewskiego z Poznania - katalog "Własny Dom"1(9)/2001), który odpowiada mi estetycznie i funkcjonalnie, mam tylko jedną wątpliwość.
    Otóż za wiatrołapem mieści się 2,5-metrowy korytarzyk o szerokości 1m, który trzeba przemierzyć, aby dotrzeć do otwartej przestrzeni w części dziennej (hall-jadalnia, kuchnia, pokój dzienny).W korytarzyku znajdują się drzwi do kotłowni i łazienki oraz gabinetu.
    Pytanie zasadnicze: czy to jest wada? Czy lepszym rozwiązaniem byłaby otwarta przestrzeń tuż za wiatrołapem (jak np. w najnowszym projekcie Muratora D56b - http://www.projekty.murator.com.pl/projekt_miesiaca.htm )?
    Napiszcie, proszę, co o tym myślicie! Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze jedną kwestię: droga od wiatrołapu do kuchni jest dość daleka, kuchnia jest trochę "na uboczu"w stosunku do centrum domu. Czy to ważne? Wymyśliliśmy w związku z tym przeniesienie drzwi wyjściowych na taras z salonu do kuchni (taras przy kuchni będzie przy okazji w miejscu ciekawszym widokowo).Co o ty myślicie? Pozdrawiam!

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ellu,
    ja nie widzę żadnego korytarzyka.
    Zaraz po wejściu z wiatrołapu przestrzeń jest otwarta i wszędzie jest blisko.
    Pzdr

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Opalu Drogi, czy na pewno mówimy o tym samym projekcie? (M-136, a nie D56b Muratora)
    Fakt, nie wyjaśniłam jednej rzeczy (korytarzyk w projekcie jest odrobinę szerszy, ale będziemy musieli go zwęzić do szer.1m, żeby powiększyć pom. gospodarcze ). Nie wchodziłam w szczegóły, bo nie sądziłam, że ktoś dotrze do tego projektu - brak linków .
    Chodzi mi o generalną zasadę - czy otwarta przestrzeń za wiatrołapem jest sprawą wartą zmiany projektu, czy też nie ma to większego znaczenia.
    A jeżeli naprawdę ujrzałeś/aś projekt M-136

  5. #5

    Domyślnie

    Ella, czy jest gdzieś w sieci ten projekt? Ja myślę, że metrowy korytarzyk o długości 2,5 m jest stanowczo za wąski. To całkiem długi korytarz. Będzie po prostu niewygodnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Marto, niestety nie ma tego projektu w sieci . Zmartwiło mnie to, że uwazasz korytarzyk za problem, bo potwierdza to moje obawy. W projekcie jest on trochę szerszy (ma ok.140-150cm),ale chcielismy go zwęzić, żeby powiększyć pomieszczenie gospodarcze.Może w takim razie nie warto?!
    Czy można określić przestrzeń minimalną, w której człowiek czuje się jeszcze komfortowo (lub też minimalną szerokość korytarzyka)?
    Pozdrawiam!





  7. #7

    Domyślnie

    Ella, a Ty już kupiłaś ten projekt? Bo jeśli tak, to może da się to jakoś inaczej rozwiązać. Szkoda, że nie masz tego projektu w formie elektronicznej. Możnaby rzucić okiem...

    Weź pod uwagę fakt, że ten korytarz bęzie dosyć często używany. I trzeba tam się swobodnie mijać.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Ella,
    fakt,nie zrozumiałam Twojego postu i myślałam,że link jest do Twojego projektu.
    Może zobacz mój projekt.U nas też jest korytarzyk za wiatrołapem i też miałam podobne obawy.Ale, teraz po wybudowaniu stanu surowego widzę dobre strony tego.Oczywiście przed zamieszkaniem trudno o podsumowania.
    Wejdź na stronę http://www.archon.com.pl
    i tam poszukaj w spisie alfabetycznym domku w zawilcach.
    Daj znać,czy chodzi Ci o coś w "tę deseń"
    Pozdrówka

    ps. czy Twój projekt jest może w jakimś katalogu? Bo mam kilka więc może znajdę tam.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Marto, projektu jeszcze nie kupiłam, ale bardzo mnie kusi ze względu na liczne walory, głownie estetyczne . Korytarzyk to jedyna wątpliwość.
    Opal, projekt można znaleźć w katalogu "Własny Dom" nr1(9)2001. Obejrzałam Twój projekt (nota bene bardzo interesujący ). Nasze korytarzyki można porównać, gdyby wyobrazić sobie, że w miejscu Twojego skrętu w prawo w kierunku kuchni jest ściana - czyli w efekcie korytarzyk wprost za wiatrołapem, kończący się otwartą przestrzenią w miejscu Twojego pokoju. Wspomniałaś o zaletach takiego rozwiązania. Czy mogłabyś je wyjawić? Pozdrawiam!!!

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Mhm,szczerze mówiąc to sprawa się komplikuje w tym momencie skoro korytarzyk u Ciebie nie zakręca.
    U nas widzę ten plus,że właśnie nie ma zaraz po wejściu otwartej przestrzeni i nie ma "przestrzału" przez całą chałupę.Chyba to lepiej działa przeciw przeciągom. No i jest tak dyskretniej.
    Ale to już kwestia upodobań i trzeba te plusy znaleźć.
    Co do Twojego rozwiązania, to trudno coś powiedzieć, jak nie widzę projektu.Ale plusem może być to,że każdy gość będzie te parę sekund dłużej trzymany w niepewności przed zobaczeniem pięknego wnętrza Twojego domu.Czyli na końcu drogi zaskakujący i upragniony finał.
    Tyle mi na razie przyszło do głowy.
    Niestety nie mam tego katalogu. A może da się jakoś przerobić kosztem innego pomieszczenia?
    Pozdrawiam



  11. #11

    Domyślnie

    Ella, zmierzyłam korytarzyk (mieszczący się zaraz za drzwiami) w moim obecnym mieszkaniu. Ma 1,2 m szerokości na długości 1,5 m (dalej jest szerzej). I naprawdę jest wąsko. Jest po prostu ciasno. Wiem, że to nie to samo, co korytarz za wiatrołapem (w końcu takie czynności jak zdejmowanie kurtek czy butów będą się odbywać w wiatrołapie), ale proponuję "skonstruować" sobie metrowy korytarzyk i sprawdzić, jak to jest.
    Jakie macie to pomieszczenie gospodarcze? Może nie warto przesuwać ściany tego pomieszczenia o te 40 cm kosztem korytarzyka? A może pomieszczenie da się przeniść w inne m-ce?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Opal, Marto!
    Jestem Wam bardzo wdzięczna, że podjęłyście ten mój korytarzowy wątek . Wpadłam na pomysł, jak mogę Wam pokazać projekt . Otóż zeskanowałam rzut parteru i mam go w postaci pliku. Nie znam możliwości technicznych, które pozwoliłyby umieścić taki plik na forum, ale z całą pewnością mogę go wysłać w postaci załącznika na prywatny adres mailowy. Więc jeśli miałybyście ochotę spojrzeć na mój korytarzyk, to podajcie mi, proszę, adresy. Mój adres na wszelki wypadek to: [email protected] .
    Pozdrawiam!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Ella, mój adres jest na dole (ikonka e-mail). Na wszelki wypadek oto on:
    [email protected]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Droga Marto!
    Wysłałam plik, mam nadzieję, że doszedł.
    Jeszcze raz gorąco pozdrawiam świątecznie!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Drogi Opalu!
    Tobie również wysłałam i równie gorąco Cię pozdrawiam!
    A w ogóle bardzo Wam Obu dziękuję i jestem bardzo ciekawa Waszych refleksji.
    Do usłyszenia po Świętach!!!

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Nie dostałam.
    Może więc na adres ckwadrata poproszę?
    [email protected]
    dzięki

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Już dotarłam do wiadomości z rzutem domu na mojej "fajnej" skrzynce.
    Myślę,że jest ok. Wyobrażałam to sobie ciaśniej.Schody jednak przełamują tę wąskość.
    Czy myślałaś o luksferach? Jedną ze ścianek łazienki można by zrobić z luksferów (jeśli jest to technicznie możliwe).To też nadałoby lekkości temu przejściu.
    Jak dla mnie- tak jak jest, jest ok.
    Pozdrawiam

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku!
    Dziękuję bardzo za Wasze uwagi!
    Wyjaśnię teraz może, o co chodzi z tym zwężeniem korytarzyka. Otóż pomieszczenie gospodarcze chcemy podzielić na dwie niezależne części - garderobę z wejściem z wiatrołapu oraz kotłownię z wejściem z korytarzyka. Dlatego też obawiamy się, że kotłownia może się okazać za ciasna - stąd pomysł zwężenia korytarzyka (czyli likwidacja "uskoku" pomiędzy łazienką a pom.gosp.). W efekcie korytarzyk za wiatrołapem byłby na całej swojej długości równie wąski. No i pytanie: czy to dobra idea?
    Pozdrawiam noworocznie!!!

  19. #19

    Domyślnie

    Ella, mi też o to chodzi Ja bym nie zwężała. Trudno jednak coś konkretnego napisać nie znając wymiarów pomieszczenia gosp. W każdym razie ja zostawiłabym tak jak jest (i ewentualnie podzieliła na pom. gosp. i garderobę). A dodatkowo zrobiłabym schowek/spiżarnię pod schodami.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A no właśnie, nie znam jeszcze szczegółow, ale poznam je lada dzień, bo zdecydowaliśmy się ostatecznie na ten projekt i jest już prawdopodobnie w drodze.
    Prawdę mówiąc, Wasze pocieszające uwagi i sugestie bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji (mój mąż był zdecydowany od dawna i coraz częściej okazywał swoje zniecierpliwienie, natomiast ja przyczepiłam się tego korytarzyka i zwlekałam z decyzją).
    Dlatego WIELKIE DZIĘKI!!!
    Za kilka dni, kiedy ujrzę projekt, napiszę o szczegółach.
    Pozdrawiam!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony