dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jakie pompy ciepła zainstalowaliście w swoich domach

    Planuje zakup pompy ciepla do nowowybudowanego domu, jednak mam problem z wyborem producenta, bo nie znam ich zbyt wielu. Czytalem rowniez o tym, ze propanowe pompy ciepla maja wyzsza sprawnosc od pomp solankowych, czy glikolowych. Niechcialbym tu rozprawiac o tym, czy warto instalowac PC, czy nie. Jezeli mozecie podajcie producenta Waszej pompy i czym wypelniony jest jej kolektor. Z gory wszystkim serdecznie dziekuje

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Pompa Neuratherm. W kolektorach jest propan. Instaluje firma Climakomfort. Zrobione są prace ziemne, za tydzień wchodzą pracami wewnętrznymi. Dotychczasowa współpraca układa się rewelacyjnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Smart G10 firmy Nateo, dolne źródło pionowe z glikolem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  4. #4

    Domyślnie

    Zirius M2-7, czynnik R-407C, kolektor poziomy 3x60m zakopany na gł. 1,2 - 1,4

    pozdrawiam
    /Roland

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karlito

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna
    Pompa Neuratherm. W kolektorach jest propan. Instaluje firma Climakomfort. Zrobione są prace ziemne, za tydzień wchodzą pracami wewnętrznymi. Dotychczasowa współpraca układa się rewelacyjnie.
    Też zastanawiam się nad taką pompą,wiec z ciekawości pytam jakie poniosłaś koszty,jeśli to nie tajemnica.Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    RolandB, czy w Twojej pompie gazem R407 wypelniony jest kolektor gruntowy, czy jest on tylko czynnikiem posrednim, a w kolektorze jest glikol?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze fizycznie nie zamontowana, ale już zamówiona. NIBE FIGHTER F-1120, do tego już wykonany pionowy kolektor na glikol.

    Michał

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlito
    Cytat Napisał Jagna
    Pompa Neuratherm. W kolektorach jest propan. Instaluje firma Climakomfort. Zrobione są prace ziemne, za tydzień wchodzą pracami wewnętrznymi. Dotychczasowa współpraca układa się rewelacyjnie.
    Też zastanawiam się nad taką pompą,wiec z ciekawości pytam jakie poniosłaś koszty,jeśli to nie tajemnica.Pozdrawiam.
    Karlito, pompa kosztowała nas 37.400zł do tego jeszcze doszedł koszt dodatkowej pompy do CWU - 7.800zł i podłogówka. Pompa zarpojektowana jest do rozłożystej parterówki o dużej kubaturze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tchrzano
    RolandB, czy w Twojej pompie gazem R407 wypelniony jest kolektor gruntowy, czy jest on tylko czynnikiem posrednim, a w kolektorze jest glikol?
    pompa ta to pompa z parowaniem bezpośrednim ... czynnikiem tym wypełniony jest cały kolektor poziomy ...

    pozdrawiam
    /Roland

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karlito

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna
    Karlito, pompa kosztowała nas 37.400zł do tego jeszcze doszedł koszt dodatkowej pompy do CWU - 7.800zł i podłogówka. Pompa zarpojektowana jest do rozłożystej parterówki o dużej kubaturze.
    Wielkie dzięki ja też planuje z żoną wybudowanie parterówki tylko że troche mniejszej (ok.120m) razem z podłogówką.Nie wiem ile ma twój domek ale mam nadzieję że mnie koszty wyniosą troche mniej.Jak na razie zbieram informację i tyram za granicą.Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlito
    Cytat Napisał Jagna
    Karlito, pompa kosztowała nas 37.400zł do tego jeszcze doszedł koszt dodatkowej pompy do CWU - 7.800zł i podłogówka. Pompa zarpojektowana jest do rozłożystej parterówki o dużej kubaturze.
    Wielkie dzięki ja też planuje z żoną wybudowanie parterówki tylko że troche mniejszej (ok.120m) razem z podłogówką.Nie wiem ile ma twój domek ale mam nadzieję że mnie koszty wyniosą troche mniej.Jak na razie zbieram informację i tyram za granicą.Pozdrawiam.
    Do naszego domu (200 m powierzchni ogrzewanej) pompa (jak pisałem - NIBE) kosztowała około 20 tys, do tego zbiornik ACV Smart 242 około 5 tys, trójdrożny zawór elektromagnetyczny, przełączający grzanie z cwu na podłogówkę. Dochodzi koszt podłogówki, kolektora i finalnego montażu. Mam nadzieję, że układ ruszy na przełomie października i listopada.

    Michał

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karlito

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_m
    Do naszego domu (200 m powierzchni ogrzewanej) pompa (jak pisałem - NIBE) kosztowała około 20 tys, do tego zbiornik ACV Smart 242 około 5 tys, trójdrożny zawór elektromagnetyczny, przełączający grzanie z cwu na podłogówkę. Dochodzi koszt podłogówki, kolektora i finalnego montażu. Mam nadzieję, że układ ruszy na przełomie października i listopada.

    Michał
    Dzięki za informacje.Planujemy rozpocząć z żoną budowę na wiosnę przyszłego roku,a ukończyć dom na wiosne 2007.Mam nadzieję że do tego czasu PC troche się upowszechni i ceny troche pospadają .Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_m
    Jeszcze fizycznie nie zamontowana, ale już zamówiona. NIBE FIGHTER F-1120, do tego już wykonany pionowy kolektor na glikol.

    Michał
    Witaj!!
    Mam pytanie co do pionowych odwiertów do pompy cieplnej??
    Czy muszą być pozwolenia na tegotypu odwierty??
    Jaka jest procedura załatwiania tych ewentualnych pozwoleń??
    Jakie są koszty odwiertów??
    Proszę w miarę możliwości o odpowiedż
    Pozdrawiam
    Danka

  14. #14

    Domyślnie

    Informacje poszły na priv. Mam nadzieję, że wystarczające.
    Michał

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maros677@

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tchrzano Zobacz post
    Planuje zakup pompy ciepla do nowowybudowanego domu, jednak mam problem z wyborem producenta, bo nie znam ich zbyt wielu. Czytalem rowniez o tym, ze propanowe pompy ciepla maja wyzsza sprawnosc od pomp solankowych, czy glikolowych. Niechcialbym tu rozprawiac o tym, czy warto instalowac PC, czy nie. Jezeli mozecie podajcie producenta Waszej pompy i czym wypelniony jest jej kolektor. Z gory wszystkim serdecznie dziekuje
    De Dietrich Modena, polecam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maros677@ Zobacz post
    De Dietrich Modena, polecam
    Dobry z ciebie geolog

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Wykopki po 18 latach
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Będzie pan zadowolony. Precz ze spamerem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony