dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Taki tekst mam w warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu: "inwestycja wymaga wyłączenia gruntów z produkcji rolnej zgodnie z art. 11 ustawy".. itd.

    Co to ma właściwie znaczyć? To formalność czy coś gorszego? Wymaga to "wniesienia opłat z tym związanych" - jakiego rzędu są to opłaty?

    Jeszcze jedno - na decyzji błędnie jest podany numer działki. Na mapce jest 61/11, na wydruku 66/11. Literówka. Co z tym robić, odpuścić czy interweniować?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    To tylko formalność. Jeśli wyłączasz mniej niż 350 m2 to jesteś zwolniony z opłat. Ale jeśli zamarzy ci się wyłączyć całą działkę to zapłacisz słono.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam wciaz dzialke rolna i wlasciwie nie oplaca mi sie jej odralniac. O ile sie dobrze orientuje, przepisy mowia ze jezeli pod zabudowe przeznacza sie nie wiecej niz 20% posiadanego gruntu (dzialki) to nie trzeba nic odralniac, a w przyszlosci podatek bede placil wciaz za ziemie rolna, czyli nizszy. Sa od tego odstepstwa w zaleznosci od tego np jak daleko dzialka znajduje sie od lasu i.t.d. Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U licha, to jaka to działka, rolna czy budowlana?? W tych samych warunkach pisze "3MN - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna z dopuszczeniem usług nieuciążliwych"...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Radni odpowiednią uchwałą zmienili już przeznaczenie twojego gruntu. Ale musisz jeszcze wystąpić o wyłączenie go z produkcji rolnej bo ciągle figuruje w ich rejestrze. Do 350 m2 to naprawdę nic nie kosztuje a więcej nie potrzeba pod budowę zwykłego domu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ... zaraz.. szukam teraz tych wszystkich przepisów po necie ale nie do końca jeszcze rozumiem... czy chodzi o to, że wyłączać należy tę część działki na której stoi dom, a tzw. ogród można zostawić w spokoju?

    Coś tam też plotą o klasach gruntu - ten jest klasy V...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam dzialke kupiona od rolnika (gleba III klasy) i wciaz jest to ziemia rolna. W planie zagospodarowania przestrzennego caly teren jest przeznaczony pod zabudowe domkow jednorodzinnych. Jesli przeznacze na dom mniej niz 20% ziemi wowczas nie musze jej odralniac, mam duza dzialke wiec limitu nie przekrocze. Wskazowka dla posiadaczy mniejszych dzialek - Odralniajcie ziemie tylko pod domem a nie caly teren, tak tez mozna. Macie wowczas inna stawke podatku od ogrodu. Teraz byc moze roznice w oplatach sa niewielkie ale kto wie co nasz rzad wymysli za pare lat.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. O ile sie nie myle od kasy 4 w zwyz prawdopodobnie nie trzeba nic odralniac (pewnosci jednak nie mam)

  9. #9

    Domyślnie

    Spokojnie, bez nerwów. Występujesz do gminy o wyłączenie takiej powierzchni jaką chcesz wykorzystać pod zabdowę (z jakąś rezerwą oczywiście), jeśli to będzie powyżej 350 m2 to coś zapłacisz, ale nie wiele. Cała sprawa zajmie ci 2 tygodnie. Pewny jestem na 100%.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja to robiłam dwa tygodnie temu, więc też się wypowiem.

    Spokojnie, działka jest budowlana (skoro taką kupiłeś i masz w WZiZT pod zabudowę mieszkaniową).

    Trzeba wyłączyć tylko tę powierzchnię, na której będzie stał dom i ew. garaż oraz wszystko co będzie utwardzone (wszystko to masz albo bęziesz miał w projekcie zagospodarowania działki).
    Ale wyłączyć trzeba koniecznie, jeśli tak masz w warunkach zabudowy.
    U mnie w gminie trwało to dwa dni od momentu złożenia wniosku. To zwykła formalność.

  11. #11

    Domyślnie


    W moim przypadku było to bardzo proste. Nabyłam działkę rolną (klasy V lub VI - nie pamiętam ale to jest również istotne), która w planie zagospodarowania przestrzennego określona jest pod zabudowę mieszkaniową. Nie było więc z tym problemów. Mój archoitekt adaptujący projekt jednym pismem dokonała wyłączenia działki z grudntów rolnych (bez opłat skarbowych, ani żadnych innych).
    Wniosek: Wszystko zależy od rodzaju terenu i przede wszystkim od planu jego zagospodarowania przestrzennego - o tym wszystkim dowiesz się w urzędzie gminy.
    Powodzenia - nie zniechęcaj się.
    P.S. Jeśli chodzi o błędną numerację to radziłabym to jak najszybciej skorygować, że by nie odbiło się niepotrzebną czkawką w przyszłości.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    On 2002-12-18 17:00, Felek wrote:
    Ja mam wciaz dzialke rolna i wlasciwie nie oplaca mi sie jej odralniac. O ile sie dobrze orientuje, przepisy mowia ze jezeli pod zabudowe przeznacza sie nie wiecej niz 20% posiadanego gruntu (dzialki) to nie trzeba nic odralniac, a w przyszlosci podatek bede placil wciaz za ziemie rolna, czyli nizszy. Sa od tego odstepstwa w zaleznosci od tego np jak daleko dzialka znajduje sie od lasu i.t.d. Pozdrawiam
    czy to nie jest tak tylko jesli chodzi o dzialki siedliskowe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony