dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś w domu murowanym, parterowym z poddaszem użytkowym, rozważał budowę drewnianego stropu nad parterem? A może i wykonał? Jak ten system się sprawuje i jaka jest zależność cenowa w porównaniu ze stropem żelbetowym?
    ppp.j

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    A dlaczego strop drewniany?
    Jest drozszy w wykonaniu i gorszy w eksploatacji. Wymaga tez mniejszych rozpietosci w konstrukcji scian nosnych (zalezy od przekroju belek).

  3. #3

    Domyślnie

    Zamierzam budować się na swojej od 25 lat pracowicie pielęgnowanej leśnej działce rekreacyjnej. Chcę dokupić kawałek lasku za moją działką i tam na piaszczystym wzgórku postawić całoroczny dom, dojazd przez obecny trawnik do którego mam specjalne, uczuciowe podejście. Wylewany strop = wjazd pompy + gruchy z betonem = kompletna demolka dojazdu + specjalne utwardzenie dojazdu. Pompowanie betonu na odległość daje astronomiczne koszty (przynajmniej tak jest w betoniarni w Radzyminie gdzie mam najbliżej i zasięgnąłem języka). Rozważam ewentualność produkcji betonu na placu budowy na fundamenty i te elementy stropu gdzie jest to bezwzględnie niezbędne t.j np. pod pokojem kąpielowym czy nad kuchnią. Reszta przykryta stropem drewnianym (i tak muszę dawać stalowe podciągi pod belki betonowe). Dawałoby to ładny efekt i rozwiązało kilka problemów. Ponieważ pomysł ten urodził się niedawno i jeszcze nie jest zbyt dobrze rozeznany, a można jeszcze zmienić założenia do projektu więc zasięgam języka na forum, może ktoś już drewniany strop wykonał i podzieli się swymi spostrzeżeniami. Zawsze to czyjeś błędy są mniej bolesne od własnych, a forum między innymi wymyślono po to by nauka z błędów dotyczyła jak najszerszych kręgów zainteresowanych. Co do kosztów to jeżeli drewniany strop nie wyjdzie zbyt drogo to odejmując koszty związane z przygotowaniem dojazdu może by się wyrównało a za to jaki widok i zapach. Nie wiem tylko jak to się eksploatuje.
    ppp.j

  4. #4

    Domyślnie

    Pamiętam, że już była dyskusja na forum o stropach. I chyba mówiono tam, że strop drewniany jest cenowo porównywalny z "systemowymi" (czy jak się nazywa te stropy Ferta itp...).
    Najtańszy jest monolityczny wyleweany ale różnica ekonomiczna nie jest wielka.
    Poszukaj tej dyskusji...

    Ja zamierzam mieć dom w szkielecie i oczywiście strop drewniany. Zakładam, że odpowiednio docieplnoy i wygłuszony nie będzie wiele się różnił od wylewanego... A będzie z drewna i będzie lżejszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam taki strop w nowym domu .Wydawało mi się ,że będzie taniej a wcale tak nie było .Teraz poważnie zastanowiłbym się nad systemowym .Wszystko zależy od konstrukcji budynku .Drewniany jest lżejszy ,ale to jest też jego główną wadą -jest głośny.Jednak ważne jest do czego i jak często będziesz używał pomieszczenia na poddaszu .Strop drewniany jest szybki w wykonaniu i bardzo prosty.Jego hałasliwość w obrębie urzytkowników należących do jednej rodziny jest łatwa do przezwyciężenia.
    1

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Strop drewniany jest stropem dynamicznym, to znaczy, że słychać wyraźnie jak ktoś chodzi u góry, ale nie słychać co mówi.
    W celu zaoszczędzenia drewna pomyślałbym o stropie wykonanym w kształcie dwuteownika, zbitego z bali np. 8 x 16

    Pozdrawiam Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    A czy nie jest tak, że jak się da dobrą izolację a pod deski podłogowe na piętrze da się filc, to wtedy nie słychać jak ktoś chodzi na górze ?
    Czy zawsze słychać ?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Dałem do dołu
    Ślepy pułap z desek
    Wypełnienie pomiędzy belkami wełna
    Na wierzchy ślepa podłoga z deski
    Płyta pilśniowa miękka
    Płyty wiórowe
    Wykładzina dywanowa
    I słychać kroki nie słychać co gadają

    Pozdrawiam Jacek


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony