dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Czy moglibyście mnie oświecić na czym staneło jeżeli chodzi o podwyższenie podatku VAT na materiały budowlane? Czy będą jakieś okresy przejściowe jak w przypadku podatku na nowe mieszkania i usługi budowlane, czy też mamy się przygotować na wyższy VAT od 2004 roku. Dziwnie jakoś ten temat jest sprytnie omijany w trakcie sprawozdań z negocjacji z UE (może jednak ja nie dosłyszałem).

  2. #2

    Domyślnie

    Jest źle.
    A będzie gorzej (czyli 22%)
    pozdrawiam ((

  3. #3

    Domyślnie

    Ale od kiedy? Czy na pewno dopiero od przystąpienia do Unii, czy już od nowego roku, bo mi Pan w US powiedział, że poprzednie rozporządzenie na obniżenie VAT do 7% ma termin do 31.12.2002 i jak nie dostaną nowego, to będzie trzeba stosować stawkę normalną niepreferencyjną, czyli 22%.
    Tak mi powiedziano w Urzędzie Skarbowym jakiś miesiąc temu...
    Wiecie coś na ten temat?
    B

  4. #4

    Domyślnie

    Dzisiejsza Rzeczpospolita pisze: VAT na materiały bud. w 2003r - 7% w 2004r - 22%

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    22% VAT na materiały budowlane wejdzie od 01.05 2004 roku. Tak mówią i piszą, ale bardzo rzadko i na końcu. Tak naprawdę spowoduje to podrożenie wszystkich mieszkań i domów o 15%, chyba że bez rachunku.... ale to zupełnieinna historia. To jedna z grubszych porażek w negocjacjach z UE. Ale o tym jakoś cichutko.

  6. #6

    Domyślnie

    Dokopałem się do tego co pisze Rzeczpospolita:
    "Polska wynegocjowała VAT na gotowe mieszkania i usługi budowlane na poziomie 7 proc., ale tylko przez 5 lat, do końca 2007 roku. Jednak materiały budowlane zostaną obłożone stawką 22-proc. już w 2004 roku."
    Pytanie jest więc czy 22% od początku roku czy od 1.05.2004?
    Swoją drogą uważam, że znowu poszerzy się "szara strefa".

  7. #7
    Guest

    Domyślnie



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony