dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie

    znalazłem blachę dachówkową firmy Traffic - obustronnie cynkowana, możliwość zamówienia arkuszy nawet 9 m.
    Generalnie - polskie czy szwedzkie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy blachy traffic są polskie czy szwedzkie.
    Myślę, że nie ma to znaczenia. A arkusze 9m obawiam się, że nie sposób tego łatwo ułżyć na dachu. Ja miałem problemy z blachami 4,5 metrowymi a dwa razy dłuższe to kosmos.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Domyślnie

    linia produkcyjna jest szwecka, a blacha zdaje się polska.
    Naprawdę nie da się wciągnąć długiego arkusza na najprostszy dach na świecie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że z 9 metrowymi blachami to z leksza przesada, mogą się powyginać i jak Twój dach będzie wyglądał.
    Jeżeli chodzi o montaż , to uważam że będziesz potrzebował mnóstwo robotników na budowie.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro wciągają 12 metrowe krokwie, to 9 metrowe blachy też wciągną...

    Taki 9-metrowy arkusz ma tę zaletę, że może pokryć całą połać od kalenicy (zeleży od konstrukcji dachu). I to jest dla mnie DUŻA zaleta.

    Jeśli 9 metrów jest za mało, rozumiem, że można zamówić u procucenta taki wymiar, żeby na przykjład wystrczyły 2 arkuszje na długości spadku, co znakomicie uławia montaż (co znowu może być nie na rękę wykonawcom, bo mniej pracy, mniej czasu i mniej kasy za robociznę...).

    Podajcie czy jest jakiś inny argument PRZECIW niż problem w wciąganiu na górę ?

  6. #6

    Domyślnie

    Wciąganie to moze nie jedyny ale bardzo istotny szczegół,naprawdę bardzo ciężko mocuje się taką dlugą blachę a o uszkodzenia bardzo łatwo.Teraz spróbuj dołożyć drugi arkusz i dopilnuj żeby na tej dlugości pasował idealnie wg.mnie zadanie niewykonalne.Krokiew a blacha sam przyznasz że to dwa rożne"światy"ze swiątecznymi pozdrowieniami-Mario

  7. #7

    Domyślnie

    Własnymi ręcami kładłem blachę i mam pewne doświadczenia w tym temacie. Mój dach dwuspadowy miał wymiary ok.8m i kąt dachu 45. Blachy były na wymiar i wchodziły 2 arkusze po ok. 4m na długość.
    Mieliśmy z nimi lekkie problemy. Fakt grupa amatorów, ale myślących. Pierwsze dwa arkusze przenosiliśmy na poziomo i co się okazało na dachu, że lekko się wygięły, profil naciągnął i przez 4 godziny bawiliśmy się z 2 arkuszami. Kolejne blachy nosiliśmy w pionie i było ok., choć super spasować takie arkusze też nie jest rzeczą banalną. Co prawda jak jest dobrze położona to blacha sama wpada.
    Muartor pisze, iż blachy należy przenosić ostrożnie itd, ale nie spotkałem się z opinią, aby przenosić je w pionie. Nawet na zdjęciach w muratorze kolesie przenoszą je w poziomie. Sam już nie wiem może miałem blachy do niczego /nie sądzę/, albo gdzie indziej był błąd.
    Blachy 9m to dla mnie rzecz nie do wykonania. Tylko ten co nie miał takiej blachy w ręku może twierdzić, że można to ułożyć. Porównanie blachy do krokwi - to się nie da.
    Zdecydowanie odradzam takie długości. Ludzkie ręce nie poradzą, dźwig chyba i tak nie zda egzaminu.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z Kodim. Wprawdzie samodzielnie nie kładłem blachy ale byłem obecny na budowie jak u mnie to robili i pomagałem. Taka blacha to jak żagiel i wystarczy niewielki naprawdę wiatr i może ją powyginać a nawet połamać przy wciąganiu, przenoszeniu. U mnie najdłuższy arkusz miał 7 metrów. W miejscu gdzie połać była dłuższa o metr składali z dwóch 4 metrowych. Wcale nie jest więcej pracy z dwoma krótszymi arkuszami niż z jednym ale za to długim. Krótsze łatwiej ułożyć dopasować i potrzeba do tego mniej osób.

  9. #9

    Domyślnie

    OK.
    Przekonaliście mnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Można do tego dołożyć jeszcze rozszerzalność pod wplywem ciepła,na 9m blacha mocowana co -dziesiąt cm:coś nie wytrzyma .Mario

  11. #11

    Domyślnie

    przekonaliście i mnie - tak na koniec - krąży opinia o słabej polskiej stali, więc na dzień dzisiejszy będzie szwecki Lindab z głębokim tłoczeniem 62 mm też ocynkowana dwustronnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Poczytałem wasze uwagi co do długości blach i techniki ich układania. Powiedzcie teraz coś o jakości. Na wiosnę kryję dach 4 spadowy - w sumie 250mkw. planowałem dachówkę bitumiczną ale coraz bardziej skłaniam się za blachodachówką. Nie mam żadnego rozeznania w jakości i cenach. Może ktoś otworzy oczy na ten temat. dzięki za każdą uwagę - MORFI

  13. #13

    Domyślnie

    Morfi napisal:
    "Poczytałem wasze uwagi co do długości blach i techniki ich układania. Powiedzcie teraz coś o jakości. Na wiosnę kryję dach 4 spadowy - w sumie 250mkw. planowałem dachówkę bitumiczną ale coraz bardziej skłaniam się za blachodachówką. Nie mam żadnego rozeznania w jakości i cenach. Może ktoś otworzy oczy na ten temat. dzięki za każdą uwagę - MORFI"

    Mialem w tym roku podobny dylemat: dach czterospadowy ok 280 m kw.
    Zwrocilem sie w sumie do czterech firm, ktore uchodza za w miare najlepsze i umierkowane cenowo w mojej okolicy, z prosba o kompletna oferte pokrycia wraz z orynnowaniem.
    Dwie z nich przygotowaly wycene na blache dachowkowa, pozostale dwie na dachowke ceramiczna.
    Efekt byl tak, ze dach w calosci z dodatkami itd. z dachowko kosztowal mnie ok. 2000 wiecej.
    W przypadku dachu kopertowego z blachy jest niestety masa odpadu,
    szkoda polegac na zapewnieniach blacharzy, ze bedzie go niewiele, u mojego znajomego na niemal identycznym dachu zodtala mu przeyczepa zlomu, za ktory zaplacil.
    Pomijam przy tym sprawe trwalosci tych dwoch pokryc, bo to rzecz bezdyskysyjna.
    Dlatego na twoim miejscu moco bym sie zastanowil no i przekalkulowal.

    I nakoniec rabaty:
    w przypadku blachy w biurach widac bylo sterrty zapytan od takich jak ja, wiec mowiono o jakichs 5%, blacharze maja poki co mase roboty w naszym kraju,
    na dachowke dostalem 19% rabatu, na dodatki od 18 do 25 %.

    Pozdrawiam i zycze samych pomyslnych decyzji w Nowym Roku !!!

    Zbyniu

  14. #14

    Domyślnie

    Zbyniu - dzięki za szybką odpowiedź.Powiem Ci, że teraz zamieszało misię w głowie nieźle. W projekcie mam dachówkę ceramiczną więc więźba jest do takiego ciężaru przygotowana. Dom budyją mi górale i oni również radzą tak jak ty. Zostaje czysta ekonomia do rozważenia. Na prospektach reklamowych ceny są szokujące, ale dałeś mi dobry pomysł - zlecić wycenę ze wszelkimi rabatami i dopiero wtedy porównać!! Ponoć dachówka cementowa jest tańsza a efekt podobny??? Szczęśliwego Nowego Roku

  15. #15

    Domyślnie

    Morfi napisal:
    "Ponoć dachówka cementowa jest tańsza a efekt podobny???"

    Nie bierz pod uwage dachowki cementowej, bo ona nie kosztuje wiele mniej, trwalosc dachowki ceramicznej bezdyskusyjna !
    Zapomnialem jeszcze dopisac, ze moje zakupy dachowki toczyly sie w goracej atmosferze, bylem wobec sprzedawcow bezczelny i posunalem sie do szantazu: "wie pan, ze inni tez chca sprzedac a moj dach to prawie 300 m!, jesli dacie mi rabat w wysokosci ..., to nie ma sprawy" i to sprawdzona metoda. Negocjowalem z nimi ze trzy razy ale oplacilo sie

    Nie daj sie zbic z tropu i zadaj tyle, zeby ci sie oplacilo, jzu wiem ze tak mozna, wczoraj zamowilem okna drewniane, poczatkowo dawali mi 12% upustu, podobno bardzo duzo, skonczylismy jednak na ...25% Podobnie zalatwilem rabat na grzejniki.

    Badz twardy i negocjuj !

    Powodzenia i napisz co zalatwiles.
    Zbyniu

  16. #16

    Domyślnie

    Nie dopisalem, o co tak walczylem: rupp sirius angoba czerwona.

    PozdZbyniu

  17. #17

    Domyślnie

    Nie dopisalem, o co tak walczylem: rupp sirius angoba czerwona.

    PozdZbyniu

  18. #18

    Domyślnie

    Nie dopisalem, o co tak walczylem: rupp sirius angoba czerwona.

    PozdZbyniu

  19. #19

    Domyślnie

    Przekonywac Ciebie nie mam zamiaru. To jest Twój wybór. Blacha jest dużo tańsza - pani w hurtowni wyliczyła mi że na mój dach blacha kosztuje 5tys a dachówka ceramiczna 9 tys.
    Jeśli chodzi o twój dach to może faktycznie nie jest idealny pod krycie blachą, opinię zostawiam jednak fachowcom.
    Co do producentów to myślę, że są bardzo podobni i jakość jest prawie że identyczna. Chyba wszystkie blachy są cynkowane obustronnie, występuje zjawisko samogalwanizacji /nie ma problemu przy cięciu blachy/, ponadto maja wiele warstwa ochronnych. Trwałość jest zapewne mniejsza, ale mi 50 latek wystarczy na blaszkę.
    Producentów znajdziesz wszędzie. Np. w 10 bądź 11 numerze miesięcznika "Budujemy Dom" jest prezentacja kilkunastu firm.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    ja na razie w rozmowach uzyskuję 10-15% upustu od cen katalogowych,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony