dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Remont baraku...

    Witam
    Czy ktoś z was remontował barak budowlany..?
    Mnie to chyba czeka w najbliższym czasie , bo zaczyna się rozłazić, przeciekać, nawet szerszenie się zadomowiły...
    Jest to typowy barak 6m/2.5m , interesuje mnie , na co mam się przygotować, od czego zacząć.....
    Jeżeli ma ktoś doświadczenie w tej materii to bardzo proszę o radę...
    pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nikt nie remontował baraku...?????????

  3. #3

    Domyślnie

    ja remontowałem, zależy w jakim stanie masz ten barak, jeśli przecieka i tylko wina pokrycia to żaden problem kupisz papę, lepik do papy, arkusz blachy ocynkowanej + gwoździe papiaki, dobry kumpel parę browarów jeden dzień i zrobione, ale jeśli już jest naruszona konstrukcja to masz przed sobą dużo pracy,
    szerszenie - problem ale można je jakoś odymić tak jak pszczoły i moze to pomoże ale nic ci w tej kwestji sensownego nie doradzę.
    mój barakowóz na pierwszy rzut oka był bardzo zaniedbany, troszkę kasy robocizna swoja, dwa tygodnie i teraz jest super, już trzeci rok go zamieszkujemy, jest OK
    ale nie wiem co ci doradzić, nie znam stanu twojego domostwa, nie wiem dla kogo ma być przeznaczony
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Dach jest szczelny , woda nachodziła poprzez okno i jej okolice, cała ściana ,a w zasadzie połowa tam gdzie jest to okno jest ruchoma , naciskając ręką ścianka się poddaje, poszycie jest oczywiście do wymiany,ale zastanawia mnie ta ruszająca się ścianka,
    czy rama pękła,a może ktoś to okno tak po partyzancku osadził niszcząc przy tym elementy konstrukcyjne....?
    Nie wiem ile jest okien w standardowym baraku , u mnie są trzy , i to tylko w jednym pomieszczeniu...?
    Jaka jest twoja diagnoza....?
    Co robić w tej sytuacji..?
    pozdrawiam...

  5. #5

    Domyślnie

    nie chcę cię wprowadzić w bład, nie jestem ekpertem od baraków,
    w mojej pseudobudowli są dwa okna, po jednym na stronę, jeśli masz poszycie do wymiany to zrywaj /u mnie były metalowe blachy falowane w dobrym stanie/ i zobaczysz co tam jest naderwane, wewnątrz baraku masz drewnianą konstrukcję, jak zerwiesz poszycie to wszystko zobaczysz, jeśli mogę ci coś doradzić to zależy do czego ten barak ma służyć,

    czy jako pakamera? to po najmniejszych kosztach.

    czy jako schronienie dla ciebie, gdzie mają być w miarę dobre warunki? mnie remont mojego barakowozu kosztował około 3000 zł ale powiem ci że było warto, jest super, już 3 rok się sprawdza, a myślę że spokojnie go odsprzedam i nie stracę.

    co do twojego baraku, jak zerwiesz poszcie, zobaczysz wszystko, to zastanów się nad ociepleniem już tego boku, warto wsadzić trochę wełny zawsze będzie cieplej, ja tego nie zrobiłem i jak chłodek na dworze to jednak szkoda, jeszcze jedno jak to ma być jakieś docesne lokum dla ciebie to waro ocieplić też barak od spodu, w nózki zimno a bamboszy nie znosze, /co do ocieplenia to wełna nie styropian bo myszki polne potrafią go zjeść/.

    jeśli pakamera to pozbijaj tyle o ile, jeśli dla ciebie na parę sezonów to
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcz jedno,
    widziałem pare baraków, jedne w dobrym stanie inne w złym, ale wszystko można naprawić, wszystko zależy od przeznaczenia tej budowli, jeśli zamierzasz budować i w nie dalekiej przyszłości wybudować dom to nie inwestuj za dużo w barak,
    ale powiem ci że widzialem już baraki super zrobione, ocieplone z dobudowanymi pomieszczeniami i tarasami ale to jednak kosztuje, ty sam musisz zadecydować.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #7

    Domyślnie

    ja ma barakowóz o wymiarach:
    szerokość - 240 cm -zewnątrz
    długość jakieś 600 cm
    wysokość- oj j a nie stanę wyprostowany czyli jakieś 190 zm
    sufit po promieniu, prosta boczna ścianka 142 cm, dwa okna, po jednym na stronę, drzwi od czoła baraku,
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jaka konstrukcja ?, opisz dokladnie jego stan, przeznaczenie, moze jakies fotki ? bedzie latwiej pomuc

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    barak oczywiście ma być , jako magazynek na narzędzia i w ewentualnie dla ekipy budowlanej,
    fotki nie posiadam ,ale chyba już wiem co należy zrobić
    dziękuję za cenne rady i pozdrawiam...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeszcze jedna niewiadoma , czym radzicie ocieplać , wełna czy styropian.....?

  11. #11

    Domyślnie

    ja nie ocieplałem,
    ale optuje raczej za wełną, styropian ponoć lubią myszki a raczej nie uszczelnisz tak by te małe gryzonie nie weszły, tak że ja wybieram wełnę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    welna.

    tylko pamietaj ze jesli ocieplasz scianki pionowe w szkielecie, aby nie stosowac mat, one pod wlasnym ciezarem z czasem sie "ubija" i w rezultacie czesc sciany pozostanie bez ocieplenia.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za pomoc i pozdrawiam.....

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Keram2

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Bielany Wrocławskie
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Właśnie jestem w trakcie całkowitego remontu barakowozu.
    Jesli kogoś to interesuje to proszę pytać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony