dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie jak w temacie, czy membranę wysokoparoprzepuszczalną należy rozciąć w kalenicy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tak

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Przy dachówce ceramicznej czy betonowej folii o dużej paroprzepuszczlności (3000 g/m2/24g) bym nie przecinał.
    Jeżeli przetniesz wiatr może zawiewać deszcz i wiatr pod gąsiory, a to grozi zawilgotnieniem poddasza. Chyba że masz trwałe i pewne uszczelki pod gąsiorami.

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie to zależy od tego czy masz szczelinę went. czy nie. Jak nie masz to nie przecinaj jak masz to przecinaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam chyba 1300 g i szczelinę. Ktoś mi doradził, aby zapytać doradców w firmie od dachówk, jak dostanę odp. to się podzielę na Forum.

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie mądre ksiązki mówią, aby rozcinać. Pewnie 99% które maja folie wysokoparoprzepuszczalną maja ją o parametrach 1300, dlatego więc należy rozciąć. Nie zwalnia to z obowiązku poprwanego zamontowania gąsiorów oraz uszczelek.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    To zależy od tego jaka jest folia oraz sposobu wykorzystania poddasza.JeZeli poddasze będzie użytkowane do samej kalenicy to lepiej jest rozciąć przy kalenicy.Natomiast jeżeli poddasze będzie nieużutkowe oraz będzie zastosowana folia wysoko paroprzepuszczalna to można nie rozcinać.Pozdrowienia.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja u siebie mam przeciętą. Dachówka karpiówka póżniej taśma kalenicowa przyklejana do dachówki zagieta na drugą stronę na łacie kalenicowej i na to gąsiory. Jak czytałem rady producentów dachówek wszyscy zalecają aby pod kalenicą była szczelina wentylacyjna. Jezeli nie przetniesz to jak bedziesz wentylował strych? Chyba, że niema takiego.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziś dostałem odpowiedź na moje pytanie z Firmy Euronit - można nie przecinać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony