dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Powiedzcie mi kochani jak długo dom z BK może stać w stanie surowym otwartym bez szkody dla konstrukcji itd.
    Będę finalizował budowę w 2006 i zastanawiam się czy wykorzystując niższy VAT postawić stan surowy otwarty jeszcze w 2004 czy poczekać do 2005 i zapłacić więcej? Na stan surowy zamknięty w 2004 niestety brak funduszy.
    Pozdrawiam Bartt

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Badałem temat, bo też miałem kiedyś taki pomysł. Producenci: Hebel i Ytong twierdzili, że 2 sezony bez problemu. Wykonawcy specjalizujący się w b/k mówili, że nawet 4 sezony przy dobrym zabezpieczeniu otworów nie robi problemu.
    Mój bezpośredni sąsiad miał dom z Ytonga 2 sezony w stanie surowym. Potem wstawił okna i drzwi i w takim stanie pociągnął jeszcze dwa sezony. Teraz zaczął ogrzewać i robić wykończeniówkę.
    Jakiś dużych problemów typu wilgoć, pękanie nie widać - a odwiedzam go często - z racji kibicowania jego budowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Może nie musisz się spieszyć - Unia pozwoliła nam na mniejszy Vat do 2007 roku.
    Choć ja nie będę czekał - nasze państwo to taki syf, że nigdy nie wiadomo, kiedy wcisną coś nowego podatnikom, bo potrzeba na jakieś extra cele, które potem i tak nie są realizowane.

  4. #4

    Domyślnie

    7% VAT do 2007 utrzymają tylko na usługi i sprzedaż gotowych mieszkań. Na materiały budowlane 22% wchodzi w 2004. Mam tylko nadzieję że 1 maja, a nie 1 stycznia. Bartt

  5. #5

    Domyślnie

    Dopiero po dwóch latach z betomu komórkowego wyparowuje wilgoć kapilarna. Przed tym terminem nie zaleca się tynkować. - Opinia zaczerpnięta z Instystutu Techniki Budowlanej.

  6. #6

    Domyślnie

    On 2003-01-03 12:02, Bartt wrote:
    7% VAT do 2007 utrzymają tylko na usługi i sprzedaż gotowych mieszkań. Na materiały budowlane 22% wchodzi w 2004. Mam tylko nadzieję że 1 maja, a nie 1 stycznia. Bartt
    Wszyscy maja taka nadzieję. Swoją drogą to będzie niezły młyn w hurtowniach przed tą datą.
    Kruszek

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mój stoi 2 sezon i ma się dobrze, a przynajmniej tak mi się wydaje. Mam tylko jest problem z "własnej" winy - nie mam rynien, więc woda z tarasu ścieka po ścianie garażu. Pewnie będę musiał to zdrapać szczotką przed stawianiem ściany osłonowej. Mam nadzieję, że ponieważ stał tak długo, to wilgoć z fundamentów, płyty zerowej i zaprawy pofrunęła sobie, a dom osiadł. Aha - przy okazji wyszło, że konstrukcja dachu była do ... i udało się ją poprawić. Co by było jakbym robił wszystko w jeden sezon? Strach pomyśleć.

  8. #8

    Domyślnie

    Odpowiedz dla Wladka.

    Można spokojnie tynkować, byle nie tynkiem akrylowym, nie ocieplać styropianem. Ja mam na Ytongu tynk mineralny i nie mam żadnych problemów, mimo, że dom wybudowany został w ciągu 1 roku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony