dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie

    Mam zamiar wstawić w tym roku okna do mojego domu. Mam problem z wyborem: okna drewniane czy też z PCV? Proszę o opinię, które są lepsze i dlaczego. Biorę pod uwagę, że drewniane są nieco droższe, ale mam w większości okna typowe i różnica w cenie (między drewnianymi, a PCV) wynosi około 2000 zł. Co robić, jakiego producenta wybrać i dLACZEGO? pozdrawiam!!! sŁUŻĘ radami w kwestii sstanu surowego!!~!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Jak nie lubisz się męczyć z odnawianiem okien drewnianych co 3, 4 lata to wybierz plastik z dobrych i sprawdzonych profili np. Veka z markowymi okuciami. Będziesz miał święty spokój z utrzymaniem ich w czystości i zapłacisz mniej. Okna drewniane są na pewno bardziej szlachetne na zasadzie - przedwojenne auto jest o wiele gorsze od nowoczesnego pod każdym względem a mimo to ma w sobie to coś. Kapujesz ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja oglądałem drewniane okna po 4 latach - nie mam im nic do zarzucenia. Problem może być w cenie - te były z mahoniu. Robione metodą domową z ceną minimalnie wyższą niż Urzędowski. Stolarz używał dobrych farb i nic nie trzeba było poprawiać w ciągu 4 lat. Do odświeżania używano Pronto ... bo kurz czasem siada nawet na oknach. Koleżanka zdecydowała się na plastiki. Wg jej opinii dobre plastiki są w cenie dobrych drewnianych. Więc jak kto lubi. Przejrzyj inne wątki tam pisali więcej o plastikach i na co zwrócić uwagę. Uważaj na drobnych wytwórców plastików (to info od innych znajomych) cena niska, a jakość jeszcze bardziej.

  4. #4

    Domyślnie

    Frankai, dzięki za odpowiedź. Czy znasz jakiegoś dobrego producenta drewnianych okien?

  5. #5

    Domyślnie

    O tych największych producentach można się dowiedzieć z reklam w prasie ogólnopolskiej, ale ja radzę abyś popytał u siebie. Lokalni stolarze potrafią robić bardzo dobre okna. Cena zbliżona do tych "wielkich", natomiast jakość zwykle na wyższym poziomie. Raczej nie są przywiązani w swojej produkcji do wymiarów i wyposażenia typowego a to oznacza, że płaci się wyłącznie za powierzchnię okna, rodzaj zastosowanych szyb i okuć.
    Bezpośredni dostęp do producenta to także duży plus przy uzgadnianiu szczegółów wykonania,płatności i dostawy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pacul - myślisz dokładnie jak ja. Uzupełnię - odpada Ci obróbka otworów okiennych, bo jak Pacul pisał lokalny producent zrobi Ci je na wymiar. Masz bardzo niestandardowe okno/okna - cena z pewnością będzie niższa. Dobór koloru przeprowadzisz na budynku. Zamawiasz okna z czym chcesz. Pytałem o Heat Mirror - gościu powiedział, że nie ma problemu - mam mu tylko dać namiar. W innych miejscach nic o tym nie słyszeli i kręcili głowami.

    Krzych B. - namiar mogę dać na Kobylę Górę (południowa Wielkopolska), gdzie sam zamawiam, lub na opolskie, gdzie znajomy mi proponuje podobną jakość i jeszcze niższą cenę. Jeżeli jesteś zainteresowany - pisz na priva lub e-mail, żeby tu nie śmiecić.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tez ci polecam okna drewniane, co prawda trzeba je konserwowac ale sa tansze i naturalne. Male stolarnie potrafia tez robic bardzo dobre okna. Placilem za okna 450,0/m2 +100 za lepsze okucia. Okna ladnie odrobione z montazem i transportem

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też polecam drewniane okna, ale sama wybieram plastikowe .... po prostu są tańsze.
    Agnicha

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ja jakoś nie mam ochoty na drewno, odstrasza mnie konieczność okresowych konserwacji - malowania - skrobania , może są i zdrowsze ale w czym tylko w czasie pożary bo się palą a nie topią jak plastiki.
    Plastiki - czyszczenie rzetrzeć wilgotną szmatką i koniec i tak będziemy mieli dużo roboty przy własnych domach z innymi remontami i naprawami .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    zapomniałem się zalogować
    wiarus

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Niektore plastiki trudno sie czysci bo zachodzi jakas reakcja z zanieczyszczonym powietrzem i brud wnika w strukture PCV. Moze to pojedynczy przypadek ale takie tez juz widzialem, a w czasie pozaru to w dymie masz cala tablice Mendelejewa

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo dobrze że masz tablicę Mendelejewa bo wtedy czuć że coś się pali i trzeba zmykać, gorzej jak się pali i nie czuć, a wydzielają się trucizny. Ja wybrałem plastyk, MS model 2001 profil Veka (to te tytanowe). Wyglądają solidnie ale nie są najtańsze.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja chciałem kupić okna drewniane. Po przeanalizowaniu kosztów okna PCV+kolor i drewna, okna drewniane kosztowały o 80% więcej. Powodem były ich nietypowe wymiary (np. okno trójkątne nad wejściem kosztowało: PCV- 600zł, drewno-machoń- 2200zł).Jak mam założyć okna typowe i przerabiać wygląd domu to po co tyle czasu szukałem odpowiedniego projektu. Dlatego zdecydowałem się na plastik a dodatkowo zachęciła mnie możliwość imitacji na okna drewniane. Co do chemii okna drewniane również są chemicznie nasączane.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.

    Co do trwałości okien drewnianych to chyba są jakies mity lub zaszłości z socjalistycznej przeszłości. Współczesne okna drewniane przetrwają bez żadnej konserwacji ponad 10 lat w nienaruszonym stanie. Moi rodzice uzytkuja takie okna już od 9 lat. Kupili je niemalowane (surowe). Pomalowali je nastepnie pośledniej jakości farbami transparentnymi. Wtedy nie było zqa bardzo wyboru. Okna do dzisiaj sa w doskonałym stanie.
    Plastikowe są na pewno duzo bardziej trwalsze i prawie w ogóle nie wymagaja konserwacji nawet po 30 latach, jednak sa nieporównie bardziej brzydkie, ale to juz kwestia gustu
    Poza tym drewniane mozna zawsze wyczyścić i pomalować, a obejrzyjcie takie plastiki po np. 10 latach. Nie sa juz takie "nowe". Ktos już o tym wspominał. Ja wybrałem drewniane ze względu na unikalne wzornictwo, fakturę, a za 20 lat może wymienie na nowe? I tak dom będzie wymagał już generalnego remontu
    A tak na marginesie, w domku mojej tesciowej okna drewniane maja już chyba ze "sto lat" i jakoś się nie rozpadły. Owszem ciężko się domykaja i otwierają, ale swoim zestarzeniem pasuja do zestarzenia całego domu...

    Sebastian.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My kupilismy okna drewniane Tras, robili nam na zamówienie je w tym czasie, kiedy drewno klejone było droższe od PCV. Mamy je 5 rok w domu jeszcze nie wykończonym, nie ogrzewanym. Dobrze się zamykaja i wygladaja też nieźle. Będziemy co prawda je jeszcze malować, bo kupowalismy je surowe i tylko raz malowaliśmy. Majka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    dmuu - cóś kręcisz z tymi cenami. Do tych co myślą o drewnie, a się boją ceny: wejdźcie na stronę Urzędowskiego. Rok temu mój stolarz oferował wszelkie okna (wszystko u niego jest niestandardowe) w cenie minimalnie wyższej, a jakości lepszej.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kowal

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie rozumiem dlaczego wiekszosc odnosi ceny do okien Urzedowskiego. Obejrzyjcie te okna dokladnie, miom zdaniem to lekki szajs. Jest wiele malych zakladow, ktroe robia dobre okna. Ja kupowalem pod Wroclawiem,niby manufaktura a okna jednak sa wyp0ieszczone w kazdym calu i wszystkie "urzedowskie" moga sie przy nich chowac

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kowal - bo to jest duży wytwórca okien mahoniowych z niską ceną. Jak zrobię porównanie do U. to wszyscy bez problemu sobie sprawdzą cenę. W pełni się zgadzam co do małych wytwórców. Nie byłem tego pewien, dopóki nie zobaczyłem w jednym domu i tych i tych.

  19. #19

    Domyślnie

    Przytoczony przykład cen to ceny z Bydgoszczy. Firma Schuco z PCV i 3 firmy oferujące okna drewniane. przedstawiłem im konkretną ofertę i poprosiłem o wycenę. Również byłem zaskoczony różnicą, ale wytłumaczono mi to że okna są nietypowych rozmiarów np. 15 cm szersze albo węższe i jeżeli przerobię otwory okienne to będzie taniej. Może i taniej, ale czy wtedy poznam dom wybudowany od projektu, no i czy będzie równie ładny jak powinien wyglądać. Okna z manufaktury być może są ciekawsze ale jeszcze takich wykonawców nie szukałem. Boję się o trwałość i nie znam nikogo kto ma takie okna minimum 5 lat aby ocenić ich wartość.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dmuu dnia 2002-01-27 20:11 ]</font>

  20. #20

    Domyślnie

    Kowal - mozesz podac namiary na ta manufakture ?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony