dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    W numerze 1/2003 na stronie 150 i 151 podane są koszty inwestycyjne kotłowni na gaz ziemny - kocioł tradycyjny i kotłowni na gaz ziemny - kocioł kondensacyjny. Kotłownia z kotłem kondensacyjnym jest droższa od kotłowni z kotłem tradycyjnym o 300 zł (słownie: trzysta złotych). Jestem ciekaw dla jakiego sprzętu zostały dokonane obliczenia? Zwykle u jednego producenta kocioł kondensacyjny jest droższy o kilka tysięcy złotych, a nie o kilkaset złotych. Do tego dochodzą kwestie związane z koniecznością przewymiarowania grzejników. W Junkersie kocioł zwykły kosztuje ok 3000 zł, a jego odpowiednik kondensacyjny ok. 6000 zł, różnica 3000 zł. Ale może Redakcja w przypadku kotła tradycyjnego wybrała najdroższą wersję kotła klasycznego (np. Viessmann), a w przypadku kondensacyjnego najtańszy na rynku. Tylko, że wtedy takie porównania nie mają sensu.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tytulu Twojego postu "Jakie paliwo wybrac?" zrozumialem ze alternatywa do gazu ziemnego jest ... gaz ziemny.
    Wg. mnie to zadna alternatywa.

    Pozdr.
    Zbyniu


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zbyniu dnia 2003-01-10 21:27 ]</font>

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Artykułu jeszcze nie czytałem. Jeżeli jest tak jak piszesz, to już nie pierwszy przypadek, którego nie można zrozumieć. Może Redakcja powinna dać arykuł do przeczytania wpierw jakiemuś średniorozgarniętemu czytelnikowi, żeby sprawdzić czy autor nie bujał w chmurach? Taka matematyka zniechęca do czytania danego periodyka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony