dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś dysponuje może namiarami na przedstawiciela handlowego/ hurtownię sprzedających tą dachówkę? Najchętniej w Wielkopolsce Proszę też o opinie użytkowników, w starszych postach było parę dobrych opinii. Czy mają też dachówkę w grafitowym kolorze?

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam lekture strony http://www.Von-Mueller.pl
    Ja kładłem półtora roku temu angobę miedzianą Von Muellera i uważam, że jest super. Bardzo chwalą ją dekarze - dachówki są równe w odróżnieniu od tych wypalanych w Polsce. Von Muller na nasz rynek sprzedaje dachówki produkowane w nowowybudowanej fabryce w Gorlitz.
    Angoby maja w kilku standardowych i kilkunastu (na zamówienie) kolorach.
    Pozdrawiam - Alek

  3. #3

    Domyślnie

    Alek, wielkie dzięki! Udało mi się trafić (przez namiary z www i gdańskie przedstawicielstwo) do przedstawiciela na Wlkp. Trwaja pertraktacje cenowe ... ale jestem na dobrej drodze do zakupu grafitowej angoby holenderki. Dachówka rzeczywiście jest super odrobiona, a cenowo wypada taniej od innych ceramicznych.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Tak się właśnie promuje produkty na forum (grubymi nićmi szyte).
    Nie postaraliście się.
    Plumin

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie !!! (Panie???)
    Dachówki von Mueller "cenowo tańsze od innych ceramicznych"???? Przespałem jakąś rewolucję ?? W Niemczech ponownie jest Republika Weimarska i rządzą Czerwoni ?? Albo Honecker powstał z martwych i robi za kanclerza....
    Dobrze - jeśli tak, to proszę dostarczyć mi komplet na dach w cenie nie przekraczającej 2,35 zł za sztukę holenderki przy ilości ca 12 dachówek na m2. Detale i akcesoria omówimy na privie - zrzucę Tondacha, aby mieć von Muellera, który teraz jest najtańszy...

  6. #6

    Domyślnie

    Ponieważ temat wzbudza tak wielkie emocje, odpowiadam. Jestem na dobrej drodze do zakupu von mullera w cenie porównywalnej do braasa z jednego prostego powodu: z powodu błędnego zamówienia w hurtowni została dachówka nie odebrana przez klienta. Przedstawicielowi handlowemu zależy na tym, aby się jej pozbyć. Przez przypadek jest to akurat rodzaj i kolor, o który mi chodziło. Cena w tym przypadku nie powinna różnić się od wyceny na dachówkę cementową o więcej niż tysiąc zł. Tylko tyle Nie jest to - jak widać - żaden spisek.
    Prosiłam też o wycenę dachu na von mullera w Gdańsku oraz na Śląsku. W obu wypadkach wycena + możliwy rabat były lepsze niż proponowany mi przez miejscową hurtownię na dachówkę Robena.
    Dodam jeszcze, że dach jest b. prosty, o dużej powierzchni ale bez lukarn, załamań itd. To też nie jest bez znaczenia dla ostatecznej ceny.


  7. #7

    Domyślnie

    Misza (jednak dobrze, że dodałem "Panie ??")
    może tutaj nie chodzi o emocje. Mam pewne rozeznanie w temacie, i dachówki von Muellera to przysłowiowe "Mercedesy" - sprzedawane w cenach Mercedesów. To nie jest zarzut, chociaż twierdzę, że kupowanie wyrobów niemieckich to nasza polska zrzutka na niemieckie państwo socjalne.
    Podziwiałem dachówki von Muellera (mnich-mniszka) przy renowacji ratusza gdańskiego. Mając je w ręce podziwiam jakość. To musi kosztować. Ale nie pisz, proszę, że są tańsze od innych dachówek ceramicznych. Zwłaszcza, że Braas to dachówka cementowa...
    Pomyślnych negocjacji cenowych.

  8. #8

    Domyślnie

    Lunatyk
    Napisałam o lepszej wycenie wobec Robena, czyli ceramiki, a braas - kilka zdań wyżej - posłużył tylko za przykład cenowy.
    Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłam w błąd. Masz rację w sprawie wyboru rodzimych towarów. Kiedy to możliwe, jestem jak najbardziej za, jednak w wypadku dachówki byłoby to trudne.
    Pozdrawiam, misza.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    A czy Von Mueller ma oficjalne przedstawiecielstwo w Polsce czy to tylko firma, która importuje te dachówki do Polski?

  11. #11

    Domyślnie

    On 2003-01-03 23:18, Luna_tyk wrote:
    - jeśli tak, to proszę dostarczyć mi komplet na dach w cenie nie przekraczającej 2,35 zł za sztukę
    Ja zapłaciłam 2,55 zł za sztukę Tondacha angobę.
    Zakup grudniowy.

  12. #12

    Domyślnie

    Gajka, dzięki za informację - tamta moja wypowiedź była sarkastyczna. Mój Tondach leży już drugą zimę , i nie mam (tak naprawdę) zamiaru sie go pozbywać. Ja już mieszkam od września w nowym domu, na Forum zaglądam na zasadzie maniaka. Było mi bardzo pomocne w czasie budowy.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    ja caly czas sie zastanawiam jaka , i wiecie ze dalej nie wiem

  14. #14

    Domyślnie

    Do Plumina
    Wypraszam sobie insynuacje pod moim adresem co do promowania lub lobbowania jakichkolwiek produktów. Nie jestem niczyim przedstawicielem, dzielę się swoimi doświadczeniami i doradzam najżyczliwiej jak potrafię, zgodnie z posiadana wiedzą, bez złych intencji.
    Nie twierdziłem przy tym, że Von-Muller jest tańszy od Braasa. Kiedy ja go kupowałem, angoba była w cenie zwykłej dachówki, tańsza niż robione w Polsce Robeny czy Rupp-Keramik, a nawet Wiekor.
    A zresztą po co i przed kim ja się tłumaczę...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony