dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    WITAM
    chciałem sie zorientować, ile kosztuje nadzór kierownika budowy, mój domek jest prosty z zamieszkałym poddaszem około 150m2,
    od wiosny zaczynam i poprostu nie jestem zbytnio zorientowany w cenach
    ps., co należy do obowiązków kierownika i jak często powinien być na budowie
    z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    myslę, że do 2 tyś
    w super skrócie:
    - kierownik prowadzi dziennik budowy,
    - odbiera wszystkie prace zanikowe,
    - sprawdza zgodność z projektem,
    - na koniec zgłasza obiekt do użytkowania / zakończenie budowy /
    Czyli jak Ty nie będziesz prowadził " nadzoru inwestorskiego" to ze 2 razy w tygodniu powinien na budowę zajrzeć,

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Roose
    Kierownik budowy nie odbiera robót, z prawnego punktu widzenia jest on przedstawicielem wykonawcy.
    Do informacji Roose dodam że kierownik jest praktycznie odpowiedzialny za wszystko co się dzieje na budowie również BHP, porządek przed wjazdem na posesję, itd.
    W przypadku "nalotu" przez nadzór budowlany (bardzo mało prawdopodobne zjawisko) jeśli coś jest nie tak, to mandat dostaje osobiście kierownik budowy a nie inwestor.
    Polecam lekturę ustawy prawo budowlane.
    Ja dałem 1500zł. za kierowanie budową do stanu surowego budynku.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dalem 500 zl (Warszawa). Umowilem sie na 5 wizit w czasie budowy.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja biorę 1000 - 1500 zł. Na budowie jestem bardzo często, weryfikuję kosztorysy, szukam materiałów, przekazuję obiekt do użytku.

  6. #6

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Staram się, aby wszystko było OK !


  8. #8

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Tablice przeważnie wypisuję osobiście zaś place budów nie zawsze są ogrodzone.

  10. #10

    Domyślnie

    witam edbud
    napisz skad jestes?
    mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie:
    na dniach odbieram projekt od architekta, i raczej jestem z nim na wojennej sciezce, nie z mojej winy, nie jestem człowiekiem konfliktowym i prosiłbym cie o podpowiedz co powinienem od niego żądac tzn jakie oswiadczenia, bo później nie bede mogł na niego liczyc, chodzi mi przdewszystkim o take rzeczy typu; jak bede chciał zrobic w trakcie budowy jakies drobne zmainay np zmiana wymiaro okna, dołozenie lub zlikwidowanie okna itp, zeby z gory dał mi pozwolenia na tego typu zmaina, prosze tez o inne rady przydatne przy odbiorze projektu
    z góry dziękuje i pozdrawiam
    moja prosba dotyczy rowniez innych forumowiczów

  11. #11

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Witam Gars !
    Zazwyczaj w każdym projekcie jest klauzula, że można wprowadzić drobne zmiany w budynku bez zgody architekta. Jeżeli takiego zapisu nie ma, to postaraj się, aby został wprowadzony. Nie dotyczy to jednak elementów konstrukcyjnych budynku. W takim przypadku muszą być przeprowadzone obliczenia statyczne. Przy przekazaniu budynku do użytku, kierownik budowy nanosi na PT wprowadzone zmiany, opisuje je również w Dzienniku Budowy i to wszystko po czym komplet dokumentów oddaje do urzędu, który wydał pozwolenie na budowę. Reszta czynności zgodnie z procedurą.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Masz rację Churchil !
    Jednak takie stawki są typowe w woj. śląskim, gdzie działam. Jeżeli budynek jest wznoszony systemem gospodarczym to jest trochę mniej problemów, trudniej, gdy budynek wznosi firma.

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz, jeszcze jedno pytanko jak mozna, otóż mój dom jes zaprojektowany w kształcie litery L przy ktorym ma byc garaż, ale ja na razie ze wzgledów ekonomicznych nie chce tego garazu budowac, moze za parę lat.
    Czy jest to możliwe?
    I czy wymaga jakiejs dokumentacji, architekt powiedział, ze to zaden problem, ale ja temu człowiekowi nie wierze

  16. #16

    Domyślnie

    ja płacę 3000Zł za całą budowę,( w tym roku stan surowy bez okien 1200 zł), w przyszłym roku reszta, kierownik konkretny, codziennie jest na budowie, za to oszczedzam na ekipie murarskiej, mam tańszą, ale kierownik ich pilnuje, dom z pomieszczeniem na działalnos prosty okolo 150 m2

  17. #17

    Domyślnie

    Mój zaproponował stawkę 1000zł. za całą budowę.Dom 150m2.
    Młody czlowiek i ambitny. Jak tylko zgłosze zapytanie to zaraz siada i oblicza. Aby tak dalej. Znajomi przestrzegali mnie przez starymi wygami, a polecali młodych i chyba to się zgadza

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    On 2003-04-07 08:55, agamon wrote:
    Mój zaproponował stawkę 1000zł. za całą budowę.Dom 150m2.
    Młody czlowiek i ambitny. Jak tylko zgłosze zapytanie to zaraz siada i oblicza. Aby tak dalej. Znajomi przestrzegali mnie przez starymi wygami, a polecali młodych i chyba to się zgadza
    Po pierwsze to mam pytanie co za pytania mu zadajesz ze on ciagle musi liczyc?
    I czy Twoj dom wybuduje za 1, 2 czy 3 miesiace.
    Przestanmy sie oklamywac przeciez to nie jest kierownik budowy lecz figurant.
    Kierownik budowy na budowie odpowiada za calosc budowy?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Roose
    Kierownik budowy nie odbiera robót, z prawnego punktu widzenia jest on przedstawicielem wykonawcy.
    Do informacji Roose dodam że kierownik jest praktycznie odpowiedzialny za wszystko co się dzieje na budowie również BHP, porządek przed wjazdem na posesję, itd.
    Ja dałem 1500zł. za kierowanie budową do stanu surowego budynku.
    Pozdrawiam

    Kierownik budowy nie powinien byc przedstawicielem wykonawcy jesli tak jest to inwestor na tym tylko traci a nie zyskuje. Za 1500 pln to on nie kieruje budowa lecz wypelnia dziennik budowy najczesciej po fakcie wykonania danej roboty.

  20. #20

    Domyślnie

    Okolice Warszawy,
    Płace 150 zł za każda wizyte na budowie. Około 6 wizyt jak wszystko idzie OK.

    Wik
    Wiktor

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony