dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie projekt D02 ROZWOJOWY

    Witam wszystkich,

    zastanawiam sie, czy ktos podjal sie budowy tego wlasnie domu.
    bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek informacje na temat tego projektu i wrazeni z budowania/mieszkania w D02


  2. #2

    Domyślnie

    witam ponownie,

    czy naprawde nikt nic nie moze powiedziec o tym domku?

  3. #3

    Domyślnie

    Czesc!Na 99,9% w ciagu 2 m-cy kupupie ten projekt(musze wczesniej uzgodnic zmiany ) Nie przewiduje zadnych wiekszych problemow bo domek jest prosty. Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    czesc Lukaka!
    mi tez sie ten domek podoba: przede wszsytkim jest prosty i mysle ze tani w budowie, mozna go zbudowac w dwoch etapach bez problemu, ma wszystko co tzreba (duzy garaz, pomieszczenie gosp miedzy garazem i kuchnia, czyli i piec CO i CWO i spizarnia i mama przechowalnia, prosty dach, obrys w prostokacie, itp.) Mysle ze zrobienie pierwszego etapu to koszt porownywalny do d06, czyli jak sie uprzesz to ok 100 000 PLN.

    To co bym zmienil:
    - w moim przypadku jesli sie na niego zdecyduje, to odbicie lustrzane (wjazd na dzialke mam od wschodu)
    - zamiana drzwi tarasowych bocznych na duze okno
    - chcilbym troche powiekszyc salon kosztem kuchni i pom. gosp. ale nie wiem czy nie skomplikuje to zbytnio projektu iwec to tylko pomysl

    moje preferencje:
    - jesli chodzi o material to wybralbym beton komorkowy Solbet jedno lub dwuwarstwowoy ze styropianem.
    - strop: albo Teriva albo styropianowy
    ogrzewanie: podlogowe na parterze? - to fajny pomysl ale tez dokaldnie nie wiem ile wiecej bym zaplacil w porownainiu z grzejnikami
    - piec dwufunkcyjny (krotka droga do punktow poboru, nawet gdy lazienka na pietrze)
    - kominek: moze z rozprowadzeniem ciepla na pomieszczenia? - zalezy od kosztow

    to chyba wszystko na dzien dzisiejszy, ale droga do budowy jeszcze dosc dluga (mysle ze zaczne za dwa lata, za rok najszybciej) wiec pewno z czasem cos tam jeszcze dojdzie z pomyslow

    tak przy okazji, robiles juz jakies analizy kosztow budowy tego domku?

    pozdrawiam

    bugal


  5. #5

    Domyślnie

    Czesc!
    Za ok 2 tyg.odbieram WZiZT ,projektu jeszcze nie kupilem ale mam juz zgode z Muratora na zmiany ).Przedluzam caly dom o 2m, obracam garaz o 90 stopni(wjazd od zachodu,wejscie od polnocy).
    Analizy kosztow nie robilem,ale w Muratoze chuba 10/2002 byla plytka CD z kosztorysem calosci na 195 tys zl, ja mam zamiar zamknac pierwszy etap w 100 tys.

  6. #6

    Domyślnie

    no to fajnie!

    tez bym go pewno troche przedluzyl, ale dzialka ma 23m szerokosci. generalnie to chcailbym jakos salon troche powiekszyc, z drugiej strony 21,5m to nie jest az tak zle.

    dodasz jakies pomieszczenia, gdy go przedluzysz?
    w jakim rejonie Polski budujesz?

    no to powodzenia i odezwij sie jak juz zaczneisz na dobre!

    bugal

  7. #7

    Domyślnie

    Czesc kuchenno jadalna przedluzam o 0.8m daje to salonowi jakies 3,5 m2 wiecej, a czesc sypialna o 1.2m i jak zrobie juz gore za iles tam lat bede mial ponad 30m2 na kinko domowe.Zadnych nowych pomieszczen nie zaplanowalem.Powodzenia!

  8. #8

    Domyślnie

    PS.Okolice Krakowa.

  9. #9

    Domyślnie

    zastanawiam sie, co ze schodami na gore (w pierwszym etapie po prostu poddasze nieuzytkowe, jakis strych, suszarnia, itp.)?
    wedlug projektu, pierwszy etap nie zaklada wejscia na poddasze, a to szkoda...
    z drugiej strony rezygnacja z jednego pokoju na rzecz schodow tez bez sensu, tymbardziej, ze wykonczenie poddasza rowneiz planuje dopieor za kilka lat.
    troche mnie to zastanawia

  10. #10

    Domyślnie

    czesc,
    jestem na etapie podjecia decyzji o wyborze proejktu.
    sklaniam sie ku d02 z Muratora, autor Wlad Kowalski i tu mam pytanie od tych, ktorazy kupili projekty z muratora albo/i autorstwa pana Wlada.
    Czy dokuemntacja projektowa sie dobrze opracowana?
    czy znalezliscie jakies powazenijsze bledy w porjaktach?

    bede wdzieczny za informacje

  11. #11

    Domyślnie

    naprawde nikt nie ma zadnych komentarzy - swoich badz architekta, ktory robil adaptacje projektu z katalogu Muratora?

    pleeease, help!

  12. #12

    Domyślnie

    czesc Lukaka - jak tam postep prac?
    ja mam juz WZiZT, projekt przylacza wodnego i w przyszlym tygoniu skladam wniosek o przylacze energetyczne. na gaz ziemny na razie nie ma szans (ale bedzie za kilka lat, przynajmniej gmina ma takie plany...) wiec poki co postawie an dzialce bombe.
    za miesiac moze dwa kupije projekt d02 (odbicie lustrzane) i bede zmierzal ku pozwoleniu na budowe
    w tym roku chce zrobic przynajmniej ogrodzenie, moze uda sie zabrac nawet za fundamenty, kto wie....
    masz juz moze proejkt d02, robiles juz jakies wyceny lub zestawienia potrzebnych materialow na stan surowy?

  13. #13

    Domyślnie

    Jakupiłam D03 tego samego autora. Jeszcze nie robiłam adaptacji ,na razie oglądał to zaprzyjaźniony "prawie architekt", wg niego projekt jest poprawny z jednym błędem : wejście z garażu do jadalni.Mnie to nie przeszkadzało, bo i tak nie zamierzam łączyć garażu z domem.
    Na marginesie dodam, że specjalnie szukałam projektów p. Kowalskiego,bo są to domy do mieszkania a nie na pokaz(fantazji architektów) No i jest elastyczny jeśli chodzi o zmiany - dostałam zgodę na totalną zmianę bryły i elewacji.
    Pozdr. Aga

  14. #14

    Domyślnie

    witam,
    Kupiłam i własnie jestem w trakcie budowy D21 p. Matuszewskiego bodajze. Jestem zadowolona. Z tego co sie orientuje to projekt wykonany jest bardzo dokładnie. Mój kierownik budowy zalecił jedynie na nasze zyczenie dotyczace kominka powiększenie ławy fundamentowej pod właśnie kominek i poprawienie nieco więźby dachowej, tzn. wzmocnienie. Projekt pokazywany był wielu fachowcom w wielu celach: a to kominek, a to dach, a to okan a to mury. Nikt nie marudził, że z projektem jest coś nie tak. Wychodze więc z złozenia, że projekty firmowane przez MURATORA są po prosu dobre zarówo pod względem architektonicznym jaki uzytkowym no i oczywiście formalnym również. Polecam. Za bardzo przystępna cenę otrzymujemy bardzo dobry produkt. Warto. A o projektach na zamówienie słyszałam wiele ciekawych historii. Zreszta pewnie jak każdy z nas.
    Pozdrawiam.
    M

  15. #15

    Domyślnie Murator D02 (etap II)

    szukam osob, ktore wybudowaly lub buduja dom wg. tego projektu.
    jakie macie uwagi co ewentualine zmieniliscie i jak wygloda to kosztowo.
    pozdrowienia

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniamonia

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    hej, buduję D-02 jestem na etapie stropów

  17. #17

    Domyślnie

    czy moze napisac cos wiecej tz. czy wprowadziles jakies zmiany w projekcie, jakim systemem budujesz (zlecony, gospodarczy), z jakich materialow, i jak to wyglada kosztowo ....

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    modras

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć
    Ja już mieszkam w D-02.
    Koszty budowy to 180.000, a 15.000 brakuje nam do zakończenia.
    Budowałem sposobem gospodarczym prawie 4 lata.
    Napiszę więcej na temat tego domu, teraz nie mam czasu.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie Rozwojowy D02 z Muratora

    Czyżbym tylko ja wybrałą ten projekt????
    Nikt nie buduje Rozwojowego?
    Jeśli ktoś się zdecydował na budowę tego domku, może zechce się podzielić doświadczeniami. Ja dopiero zaczynam - jestem na etapie walki z urzędami. Może ktoś już zabrnął dalej? Jaki sposób ogrzewania wybrać dla tego domku? Co z ciepłą wodą latem?

  20. #20

    Domyślnie

    Nie jesteś sama. My mamy już stan surowy zamknięty, wytynkowane poddasze i kafelkujemy łazienkę na piętrze. Co do ogrzewania to mamy kominek z plaszczem wodnym, w dalszej perspektywie gaz z "cysterny",jako uzupełnienie kominka, a ciepłą wodę latem z kolektora słonecznego Kto jeszcze buduje wg projektu D 02 a może już ktoś mieszka, może jakieś zdjęcia????

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony