dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    To dobrze, bo juz myślałam, że wybrałam jakiegoś dziwoląga...
    My planujemy na razie tylko parter. Jesteśmy we dwoje więc nie ma sensu robić poddasza.
    Na kolektor raczej nie będzie nas stać Kiedyś co prawda chciałam i kolektor i oczyszczalnię, ale po przeliczeniu funduszy jakoś mi przeszło
    Macie może jakieś zdjęcia?
    Czy zmienialiście coś w projekcie?
    Z czego budujecie? co na dachu?
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Witajcie. Jesteśmy z żoną na etapie rozpoczynania budowy Rozwojowego. Dzieli nas od tego kilka papierków i jeśli zima będzie łaskawa jakiś miesiąc czasu. Zrezygnowaliśmy z garażu bo działeczka wąziutka.
    Planujemy budować w trzech etapach i wprowdzić sie na parter na najbliższe Swiąta Bożego Narodzenia. Będzie ciężko, ale jesteśmy zdecydowani. Potem, w miarę napływania funduszy, lukarna nad wejściem, ogród zimowy przy salonie i wykańczanie poddasza dla trójki naszych szkrabów.
    Napiszcie coś więcej o waszych budowach bo znaleźć coś wnecie o D02 to prawie cud (a w muratorze podają, że jest to często kupowany projekt).

  3. #23

    Domyślnie

    Cieszę się, że jest nas więcej bo też myślałam, że nikt tego projektu nie wybiera.. Mogłabym już pokazać kilka zdjęć ale jest pewien problem nie umiem ich zamieścić na forum. Pozdrowienia

  4. #24

    Domyślnie

    Jest 2005 rok, co słychać na budowie, a może już dom wykończony i zamieszkany. Może jakieś zdjęcia?

  5. #25

    Domyślnie

    Nikt sie nie odzywa??????
    A ja chyba się nauczyłam zakładać albumy na onecie i może pokażę troszkę naszego domku.

    To tu:
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...&kat=2&a=aizak

  6. #26

    Domyślnie



    czy przypadkiem komuś się coś nie pomyliło?

  7. #27

    Domyślnie

    No nie rób takich oczu!!! niestety zamawialiśmy okna gdy nie było jeszcze poddasza(wymiary z projektu) częściow z naszej winy, a częściowo z winy ekipy od okień, ale chyba bardziej z naszej okna były odbiciem lustrzanym. Były dwa wyjścia albo zamontować i otwierać z zewnątrz z drabiny, albo przekuć skosy, no i jest jak jest, mnie to nie przeszkadza. Pozdrowienia

  8. #28

    Domyślnie D02

    Cytat Napisał Kazia
    Nie jesteś sama. My mamy już stan surowy zamknięty, wytynkowane poddasze i kafelkujemy łazienkę na piętrze. Co do ogrzewania to mamy kominek z plaszczem wodnym, w dalszej perspektywie gaz z "cysterny",jako uzupełnienie kominka, a ciepłą wodę latem z kolektora słonecznego Kto jeszcze buduje wg projektu D 02 a może już ktoś mieszka, może jakieś zdjęcia????
    Gdzie można zobaczyć D02?

    Z poważaniem
    Karol Gołdysiak

  9. #29

    Domyślnie D02

    Witam
    Ja jestem na dużo wcześniejszym etapie... dopiero sfinalizowałem zakup działki.
    Ale razem z rodzinką poważnie zastanawiamy się nad tym projektem. Przemawia za nim prostota i racjonalne wykorzystanie przestrzeni.
    Ale trochę zniechęca płaski garaż (czy to nie przesada z taką ilością drzwi?) oraz bardzo otwarta kuchnia, praktycznie połączona z salonem.
    Pytanie do realizujących ten projekt (a raczej pytania):
    1. Czy ktoś rozważał powiększenie garażu?
    2. Może jakiś inny pomysł na garaż, a raczej jego dach? (pewnie nie, ale zapytać warto...)
    3. Łazienka na dole - czy da się tam wstawić chociaż niewielką kabinę prysznicową? Dwa pokoje na dole - przydałaby się łazienka...
    4. Czy ktoś częściowo zamyka kuchnię? Wg rzutów z katalogu kuchenka jest akurat na granicy z salonem.
    Pozdrawiam
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ana.w

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kazia! Bardzo podoba mi się między innymi ten projekt. Czy możnaby obejrzeć więcej zdjęć ? A tak w ogóle to interesują mnie koszty budowy tegoż domku ( np. z pominięciem garażu, bo to takie koromysło ). Wybieramy właśnie projekt i boję się, że zarżnie nas budowa jak wybierzemy coś zbyt drogiego w realizacji. Pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zeuszeus

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Dom rozwojowy

    Czesć Czy mam szansę na kontakt z kims kto buduje ten dom, i powie mi o kosztach i przygodach.
    Zeuska

  12. #32

    Domyślnie

    Do od_biry

    Planujemy narazie ( rok - 2 lata mieszkać tylko na parterze) więc pomniejszyliśmy pokoik dziecięcy przy łazience tak że ma teraz jakieś 8 m2 a łazienka wyszła na tyle duża ( w porównaniu do projektowanej) że zdecydowaliśmy się wstawić wannę narożna o wymiatach 95 x 140 i nawet jest jeszcze miejsce do chodzenia. Pod schodami wrzucimy pralkę i będzie ok, a obok kibelek i umywalka.
    A co do kuchni to zrobiliśmy tak że przeciągnęłiśmy ścianę oddzielającą salon od kuchni w kierunku korytarza i w ten sposób oddzieliliśmy te dwa pomieszczenia

  13. #33

    Domyślnie

    Kaziu ma m prośbę o krótki instruktarz wklejania zdjęć do onetu jak się wykończymy z parterem to zrobimyz żoną parę zdjęć i zamieścimy coby po próżnicy nie strzępić języka bo czasami mimo długich opisów i tak nie wiadomo o co chodzi

  14. #34

    Domyślnie Re: Dom rozwojowy

    Cześć!
    Budowę rozpoczęliśmy w 2002r.-fundamenty, w 2003- ściany parteru i strop, w 2004- ścianka kolankowa(trochę ją podnieśliśmy), dach, instalacje wodno-kan., elektr. i co na I piętrze i tam też tynki,w 2005 - inst. elektr. i co na patrerze, tynki na parterze i wykańczmy powoli wnęrtza: panele, kafelki, stolarz robi schody. Większość prac wykonliśmy systemem gospodarczym. W 1999 r. kosztorys taki bardzo "ogólny"=160 tys.Wydaliśmy już ok. 200 tys. Pozdrawiam! Kazia

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zeuszeus

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Dom rozwojowy

    Witam! Czytam Wasze informacje i jestem trochę przerażona. Byłam dziś u projektanta i powiedział ze ten kosztorys jest zrobiony po cenach średnich, ale na naszym rynku wyjdzie taniej tj. firma postawi go za 130 do 150 tysięcy, a na materiały wydam około 80 tys. Więc byłoby ok, bo z kasą krucho. Ale jak czytam ze bydujecie juz 3 lata i wydaliscie przeszło 200 tys, wiec nie wiem czy dajecie takie super dobre materiały, ekstra dachówki czy po prostu inny region kraju czy fikcyjny kosztorys. Dla mnie to wazne bo pieniędzy bedę miała na "styk" więc nie chce sytuacji ze zabraknie mi parę tysiecy i co pójdę pod most ??????? Mysle ze jeszcze inaczej pojmuje forme budowy systemem gospodarczym, piszecie, ze większosc robicie sami, a kto stawiał Wam mury, robił dach, ocieplał. Bedę wdzieczna za kolejne wskazówki bo byłam pełna euforii a tu zaczynają sie schodki .
    Zeuska

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laski
    Kaziu ma m prośbę o krótki instruktarz wklejania zdjęć do onetu jak się wykończymy z parterem to zrobimyz żoną parę zdjęć i zamieścimy coby po próżnicy nie strzępić języka bo czasami mimo długich opisów i tak nie wiadomo o co chodzi

    --------------------------------------------------------------------------------
    wykorzystuję instrukcję Majki, powodzenia!
    - wchodzicie na stronę www.onet.pl
    - po lewej stronie klikacie fotoalbumy
    - trzeba się zalogować
    - adres mailowy moze być nie onetowy
    - potem postepujcie wedlug instrukcji

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wazon

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    1

    Domyślnie D02

    jestem na etapie wyboru projektu jestem prawie przekonany do tego fajnego domku ale chętnie poznał bym opinie tych którzy budują albo już zbudowali.Rewelacyjnie by było jak można by było zobaczyć go na żywo na terenie śląska. Z góry dziękuje czekam na kontakt.[/code][/list]

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Tu masz:

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...&highlight=d02

    PS. Wazoniku, u góry na pasku jest wieloopcyjne "Szukaj", skorzystaj, polecam.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  19. #39

    Domyślnie Rozwojowy z Muratora

    Witam serdecznie,
    Przymierzam się do budowy tego domku, głownie ze wzgledu na prostotę, połączenie tradycji i nowoczesności w dość surowej elewacji. Ważna dla mnie jest możliwość wniesienia dużych zmian wewnątrz ze względu na brak ścian nośnych no i oczywiście możliwość budowy etapami. Może ktoś też zwrócił uwagę na ten domek, buduje go czy też zamierza i będzie z kim pogadać?

    Pozdrawiam
    BJoa

  20. #40

    Domyślnie

    BJoa - nie znam tego projektu, bo wogóle niezbyt podobają mi sie projekty z MURATORA - natomiast co dla mnie jest ciekawe:
    piszeż, że dom jest do rozbudowy (na co zresztą wskazuje nazwa projektu) w późniejszym terminie (budowy etapami) - zastanów się 5 razy nad taką alternatywą!!!!!
    Każda budowa, rozbudowa, nadbudowa - to ciągłe życie na placu budowy!!!!!, zastanów się czy czegoś takiego chcesz i czy twoje nerwy cos takiego wytrzymają.
    Przed budową wiele rzeczy wydaje się być proste, w trakcie budowy to się zmienia, a pod koniec to już nic Ci sie nie chce.

    Wybór i tak należy do inwestora.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony