dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Temat: Ile oleju?

  1. #1

    Domyślnie

    Czyżby wszyscy używali gazu? Ile zużywacie oleju opałowego?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    kumpel ma domek 120m2 parter plus uzytkowe poddasze (jeszcze nie ogrzewane) BK 24cm plus 10cm styropianiu, piecyk Buderus plus zasobnik na CWU 120l średnia z grudnia 12l oleju na dobę.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dom nieocieplony z szarego betonu komórkowego 24 cm + cegła pełna: w grudniu około 500 litrów.

  4. #4

    Domyślnie

    Anonimowy - ale jaka powierzchnia ?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    WINSTON -poszukajcie gdzieś mojej odpowiedzi na to pytanie we wcześniejszych forach.
    Dom 175 m kw. z użytkowym poddaszem. Buderus i zasobnik CWU za okres 09.2001 do 09. 2002 1400 do 1500 pln. To jest możliwe moi mili. Aha domek w Thermomurze.
    Zapomniałem hasełka dlatego jestem ANONIMOWY.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Nikt więcej nie ogrzewa olejem?

  7. #7

    Domyślnie

    Kolega ma domek około 80m2 Piec Ulrich, ogrzewanie i ciepła woda Od stycznia do stycznia 1500l oleju

  8. #8

    Domyślnie

    a jakie są ceny na takie piecyki?
    jak wychodzi investycja w porownaniu do np.LPG?
    ktoś może wie?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam dpmek 230 m kw żeliwny piec Buderus G 115U 21 kW ze sterowaniem Logano i zasobnikiem cwu 120 l Logalux caly piecyk kupilem od dilera buderusa w zachodniopomorskim za 12,500 zl komplet - pompy naczynia wzbiorcze i montaz ( z możliwością późniejszej zmiany palnika na gaz cena zmiany ok 950 euro)
    za okres 24 09 2002 do 9 01 2003 spalił ok.2500 l przy czym podkreslam ze dom jest tylko w połowie ocieplony a sciany sa z porothermu P+w 24 cm ocieplenie 10 cm styropian i jest to pierwszy sezon grzewczy mam nadzieje ze pożniej tzn w nastepnych sezonach bedzie tylko lepiej ogolnie to bardzo polecam ten piecyk ZERO problemow Jak na razie
    pozdrówka i tego wszystkieg najlepszego własnego kata na tym swiecie i mniej problemow z podwykonawcami w tym 2003 roku pozdrowka

  10. #10

    Domyślnie

    aa sorki jeszcze jedno olej co do plynnego gazu jest o niebo lepszy sasiad bieze z BP Gas Poland w tym samym czasie mielismy uruchomienie kotłowni dom ma tylko o 70 m kw wiekszy kompletnie ocieplony i wykończony tankuje mniej wiecej w tym samym czasie co ja tzn od 24 09 2002 juz 2 razy tyle ze u niego tankowanie kosztuje na jesien ok 2,5 tys i w zimie 3,6 tys a ja sie w calosci zamykam w 3 tys. A I JESZE PO POPRZEDNIM POSCIE U GORU NAPIsalem 2500 litrow oleju pomyłka 1500 powinno byc

  11. #11

    Domyślnie

    to wychodzi okolo m2175 zl jak myslisz ile spalisz przez caly rok ?Czy zmiescisz sie w granicy 6000 tys?Pozdrawiam ryszard Ach te 12500 tys bylo razem z istalacjia kotlowni i cwu i co .Mam do wyboru miedzy pompa ciepla a ogrzewaniem na olej .Z jakiego rejonu Polski pochodzisz, czy u sprzedawcy polecili Ci wykonawce .I co podlaczylec do pieca jaka istalacjie np. podlogowka co na poddasze. Troche duzo pytan ,ale od czego jest forum...

  12. #12

    Domyślnie

    uwazam ze w sezonie grzewczym powinienem zmiescic sie w 3 tankowaniach = 3000 l po 1,48 zł z Vat tak bylo ostatnio gdzies w polowie grudnia (cena) oczywiscie w lecie jest on troche tanszy jakies 10 - 15 gr \ litr
    uwazam ze zamkne sie w cenie 4,5 tys za sezon podkreslam dom nie wykonczony i ocieplony w polowie a jak bedzie normalnie to mysle ze 3 tankowania bede mial na rok ( w lecie ciepla woda) jestem w woj. zachoidniopomorskim 7 km od Szczecina 12500zl to cena pieca montarzu i osprzetu potrzebnego do uruchomienia kotłowni - bez grzejnikow i rurek na instalacje .Na poddaszu mam same grzejniki specjalnie przewymiarowane tak samo jak i na dole aby instalacja dzialala na niskiej temp. wodyna parterze mam tez grzejniki tylko kuchnia jest na powrocie z
    grzejnika od hollu i obie lazienki part i gora maja takie samo rozwiazanie tzn grzejnik + od niego na powrocie podłogowka takie rozwiazanie obnizylo koszt kotłowni bo nie tzreba kupowac mieszacza i takich tam . oghrzewanie olejowe moim zdaniem jest lepsze od gazu lpg i nawet od gazu ziemnego, znam ludzi co maja ziemny w domu a i tak przy modernizacji co kupuja kotły olejowe
    Ja tylko uwazam ze jak kociol olejowy to tylko buderusa lub vissmana drogie sa troche ale i niezawodne uruchamia sie i zapomina o wszystkim tylko co rok czyscic komore i to wszystko nie tzreba zadnych przegladow sieci gazowej robic nic . No i co najwazniejsze nie mieszka sie na Bombie co doi pogłosek ze olej smierdzi to totalna bzdura przy zbiorniku montuje sie odpowietrzacz z wyjsciem na powietrze poza dom i jest spoko
    Co do pompy ciepla to nie mam zbyt duzego zaufania pierwsze ze to jest cos nowego drugie duzo kopania na działce bo gdzies te rury tzreba polozyc zeby mialy sie gdzie zagrzac.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz skad wiedziales ze Buderus jest wlasnie tym nr.1 .....3000 lit to niezly wynik przy twoim metrazu i wspomniales ze dom jeszcze nie jest calkowicie ocieplony .Nie myslales zeby lepiej zrobic piec jednofunkcyjny zeby w lecie nie uzytkowac pieca?Bo z tego co piszesz piec jest razem z zasobnikiem ciepla tak?, i bedzie grzal wode w lecie .Ja uwazam ze lepiej kupic jednofunkcyjny ze wzgledu na zywotnosc pieca .a co do cwu to dac normalny bojler na prad, co otym myslisz? pozdrawiam ryszard

  14. #14

    Domyślnie

    To ze to jest ten nr 1 to jakos tak wyszlo moze dlatego ze buderus jest juz sporo czasu na rynku tak mi sie wydaje przynajmniej ( reklama w 97 roku w muratorze )piec jest z zasobnikiem cieplej wody i raczej wydaje mi sie niezbyt ekonomiczne aby dawac tutaj elektryczny podgrzewacz wody rachunki za prad beda dosc wysokie a tu przygotowanie cieplej kapieli kosztuje mnie chyba jakies 60 gr gdzies to wyczytalem
    co do zywotnosci pieca to bym nie mial zastrzezen poniewaz jest to piec zeliwny a zasobnik cwu i co od srodka jest pomaliowany farba ceramiczna tzn korozja mu nie grozi pozatym zasobnik wody ma najlepsza izolacje cieplna z jaka sie spotkalem w zasobnikach jak nagrzejesz wode do 60 st c i wylaczysz piec na ok 48 godzin to temp wody spada do zaledwie ok 55 st c <-- sprawdzone pozdro

  15. #15

    Domyślnie

    W styczniowym muratorku olej wychodził znacznie drożej niż gaz z sieci. Jak to możliwe, że Snakowi wychodzi inaczej? za to LPG musi być droższy od oleju.
    Z drugiej strony cieszę się bo mnie samego czeka olejowe.

    P.S. Snake jak dużą masz kotłownię?

  16. #16

    Domyślnie

    Co do zasobnika na wode to faktycznie nie jest tak zle jezeli trzyma cieplo w lecie przez 48 godzin no i ten koszt podgrzania wody jest calkiem niezly czy chodzi tu o koszt tylko do wody na kapiel czy koszt na podgrzanie calosci zasobnika .czytalem ze zasobnik na pompe ciepla podgrzanie wody 200 litrow kosztujie 0.80 grosza do temperatury 60.C ale koszt jest tez niezly bo 6500 tys/zl za bojler ....

  17. #17

    Domyślnie

    Jest to koszt podgrzania 100 litrow wody do temp 60 st c

  18. #18

    Domyślnie

    Jest to koszt podgrzania 100 litrow wody do temp 60 st c

  19. #19

    Domyślnie

    bartt kotłownia to 9 m kw na wys 2.69 m w niej stoji sam piec jako ze garza mam dobudowany tzn przylega do domu i ma 8.5 metra dlugosci to zrobilem na koncu w glebi male pomieszczenie ok 10 m kw na zbiornik i takie tam nazredzia ogrodowe tzw graciarnia

  20. #20

    Domyślnie

    domek z użytkowym poddaszem razem 70m2 suporeks +10cm styropianu +elewacja drewniana. Piec Buderus stary model z wmontowanym zasobnikiem ciepłej wody 90l.moc 23kw.Sterowanie - zwykły dobowy sterownik zakupiony w supermarkecie załancza piec o określonych porach dnia i nocy.średnie zużycie oleju ok 0,8l na godzinę pracy razem zużto 700ldo dnia dzisiejszego. Przepraszam nie napisałem od kiedy od 1.10.2002 r

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mbhp dnia 2003-01-13 14:36 ]</font>

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony