dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Moi drodzy. Chcę kupić stół i krzesła do mojego mieszkania, w którym mieszkam już 2,5 roku, a takowych nie posiadam. Jeszcze dwa miesiące temu myślałam, że już lada chwila będę zmieniać mieszkanie na większe lub budować dom (taka mnie naszła nagła ochota), ale teraz zdałam już sobie sprawę, że to tak szybko nie nastąpi. Postanowiłam więc jednak włożyć jeszcze trochę serca w moje maleńkie M-3, a to serce będzie się wyrażać w stole, krzesłach, nowych zasłonach (pięknych, że ho ho, już je szyją) oraz zdjęciach w ramkach, które powieszę na ścianach.
    Myślałam, że stół to rzecz prosta, ale niestety, nie mogę znaleźć takiego, jakiego szukam.
    Ma być okrągły, średnica najwyżej 100 cm, ale żeby się rozkładał co najmniej do 180 cm, a im więcej, tym lepiej. Ale jest warunek: ma być na 4 nogach. Niby takie oczywiste, a jednak nie. Wszystkie stoły rozkładane do takiej długości, jakie spotkałam, były osadzone na jednej grubaśnej nodze, która na dole rozchodziła się w taki krzyżak. A ja takiego nie chcę. Ma mieć cztery zwykłe nogi.
    Podpowiedzcie mi, gdzie w Warszawie mogę dostać taki stół, albo gdzie są sklepy meblowe z dużym wyborem stołów.
    Ja nie budująca, ale może mnie nie zignorujecie. Please!
    Pozdrawiam
    Mordka

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym popatrzyła w "Conforamie".

    (Co? Męża nie dało się namówić na budowę? Szkoda.)

  3. #3

    Domyślnie

    Belu, byłam w Conforamie, ale nie mają tego, czego szukam. Niestety.
    Męża nie dało się namówić, ale bardziej to ja sama ostygłam w zamiarach, bo niestety nasze finanse teraz nie stoją najlepiej. Myślę, że najpierw muszę mieć przynajmniej gotówkę na zakup działki. Ostatnio moje dzieci sporo chorowały (zwłaszcza dwuipółletni synek), więc zdałam sobie sprawę, że nie można planować finansów na styk, zawsze mogą wskoczyć nagłe i nieprzewidziane wydatki, na przykład lekarze i lekarstwa. Tak jak ostatnio.
    Pozdrawiam Cię, miło mi, że pamiętałaś. ))

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mi projektant ma polecić stolarza, który zrealizuje jego pomysły. Pażywiom-uwidim.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Może Ikea?
    Napisałaś, że 100cm średnicy to max, więc ten, który mam nie kwalifikuje się.
    Jest okrągły na 4 nogach, ma średnicę 117 cm. Rozkłada się na 163 lub 209cm - do wyboru. Kupiłem właśnie w Ikea.

  6. #6

    Domyślnie

    am, to ciekawe, co piszesz. Co prawda 117 cm to trochę za dużo, ale powiedz mi, jaki jest kolor tego stołu i jak się nazywa. Znajdę go sobie na stronie IKEA. Byłam tam niedawno, jeden stół mi się bardzo spodobał, ale jest w ogóle nie rozkładany. Byłam już prawie zdecydowana go kupić, bo naprawdę piękny. Ale przecież czasem trzeba przyjąć parę osób w domu, nie?
    No więc czekam na te dane o Twoim stole.
    Myślę też o wykonaniu stołu u stolarza. Może ktoś z Was może polecić dobrego?
    Pozdrawiam
    mordka

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety stolarza nie znam, ale życzę dużo zdrowia całej Twojej rodzinie, żebyście jednak mogli w przyszłości zrealizować marzenie o domku...
    Bela

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Stół nazywa się Jussi (przynajmniej w katalogu Ikea str. 103)
    Ja w domu mam kolor wiśbniowy, ale kupowałem jakieś 4 lata temu. W tej chwili widziałem tylko jasny kolor (buk).
    Stół jak pisałem jest okrągły - ma jedną wadę. Dodatkowe blaty do rozszerzenia stołu nie mieszczą się pod stołem, trzeba je trzymać gdzie indziej. Ale po rozłożeniu jest the best.
    Pozdro...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Bela - namiar na stolarza może podać Ci projektant, na którego namiar Ci przesłałem. Na e-mail odpowiem w weekend.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Możesz też poszukać w komisach meblowych. Mam na myśli komisy w których możesz znaleźć stare piękne meble , a nie meblościanki z lat 60-, 70tych. Jeżeli stół jest bardzo zniszczony, możesz go pomalować farbą kryjącą. Widziałam takie coś u znajomych - wyglądało super i wyszło niedrogo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony