dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andpoch

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie mam zamiar wymienic okna w domu i nie wiem które będą lepsze z drewna mahoniowego czy sosna.
    Może ktoś wie coś wiecej na ten temat.

  2. #2

    Domyślnie

    Jesienia mialem ten sam dylemat. Porownywalem mahoniowe i sosnowe. Sprzedawca mial jedne i drugie. Roznica w cenie nie taka znow wielka- ok. 15%. Bardzo chcialem mahon - bo mi sie wydawalo, ze to Mercedes wsrod samochodow. Ale mam zaprzyjaznionego stolarza, ktory pacuje w fabryce okien. On stwierdzil, ze dzisiejszy mahon to nie ten sam co kiedys. Ten jest z plantacji i nie ma nic wspolego z dawnymi drzewami mahoniowymi. W koncu kupilem sosnowe a za roznice mam porzadne drzwi wejsciowe. Na oko sie nie roznia.
    A jak bedzie dalej zobaczymy.

  3. #3

    Domyślnie

    okna są z drzewa meranti ( mahoniowiec ), właściwościami fizycznymi od sosny nie wiele się różnią. Mają natomiast inne lico ( wygląd mahoniowy ) i nie trzeba tego malować na mahoń.
    Jeśli decydujesz się na meranti to tylko od dobrego producenta z certyfikatem, gdyż możesz trafić na złej jakości import, ale pewnie jak wszędzie. Prześledź wątki o oknach - znajdziesz to wszystko. Ceny są porównywalne, czasem droższe meranti. Wybór raczej wyłącznie zależny od upodobań wizualnych. Przy oknach należy zwrócić uwagę natomiast na inne aspekty : klasa okuć, szyba U=1,1, obecnie producenci w najlepszych oknach robią zaokrąglone elementy okien ( te ranty od środka ), rodzaj okapników, silikonów i dobre lakiery. Zwróć uwagę, czy ramy okien są z litego kawałka, czy łączone i widoczne ząbkowanie.

    Karina

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie


    To prawda mahoni-meranti jest ponoć 130 gatunków
    wszystkie pochodzą z plantacji więc to nie ma znaczenia
    te do stolarki mają różną gęstość od 400 do 600 a nawet 700 kg.m3
    trzeba wybrać uznanego producenta
    jedną z najlepszych klejonek ma DLH

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No to Pchelek znowu poprawiasz mój humor. Mój stolarz tam kupuje materały.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony