dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    nikt nie neguje firmy Fakro i ich produktów ... moze sa ok ja jestem użytkowników Veluxa

    negowane jest podejście handlowców wielu firm do klientów indywidualnych .. to z nas firmy maja większe pieniądze i realizuja największe marże a reselrom zostawiamy gotówke a nie rzadko i zaliczkujemy zakupy

    problemem jest servis przysłowiowego Kowalskiego, podejście do niego po zakupie , a to że wyszło przy firmie fakro ... no cóż tak bywa i trafia czasami na najlepszych (?)

    każdy z nas prywatnych inwestorów chce wierzyć ze jest wyjatkowy o o niego firma dba lepiej niż o sasiada .. i chciałbym przypomnieć że coś takiego jak poczta pantoflowa jest czasami skuteczniejsznym nośnikiem marketingowym niż reklama prasowa, w przypadku oceny negatywnej trudno ją sksorygowac i może doprowadzic do utraty klientów

    i myślę że zamiast oceny hurtowni i tłumaczenia się pośrednika Fakro i tłumaczenia PH Fakro w jego imieniu ( sic!!) FAKRO powinno podac informację .... ble ble ble .... w trybie natychmiastowym poprawione ..przepraszamy ... obiecujemy w końcu nikt i nic na tym świecie nie jest idealne a my chyba jesteśmy wyrozumiali i potrafimy odpuścić winy
    podpisuję się pod tym obiema ręcami

    a sam też mam velux i utwierdzam się, ze dokonałem słusznego wyboru rezygnując z fakro (tylko te dwie firmy brałem pod uwagę)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał APK Łódź
    Witam,
    Jestem przedstawicielem z firmy, w której Pan Tomek się zaopatruje. Myśle, że nie ma powodu do narzekań na firmę Fakro. (...) WIEM, ŻE FAKRO JEST GODNE POLECENIA.
    no z tomka relacji wynika inaczej. chyba że mnie wzrok myli...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Stracili następnego klienta

    Cytat Napisał Witek Sebastian
    miałem kupić FAKRO, w moim projekcie aż roi się od okien, wiem już /po opiniach/ że nie będzie to Fakro, ale pomóżcie wybrać inną.
    VELLUX lub ROTO - walcz o rabaty i nie zapomnij o montażu ( vat 7%)
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #24

    Domyślnie APK Łódź ?

    Chyba jestes slepy , głuchy na argumenty i nie w tym miejscu zaczynasz robic reklamę niepotrafiącej załatwic najprostrzej sprawy firmie. Mam 2 okna dachowe Fakro ale jak bedę dorabiał kolejne to w zyciu nie kupie Fakro - jeżeli maja takich przedstawicieli czy dilerów ( jak zwał tych patałachów , tak zwał ) to wychodzi ,że nas klientów maja gdzieś bardzo głęboko . Jak Kuba Bogu itp......... .
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  5. #25

    Domyślnie Re: Stracili następnego klienta

    Cytat Napisał Rezi
    VELLUX lub ROTO - walcz o rabaty i nie zapomnij o montażu ( vat 7%)
    ROTO daje tylko 5 lat gwarancji a Vellux 10 latek. A szkoda bo mi sie roto podobało.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Re: APK Łódź ?

    Cytat Napisał rml2
    Chyba jestes slepy , głuchy na argumenty i nie w tym miejscu zaczynasz robic reklamę niepotrafiącej załatwic najprostrzej sprawy firmie. Mam 2 okna dachowe Fakro ale jak bedę dorabiał kolejne to w zyciu nie kupie Fakro - jeżeli maja takich przedstawicieli czy dilerów ( jak zwał tych patałachów , tak zwał ) to wychodzi ,że nas klientów maja gdzieś bardzo głęboko . Jak Kuba Bogu itp......... .
    Troszkę dziwna jest Twoja postawa. Zawala sprawę przedstawiciel - Ty zaraz winisz firmę. Ja zareklamowałem klamki i reakcja firmy (mimo, że przedstawiciel był jakiś niemrawy) była błyskawiczna. Szczerze mówiąc od kilku lat nie spotkałem na tym forum złych opinii o przedstawicielach innych firm (okna połąciowe), ale też nie spotkałem dobrych. Jednak z własnej praktyki wiem, że firma reaguje pozytywnie i jak było w moim przypadku - wymienili więcej niż sam chciałem. Zrobili to szybko i w terminie MI dogodnym. Idąc Twoim tokiem myślowym jeśli w salonie sprzedadzą ci Mercedesa który się spsuje i serwis Ciebie oleje to będziesz mówił, że Mercedes produkuje złe samochody. To troszkę krótkowzroczne.

  7. #27

    Domyślnie

    Jeszcze raz ja, w jednej sprawie musze uderzyć się w pierś i przeprosić, co do dostarczenia dodatkowych blach obróbkowych do okna (kołnierza) ta sprawa przez przedstawiciela została załatwiona b. szybko. A w kwestii zamiany zakrótkich blach na właściwe, z ich wzięcia zrezygnował sam dekarz, gdyż wykorzstał inne, nie potrzebne w naszym przypadku blachy kołnierza, o czym nie wiedziałem a na moje pytanie o te blachy powiedział że ich nie ma i wykorzystał inne. Tak więc ta sprawa została załatwiona właściwie nie zmienia się natomiast moja opinia co do sposobu podejścia do problemu różnych klamek.
    Propozycja kupna nowych plus przyjazdu serwisu na mój koszt jest w moim odczuciu podejściem najdelikatniej mówiąc nieżyciowym.
    Na szczęście istnieją jeszcze firmy w stylu APK (która sama się tu już wypowiedziała i jak zaznaczyłem na początku sama zaproponowała,że jeżeli Fakro tego nie chce zrobić oni to zrobią bez problemu) ale dlaczego tak wielka i chciałoby się powiedzieć solidna firma jak Fakro nie może działać w standartach oczywistych dla swojego przedstawiciela.

  8. #28

    Domyślnie Do Rafałka

    Gdzie napisałem ,że okna nie są dobre ? W dalszym ciągu uważam ,ze porządna firma powinna byc odpowiedzialna zarówna za siebie jak i firmy , z którymi współpracuję . Przykład Mercedesa jest dobry - jak mi serwis cos spieprzy i będzie robił problemy to nie powiem ,ze merole to złe samochody , tylko ,ze serwis do bani i producent powinien się zastanowić nad firmowaniem partaczy swoim symbolem .A okna znajdę gdzie indziej.

    PS. Wg. tego jak załatwiłes swoja sprawę to jam mam rozumiec , że jak masz popsuty samochód , pralke , lodówke itp... to tez dzwonisz do producentów ?
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  9. #29

    Domyślnie

    Otóź to - być może sama firma nie jest zła, ale dużo złego dla wizerunku mogą zrobić przedstawiciele! może tym bardziej warto poinformować producenta jak działa jego marketing!
    Na marginesie miałem niemiłe kontakty (zresztą nie tylko ja) z przedstawicielem firmy Gerda, którą nota bebe uważam za godną polecenia! Pewnego razu tak zagotował mi krew, że napisałem maila do Gerdy, na co dostałem odpowiedź, że mają to gdzieś, bo przedstawiciel to odrębny podmiot Ponieważ nadal chciałem mieć produkty Gerdy jestem na niego skazany...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja tam nie narzekam, mam od 6 lat 6szt FYP oraz jeden świetlik SFX (niedostępne już) . W łazience z wanną(użytkowaną głównie przez dzieciaki z dwa razy w tygodniu) mam drewniane Fakro i nic się nie dzieje, mimo iż dekarze nie zamontowali mi kołnierzy ocieplających bo stwierdzili,że okna wystają i tak poza warstwę ocieplenia i to nie ma sensu, skutkuje to delikatnym roszeniem szyb wkoło ram przy mrozach, ale ogarnąłem już ten problem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #31

    Domyślnie

    Też nie polecam Fakro, swoja przygodę z tymi oknami opisałem na formum. Kupione 6 okien select za około 10 tys. Okna się pokrzywiły od słonecznej strony domu, są nieszczelne. Serwis wmawia , że poziomu nie mają itd. Wziąłem rzeczoznawcę twierdzi co innego. Sprawa skończy się w sądzie. Tylko mam kłopoty przez Fakro, bardzo żałuje , że wybrałem polskie Fakro. w tej kasie mogłem kupić coś lepszego ale jak to się mówi człowiek mądry po szkodzie.... Fakro nigdy więcej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony