dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 220
  1. #21

    Domyślnie

    nie zewnetrznych tylko wewnetrznych małe przejezyczenie

  2. #22

    Domyślnie

    D`arek napisał:
    Mam brodzik + ściankę z kafli, zero kabiny ! Strzał w dziesiątkę! Dużo miejsca, łatwe utrzymanie w czystości, wygląda super, same zalety.

    to cytat z działu WNĘTRZA

    Oglądałam wszystkie zdjęcia - DOM I WNĘTRZA SUPER!!! Mam pytanko odnośnie tego brodzika: brodzik i ścianka z kafli ale czy jest to zamykane??? Na zdjęciach tego nie widać (a powiem szczerze, że bardzo bym chciała to zobaczyć!!!). Też myślałam o takim rozwiązaniu - no ale przecież nie powieszę ZASŁONKI !!!

  3. #23

    Domyślnie

    No więc sprawa przedstawia się następująco: założenie było takie że kabina bedzie otwarta tj. bez drzwi i zasłonki. Jednak troche się obawialiśmy, że będzie chlapało na drzwi więc na wszelki wypadek zawiesiliśmy zasłonkę. Tez się wzdragałam ale tylko do momentu gdy zobaczyłam jaki jest wybór zasłon. Na zdjęciu jej nie widać bo była w praniu. Te droższe/ 100- 200zł/ są z ładnego materiału a nie z jakiejś badziewnej ceraty. W przyszłości pewnie będą jakieś drzwi. A może nie. Od dwóch tyg. zasłonka czeka na pranie a my stwierdziliśmy, że właściwie się nie chlapie. Tobie radziłabym zrobienie trochę dłuższej ścianki oddzielajacej prysznic od łazienki bo wtedy problemu nie będzie. Nasza jes maleńka i tylko taki murek mogliśmy zrobić. Łazienka bez kabiny to jeden z najlepszych naszych wyborów. Dwa razy więcej miejsca i proste mycie. Zajrzyj też na wątek
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#913415
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Dachówka -IBF antracyt, drzwi - porta nova jasny orzech. Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru projektu. Bardzo piękny dom. Też zastanawialiśmy się nad tym projektem,ale zdecydowaliśmy się na inny też parterowy. Pozdrawiam i przyjemnośći życzę.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż nt. brodzika.

    Inne pytanko odnośnie kuchni:
    1. Blaty pod oknem jaką mają długość (u mnie będzie 425 cm - czy to nie za dużo?!)
    2. Tam gdzie jest kuchenka ta ściana ile ma długości tzn. od okna do barku.

    Przyznam szczerze, że u nas w projekcie układ jest b.podobny.

    Zastanawiam się nad stoliczkiem w kuchni. Dlatego pytam się o tę drugą ściankę.

    Pozdrawiam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Bardzo elegancki dom.

  8. #28

    Domyślnie

    U nas blat ma długość ok. 4 m. Na pewno nie jest to za dużo; powiedziałabym, że w sam raz. Ściana od okna do barku ma długość też ok 4 m. Oprócz pieca mieszczą się na niej drzwi do pom. gospodarczego oraz niewielki narożny stolik z 2 krzesłami. Gdyby nie te drzwi zmieściłby się tam większy stół. Pozdrawiam

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    D'arek dech mi zaparło to cudo jest, tak pięknie wykończony dom

  10. #30

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Zgadzam się z przedmówcami DOM JEST SUPER!!!!!!!
    Gorąco pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    witam, bardzo ładna kuchnia jaki to kolor mebli oczywiscie i jesli mozna zdradzic to ile was kosztowala ta kuchnia? pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    bardzo ładny dom - mam pytanie odnośnie zlewu kuchennego, jak sprawdza się taki mały jednokomorowy. Sama się zastanawiam nad takim, wydaje mi się wystarczający jeśli w kuchni jest zmywarka, ale z drugiej strony czy nie brakuje wam ociekacza?

  13. #33

    Domyślnie

    Kolor mebli w kuchni : fronty grusza, boki orzech. Starałam się trzymac odcieni orzecha również w przypadku innych mebli, drzwi i paneli Bardzo ułatwiło to sprawę wyboru spośród wielu odcieni drewna.
    Zlew jednokomorowy sprawdza się. Ociekacz nie jest potrzebny bo zmywamy w zmywarce, a jak sporadycznie coś trzeba umyć w zlewie to się wyciera i od razu do szafki - mniej bałaganu. Brak ociekacza to mniej kamienia, kropel wody itp., przerabiałam to poprzednio i obecnie jestem zadowolona. A sam zlew jest dość duży i głęboki. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie miłe słowa.

  14. #34

    Domyślnie Re: Plejada z pracowni Domus

    śliczny domek!!!!

    P.S. Jak Wam zazdroszczę tej pralNi!!!

  15. #35

    Domyślnie

    Pralnia jeszcze jest niewykończona. Trzeba pomalować ściany, zamontować blat i półki. Choć pomieszczenie ma tylko 5 m. jest nadzwyczaj pojemne - pełni również funkcje pom. gospodarczego i częściowo spiżarki.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gerion

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    854
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    D'arek a powiedz mi, wiesz już jak bedziesz ocieplał strych? Ja bym mimo wszystko chciał mieć jakąś "normalną" podłogę, żeby część gratów wyrzucić wlaśnie tam. Mój kierownik twierdzi, że najlepiej ułożyć 20 cm wełny mineralnej na strop, na to folijka i na to z 4 cm betonu (jak np będą mi wylewać posadzki miksokretem, to przy okazji mogliby użyć podajnika na strych).

    Chciałbym ocieplić strop zanim wejdą na fest z wykończeniówką, żeby się nie babrać. Teraz Wam troszkę współczuję wnoszenia wełny na strych, bo pewnie pylić będzie na całą chatę (robiłem kożuszek wodomierzowi, a to raptem 3 płyty i gardło miałem naszpikowane tym świństwem). No chyba, że byliście zapobiegawczy i materiał już macie na strychu

    pozdrawiam
    Gerion

  17. #37

    Domyślnie

    bardzo ładny dom!
    też buduję parterówkę - chciałbym już być na takim etapie, może za rok
    Pozdrawiam,
    Marcin

  18. #38

    Domyślnie

    D'arek a powiedz mi, wiesz już jak bedziesz ocieplał strych?
    Witam, właśnie ocieplam.
    O ile pamiętam ,masz kratownicę więc ocieplenie strychu będzie u Ciebie wyglądało inaczej niż u mnie.
    Ja daję wełnę mineralną pomiędzy krokwiami gr. 15 cm i na to bezpośrednio płyty g-k, natomiast na posadzkę po uprzednim wyrównaniu stropu ( to w nast. sezonie) legary i pomiędzy nimi maty wełny mineralnej lub styropian grubości 5 cm.
    Na koniec panele.
    Grubość wełny 15 cm jest wystarczającą ochroną przed wnikaniem mrozu na poddasze, natomiast mata 5 cm. częściowo zatrzyma ciepło z pomieszczeń na dole. Celowo też nie daję folii paroizolacyjnej coby para z pomieszczeń parteru która przedostała się przez strop i warstwę 5 cm. maty mogła się swobodnie wydostać przez wełnę na zew.( pod dachówką jest folia wysokoparoprzepuszczalna).
    Pozdrawiam D`arek

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gerion

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    854
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    A toś mie zaskoczył!
    Ja myślałem, że po to jest strych nieużytkowy, żeby nie ocieplać od spodu polaci dachowej, tylko sam strop (miejsza powierzchnia, mniejszy koszt). I ja tak chcę zrobić (stad izolacja 15-20 cm). Przyznam się, że o ociepleniu między krokwiami i na to gk myślałem, że robi się wyłącznie przy poddaszach użytkowych.
    Acha, ja mam normalną więźbę, podpartą czterema potężnymi słupami Nie tam żaden Mitex, czy insze prefabrykowane rozwiązania.

    pozdrawiam
    Gerion

  20. #40

    Domyślnie

    Ja myślałem, że po to jest strych nieużytkowy, żeby nie ocieplać od spodu polaci dachowej, tylko sam strop
    Długo temat ocieplenia strychu wałkowałem i po zasięgnięciu opinii kierownika budowy, budowlańcow, forumowiczów myslę, że jest to optymalne rozwiązanie (całkiem inne niz w projekcie ). Przeważyło prozaiczne pytanie żony "czy nie przemarzną byliny kwiatowe które chcę przechować przez zimę na strychu". Otóż nie dając ocieplenia pomiędzy krokwiami na pewno zimy by nie przetrwaly...Pozdrawiam

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony