dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Próbowałem szukać na forum, ale dyskusja dotyczyła wyłącznie płyt ogrzewanych jednej firmy. Mnie bardzej interesują plusy i minusy płyty, jako rozwiązania, w stosunku do tradycyjnych fundamentów
    1)czy taniej?
    2)czy szybciej?
    3)czy są do tego ekipy?
    4)czy koniecznie musi być ogrzewana - sam zamierzam instalować podłogowe?
    5)wreszcie czy ma jakieś wady?
    6)a jakie plusy mają tradycyjne fundamenty?

    Informujcie Bartt


    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-01-05 10:39 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    płyty żelbetowe robi się na słabonośnych gruntach, w innych / normalnych / warunkach nie bierze się tego pod uwagę - zawsze wyjdzie drożej.

  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzam, jeśli nie masz wskazań do płyty fundamentowej i nie interesuje cię fundament grzewczy to taniej będzie wykonać ławy.

    Pozdr, Filo.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Poza tym płytę fundamentową robimy wtedy gdy poziom wody gruntowej jest wysoki i trzeba stworzyć "wannę", żeby nie mieć wody w piwnicy. Ale generalnie fundamentowanie płytowe jest sporo droższe niż ławowe ( w każdym razie w przypadku domów jednorodzinnych).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Może jakieś konkrety. Dlaczego są droższe. Idzie na nie więcej betonu? Zbrojenia? Robocizna jest droższa?

  6. #6

    Domyślnie

    no kurna nie wierzy :
    1 posadowić trzeba poniżej głebokości przemarzania, czyli cała płyta wychodzi dodatkowo z B-15, bo ściany fundamentowe trzeba zrobić,
    2 kratownicę z fi 12 przez całość trzeba ułożyć
    3 wielki wykop / ja fundamenty w wiekszości zalałem bezposrednio w gruncie /
    4 jak nie masz piwnicy, nie bardzo mogę sobie wyobrazic cel tego przedsięwzięcia

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    no i beton na całej powierzchni pod domem a nie tylko tam gdzie ławy.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No jeśli trzeba kopać wielki wykop bo posadowić trzeba poniżej przemarzania to rzeczywiście nie może się opłacać. Jeśli tak jest rzeczywiście to chyba trzeba zacząć od tego, że płyty fundamentowe mają zastosowanie tylko w budynkach podpiwniczonych.

  9. #9

    Domyślnie

    A to, że grzewcza płyta fundamentowa nie musi być poniżej przemarzania gruntu zależy od tego, że jest grzewcza czy raczej od tego, że jest dobrze zaizolowana (20c, styropianu pod płytą) i leży na odpowiednim gruncie (żwir i piasek) zapobigając podciąganiu wody i ewentulanemu przemarzaniu gruntu ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jak to jest jedna płyta leży na piachu a inne muszą być zakopane 1 metr pod ziemią? A może skoro można płytę fundamentową posadowić równo z gruntem to pada mit o jej nieekonomiczności?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja będę miał w swoim domu płytę z ogrzewaniem. Przekonałem się do płyty ogólnie uzywająz tzw "chłopskiego rozumu".
    Bo jeśli widzę typową płytę betonową-zbrojoną uzywaną do wytyczania dróg tymczasowych na budowach, która jest kładziona prawie na niezmieniony grunt i po której potem jeżdżą najcięższe betoniarki, dźwigi i inne ciężkie sprzęty i ona to wytrzymuje (na ogół ) to myślę sobie, że mój dom na płycie 4 razy grubszej i posadowionej na bardziej stabilnym podłożu na pewno wytrzyma jego ciężar (kanadyjczyk).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony