dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Proszę o opinię osoby budujace dom ze sciana trójwarstwową, gdzie warstwa zewnetrzna jest wykonana z cegieł klinkierowych
    - o ile taka ściana jest drozsza od jednowarstwowej -( beton komórkowy)
    - czy opłaca sie wydac więcej na dobrą elewację, która wg. producentów klinkieru ( np. Hanson, Roben, CHR)jest trwalsza, a jej koszt zwraca sie po trzech odnawianiach ściany otynkowanej.
    Czy ktoś ma w tej kwesti doświadczenie?
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    nieźle Cię podpuszczają ztym ,że zwróci się to po 3 odnowieniach. Tak naprawdę metr takiej ściany będzie droższy o ponad 100 zł od tradycyjnej tj 6-10 odnowień więc Ty już nie doczekasz. Prawdą jest to ,że taka ściana przy domku o odpowiedniej architekturze jest piękna i cieszy oko. bardzo ważna jest tutaj dbałość o detale architektoniczne, bo w innym razie może wyjść z dużych pieniążków OBÓRKA .Pozdrawiam.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Ketiso z odpowiedź. Spodziewałem się, że taka sciana będie drozsza od tradycyjnej, lecz nie spodziewałem się, że aż o tyle, musze dokłądniej to sprawdzić. Jeżeli masz rację to chyba zostanie ona u mnie w sferze marzeń
    Pozdrawiam
    Adam

  4. #4

    Domyślnie

    nie chciałem Cię przestraszyć nie to było moim zamiarem .Jeżeli z finansami u Ciebie nie jest źle to nie rezygnuj po co masz później żałować. Jeżeli spojrzysz na problem globalnie tzn twój dom to około 300tys, klinkier podroży ściany około 10-15 tys to procentowo to nie jest wiele . Może warto oszczędzić na czym innym

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki.Jak zapewne wiesz kwestia finansów jest sprawą nr.1 na kazdej budowie. Lecz moze faktycznie masz rację - może lepiej zaoszczędzić na razie gdzie indziej ( np. wykończeniówka)a elewację zrobić już na 100%. Muszę o tym pomysleć.
    pozdrawiam
    adam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janusz_H

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witaj, miałem te same dylematy, Staneło na ścianie 3W, portother 25, wełna 10, porotherm 11,5. Teraz tylko tynk mineralny i ... koniec.

    pozdr, Janusz

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz_H
    Witaj, miałem te same dylematy, Staneło na ścianie 3W, portother 25, wełna 10, porotherm 11,5. Teraz tylko tynk mineralny i ... koniec.

    pozdr, Janusz
    Wszystko wskazuje na to, że i ja skończe jak Janusz_H

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał adaryb
    Jeszcze raz dzięki.Jak zapewne wiesz kwestia finansów jest sprawą nr.1 na kazdej budowie. Lecz moze faktycznie masz rację - może lepiej zaoszczędzić na razie gdzie indziej ( np. wykończeniówka)a elewację zrobić już na 100%. Muszę o tym pomysleć.
    pozdrawiam
    adam
    "Jak zapewne wiesz"??? A Ty skąd to wiesz, że kwestia finansów jest sprawą nr 1 na KAŻDEJ budowie? Zabawne stwierdzenie... nie zgadzam się, to zbyt ogólna teza. Nie na wszystkim warto oszczędzać, gdy się buduje dla siebie.

    ...a ja mam ścianę Poromur 25, 10 welna, 2 pustka, ścianka dociskowa w 30% klinkier 70% Poroterm 11,5

  9. #9

    Domyślnie

    ...a ja mam ścianę Poromur 25, 10 welna, 2 pustka, ścianka dociskowa w 30% klinkier 70% Poroterm 11,5
    O ho ja tez tak chce zrobić - parter klinkier (przy ulicy), pietro i poddasze
    K-3.
    Mam pytanie, czy nie było problemów z murowaniem cegłą - zaprawa bez wapna, jak to zrobic coby nie popsuc przy okazji klinkieru ?
    M. Lenart

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony