dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
 1. #1

  Domyślnie

  Chcieliśmy wybudować dom jednorodzinny.Od czerwca 2000r.staramy się uzyskać decyzję wzizt.Nasza sprawa byłą już pięć razy rozpatrywana przez SKO.Odwołuje się osoba,która nie jest naszym bezpośrednim sąsiadem.Ta osoba prowadzi rzeżnię.Właściciele działek nawet bezpośrednio sąsiadujących z rzeżnią nigdy nie byli traktowani jako strony w postępowaniu administracyjnym,gdy powstawała rzeżnia.Jak to jest?Czy budowa domu jednorodzinnego jest takim zagrożeniem dla sąsiadów,że należy zawiadamiać tych,którzy nawet nie są najbliższymi sąsiadami?A rzeżnia wybudowana na terenach MRJ,niemalże w środku osiedla domków jednorodzinnych to nic?Prosimy o pomoc,my już wyczerpaliśmy chyba wszystkie możliwości.

 2. #2

  Domyślnie

  KPA mówi, ze: "strona jest kazdy, kto ma interes prawny". W waszym przypadku albo mamy do czynienia z bezprawiem albo ten rzeznik rzeczywiscie ma interes prawny (jest srona) i go racjonalnie uzasadnia. Wtedy wy - jako strona - macie prawo poznac powody odmowy i sie od nich odwolac.
  Trybu nie wyczerpaliscie - nie byliscie jeszcze w NSA. (chyba ze droge sadowa zamknal wam wybór skargi administracyjnej)
  Poza tym trudno Wam cos radzic - znamy za mało szczegółów. Niemniej jednak szczerze współczuje

  P.S. Dla ciekawosci - czyzby to znowu gmina Warszawka- Mokotów?

 3. #3

  Domyślnie

  RZEZNIK uważa,że należy mu się strefa,bo jego zakład jest uciążliwy oraz,że on był pierwszy.Urząd nie reaguje,nie wydaje decyzji o uznaniu za stronę.NSA to może i wyjście,ale kiedy rozstrzygnięcie za dwa lata?A nam zalega na działce ceramika i więżba dachowa.To nie warszawka,ale okolice Krakowa.

 4. #4

  Domyślnie

  jeśli macie zamiar się budować w strefie uciązliwości jego zakładu, to jest stroną - a to że się odwołuje może mieć związek z tym ż albo boi sie że za kilka lat napiszecie sjkarge e zanieczyszcza otoczenie i smrodzi ponad dopuszczalne normy albo po prostu wasz budynek bedzie mu szpecił otoczenie i zasłoni mu resztę widoku...no chyba że chcecie otworzyć drugą rzeźnie to powód odmowy jest oczywisty
  pozdrawiam
  snow

 5. #5

  Domyślnie

  Gruba dam Ci dobrą radę. Jeżeli jesteś pewna, że przy budowie rzeźni sąsiedzi nie zostali należycie powiadomieni to:
  1. należy złożyć wniosek do organu administracji arch-bud. o wznowienie postępow. admin. w sprawie wydania pozwolenia na budowę rzeźni - art. 145 par. 1 pkt.4 (może to zrobić osoba która w chwili wydawania dec. była stroną. i jeżeli upłyn.<5lat)
  2. Jeżeli roszczenia zostaną uznane przez organ, to zgłoście sie do właściciela rzeźni i go zaszantażujcie.
  Potem to już tylko pomyślcie o ugodzie spisanej w Starostwie Pow.
  Pozdrawiam i powodzenia
  P.S. jezeli jesteście właścicielami działki to jesteście już stroną w postępowaniach dotyczących rzeźni, a więc pomyślcie o skargach do weterynarii, ochrony środowiska itd. może mu rura zmięknie.

 6. #6

  Domyślnie

  Snow!wg przepisów o ochronie środowiska oddziaływanie zakładu ,który jest uciążliwy nie może wykraczać poza granice nieruchomości,na której w/w jest wybudowany.Więc strefa uciążliwości nie może być zrobiona z naszej działki .Ale dzięki za pomoc.

 7. #7

  Domyślnie

  MAREK200!SKARGI PISAŁ KTOŚ INNY I NIC,RURA MU NIE ZMIĘKŁA.NATOMIAST CO DO STRON TO WG POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO NAWET OSOBY BEZPOŚREDNIO SĄSIADUJĄCE Z RZEZNIĄ NIE SĄ STRONĄ W TEJ SPRAWIE!!!!!!!!!!

 8. #8

  Domyślnie

  Gruba jutro podam ci orzecznicywo NSA w sprawie ustalenia kto jest stroną. Ale na pewno sąsiad bezpośredni tak.
  Pozdrawiam

 9. #9

  Domyślnie

  Gruba zwróć jednak uwagę na możliwość wznowienia poztępowania, to gorsze niż skarga wprowadza bardzo dużo zamieszania. Urzędnicy sięgubią i jest wesoło, a z praktyki wiem że kończy się to ugodą.
  Narazie

 10. #10

  Domyślnie

  marek200!!!!wznowienie postępowania też już przerabialiśmy,ciężko to zrobić gdy się ma urząd za przeciwnika

 11. #11

  Domyślnie

  Gruba nad urzędem jest zawsze drugi urząd.
  Aha jeżeli złożysz skargę na pracę urzędu to bierze się za nich komisja rewizyjna
  Pozdrawiam.
  P.S. wyroki NSA podam ci jak będę w biurze.

 12. #12

  Domyślnie  <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gruba dnia 2003-02-04 09:22 ]</font>

 13. #13

  Domyślnie  <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gruba dnia 2003-02-04 09:23 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony