dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137

Temat: tanie ogrodzenie

  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie tanie ogrodzenie

    Gnębi mnie straszliwie kwestia ogrodzenia.Mam dużą działkę o wymiarach 25 m /60 m. Wdzięczna byłabym za podpowiedzi dot.zrobienia ogrodzenia jak najbardziej ekonomicznie ,dodam iż własna praca wchodzi jak najbardziej w grę.

  2. #2

    Domyślnie

    HA ! mam identyczną działkę, z tym, że z jednej strony sąsiad już zrobił ogrodzenie.
    Dwie strony robię siatką na cokole betonowym / wystarczy 15-18 cm/ głębokość wystarczy na sztych, tylko słupek należy zalać na głębokość 50 -60 cm. I trzeba pamiętać o dylatacjach.
    A od ulicy 25 m drewno i klinkier.

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobilem ogrodzenie podobnej dzialki za ok. 1500-2000 zl (juz nie pamietam dokladnie). Kupilem siatke w Castoramie, a slupki z rozbiorki (w Warszawie). Brama z furtka kosztowala 600 zl. Recznie usunalem rdze i pomalowalem slupki (3 dni roboty), zrobilem wykopy (2 dni), pozyczylem betoniarke i w 2 dni zalalem wszystkie slupki i brame. Wszystko robilem sam bez pomocy. Tylko przy naciaganiu siatki skorzystalem z kolezenskiej pomocy przyjaciol.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja również z jednej strony miałam ogrodzenie zrobione przez sąsiada,ale podczas wichur jego super ogrodzenie nie wytrzymało i padło a niestety na bogacza mi nie wygląda aby cokolwiek wyłożył na ogrodzenie.z drugiej strony sąsiad ma zamiar dopiero się budować ale również skory nie jest w partycypacji kosztów.Mi za to zależy na ogrodzeniu,ponieważ jak rozpocznie się wiosna i budowa sąsiada chciałabym być juz od niego odizolowana .

  5. #5

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna zaleta własnego / nie wspólnego / płotu - zawsze możesz w niego wbić gwóźdź, zaczepić sznurek itp. a te wspólne.......
    Ja słupki miałem z odzysku po demontażu instalacji centralnego ogrzewania w bloku / drapanie farby cud zajęcie / ale wyszło tanio.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    qrka to macie fajnie, ja to mam 300m do grodzenia, ale jakos sobie z tym poradze.
    Od frontu daje deski jakies 100m (pełne deskowanie do wysokości 180cm minimalne szczeliny miedzy deseczkami) reszte siatka.
    Słupki najtaniej mozna kupic w elektrowni lub na złomie (mnie kosztował 2 zł jeden dł.3m) siatka najlepiej powlekana (1.5m oczko 5cm 6.9zł/mb zbiłem cene z 7,6)

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    I właśnie o to mi chodzi oby było tanio,róenież myslę o jakimś złomie na słupki ,ale jak rozwiazać sprawę z przodu budynku,z bramą wjazdową ,furtką - tutaj nie chciałabym siatki.

  8. #8

    Domyślnie

    W styczniowym Muratorze zamieszczony jest fajny projekt na ogrodzenie. Na poczatek oczywiscie planuje siatke i slupki metalowe. Ogrodzenie frontowe tez na poczatek siatka i metalowe rurki, brama i furtka z odzysku. Pozniej planuje metalowe slupki potraktowac jako zbrojenie slupow ogrodzenia docelowego (klinkier + drewno), a siatke mysle, ze sprzedam bez problemu.
    Fajne drewniane ogrodzenie widzialem tu:
    http://www.dranpol.com.pl/

  9. #9

    Domyślnie

    Najtaniej ogrodzenie zrobic z rurek gazowych, ocynkowanych, kupionych z metra na zlomie. Przy 2 metrowym odstepie wystarczy 1/2 " Za takie rurki licza sobie po ok. 1 zl/ mb.
    Nalezy je pociac (mozna na zlomowisku) i zakopac na glebokosc
    50 cm obkladajac gruzem i zalewajac cementem. Na slupkach
    najtaniej rozpiac siatke powlekana PCV. Mozna taka kupic po 4,50 zl/m2.

  10. #10

    Domyślnie

    najtaniej siatka ocynkowana, a słupki 1/2 cala to mało. Zależy jaka wysokość. Przy 1,5m mam 4cm i nie jest to wcale za dużo.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    YES, YES, MIN DN. 32

  12. #12

    Domyślnie

    slupki drewniane fi 10 okorowane nietoczone zaipregnowane 280PLN m3, siatka ocynk najtansza jaka znajdziesz.

  13. #13

    Domyślnie

    >najtaniej siatka ocynkowana,
    ale potem trzeba ja malowac ...

    >a słupki 1/2 cala to mało.
    Na slupki 1 m, postawione gesciej, co 2 m, w ogrodeku dzialkowym chyba wystarczy ...


  14. #14

    Domyślnie

    Ryszard malować to i może trzeba, ale najwcześniej po kilku latach a słupki 1/2 cala tzn. 1,2 cm to co to ma być. Efekt wizualny pozostawiam bez komentarza.

  15. #15

    Domyślnie

    Działka 34*44m planowałem na początku sam ogrodzić, nawet pożyczyłem przyrząd do robienia dołków. Po dokładnym przeanalizowaniu kosztów materiałów, pomocy i czasu jaki by mi to zajęło podjałem decyzję o zleceniu ogrodzenia ekipie.
    Chłopcy sprawnie wykopali dołki, betonując słupki fi50 co 2m.
    na to poszła siatka ocynk 150cm.,drut fi3,5mm. Wyszło 22zł.mb.ogrodzenia.Z trzech stron działka odrodzona ok.113mb.
    Czy dużo? Ja w tym czasie robiłem swoje i tez zarabiałem.
    Niech każdy robi to z czego żyje.
    na wiosnę ogrodzę od drogi i też pewnie wezmę ekipę. Pożyjemy,zobaczymy.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    jeszcze raz ja
    co do słupkow to najlepiej w elektroeni lub rafineri
    tam przez cały czas wymieniaj instalacje(takie wymogi bhp)
    rureczki mozna wybierac jakie sie chce i to w cenie złomu.
    Ja sobie załatwiłem 100 sztuk 3m o średnicy 10cm i grubości scianki 6mm nawet nie trzeba skrobac (farba jest taka jak by pomalował 2 tyg.temu) za 100szt zapłaciłem 200zł.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja kupiłem stęple 3-metrowe po 3zł (a można kupić taniej), okorowałem, zabezpieczyłem jeden metr lepikiem i zakopałem. Na tym zamierzam rozpiąć jakąś siatkę.
    Jest to na pewno płot bardziej tymczasowy niż słupki metalowe zabetonowane ale moja działka nie ma jeszcze ostatecznego kształtu jesli chodzi o wysokość (chcę ją trochę podnieść, ale nie wiem jeszcze ile i czy wszędzie) więc taki płot przetrwa te kilka lat, po których wymienie słupki albo nawet cały płot na docelowy.

  18. #18

    Domyślnie

    Moi sąsiedzi mieli słupki drewniane, zakonserowane i po dwóch trzech latach silny wiatr przewrócił większość, a te co zostały przewrócą sie w tym roku (na pewno!)

  19. #19

    Domyślnie

    Ja miałem do ogrodzenia działkę 1,5ha (prawie 500m ogrodzenia), ze względu na zwierzątka leśne buszujące po działce zdecydowałem sie ogrodzić całą. Zrobiłem tak: słupki metalowe fi50, ścianka do 6mm (odrzut z huty czeskiej), rozstaw co 3m. Między słupkami 3szt krawężników chodnikowych 100x30x10 mocowanych na suchą zaprawę (ma to być o wiele trwalsze niż murek, a chyba niewiele droższe), jak najtańsza siatka ocynkowana. Z przodu działki mam zamiar na wiosnę wkopać słupki drewniane (dębowe) podobno wytrzymają i 10 lat, na to oczywiście siatka.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Slupki moze i wytrzymaja ale sztachetki w przeslach watpie.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony