dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 137 z 137

Temat: tanie ogrodzenie

  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witaj. A ile chcesz wydać?? Bo raczej to cena jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze...

  2. #122

    Domyślnie

    norbert27, jeśli pytanie kierujesz do mnie to mogę powiedzieć, że chcę to zrobić trwale/ dobrze - oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
    Jakby nie było będzie to ogrodzenie części mojego przyszłego podwórka i w większości kawałka mojego lasu.

  3. #123

    Domyślnie

    Słuchajcie Państwo, jestem tu nowy, więc jeśli piszę w złym temacie nie krzyczcie tylko wskażcie gdzie mogę uzykać informacje. Otóż potrzebuje zrobić kojec dla psa.. Słupki już mam solidne aczkolwiek nie wiem jaka siatka byłaby dobra do tego celu? Dodam że pies to owczarek niemiecki. Teraz szczeniak, ale za pół roku będzie ogromny, więc ogrodzenie musi być porządne . Pomoże ktoś?

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panele zgrzewane zastosuj lub ewentualnie siatkę zgrzewaną, 1,8 m lub więcej. To suka czy pies?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #125

    Domyślnie

    Ktoś podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki pod kątem trwałości? ile grubości drutu jest ok, a ile to chłam itd?

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hm, ja kupowałam na macanego Z wyglądu wydawało się, że siatki są takie same, a przy badaniu organoleptycznym okazywało się, że w jednych drut jest twardszy, a w drugich łatwo się gnie.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    @dawiddur, ja miałem robione ogrodzenie (zdjecie w poście #101) z siatki powlekanej 3,5mm (drut+powloka). Facet, który to robił mówił, że dobra siatka "na lata" to minimum 2,5-2,8mm drut, oko im mniejsze tym lepiej, ale 5cm jest optymalne. No i że lepsza powlekana niż ocynk.
    Widzę, że robisz podobnie do mnie, czyli siatka i słupki betonowe (slupek 2,2m wkopany 70cm do tego 1,5m siatki). Wg mnie takie rozwiązanie ma najlepszy stosunek ceny do jakosci i trwałości. Moje ogrodzenie jest tymczasowe, na kilka lat, więc slupki oprócz naroznych i od bramy nie są betonowane, tylko wkopane.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 10-03-2016 o 07:50

  8. #128

    Domyślnie

    A czy widział ktoś - wie gdzie taką zdobyć - siatkę z spłaszczonego drutu? Drut gruby na ok. 2-3mm i szeroki na 5-7mm. Widziałem taką siatkę na zrobionym ogrodzeniu - wygląda mega solidnie. Niestety nie jestem w stanie zlokalizować w sieci producenta takiej siatki... Ktoś, gdzieś widział?
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 15-03-2016 o 22:49

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    A czy widział ktoś - wie gdzie taką zdobyć - siatkę z spłaszczonego drutu? Drut gruby na ok. 2-3mm i szeroki na 5-7mm. Widziałem taką siatkę na zrobionym ogrodzeniu - wygląda mega solidnie. Niestety nie jestem w stanie zlokalizować w sieci producenta takiej siatki... Ktoś, gdzieś widział?
    Wpisz w wyszukiwarkę "siatka ogrodzeniowa z lin górniczych" Będziesz zadowolony z jakości i trwałości,
    Trudno drut tej siatki przeciąć kombinerkami.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Panele zgrzewane zastosuj lub ewentualnie siatkę zgrzewaną, 1,8 m lub więcej. To suka czy pies?
    To pies. I z dnia na dzień przybiera na masie. Dzięki za podpowiedzi

  11. #131

    Domyślnie

    Witam, proszę o radę -ogrodzenie tymczasowe budowy: siatka leśna 150cm i słupki. Siatka jest, poszukuję tanie słupki...
    1.Czy słupki sosnowe 2.5m i fi 5-6cm wystarczą?
    Mam świder fi 5cm i chciałbym po wierceniu ew. zaostrzyć słupki na dole i ciasno wpić na 1m głębokości -da radę?
    Proszę o praktyków o podpowiedź czy 5-6cm wystarczy i czy świder fi 5 zda egzamin?

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    1. Za cienkie. Minimum 8-10 cm. Będą to słupki na max 3-4 sezony, później się będą łamać na styku powietrze-ziemia.
    2. Świder musi być ze sporym zapasem, bo nie dasz rady wywiercić dziur w pionie.

  13. #133

    Domyślnie

    Oj zapomniałem napisać, że to ma być ogrodzenie na czas budowy, na1 sezon, lub nawet mniej. PO SSZ zrobie jesienią/wiosną finalne ogrodzenie. -czy to coś zmienia?
    Czyli świdrem nie wywiercę pionowej dziury? Nie chcę robić zapasu, bo potem nie będzie się słupek trzymał i dużo roboty z zasypywaniem. Wręcz chciałbym w bijać w dziury coś w rodzaju palików -da radę?

  14. #134

    Domyślnie

    Dzień dobry, odświeżę temat. Potrzebuje ogrodzić działkę która ma 45m szerokosci i 90 m długości. Od jednej strony (sąsiadow) moze się róznić od reszty. Mianowicie, działka bedzie odgrywała rolę wybiegu dla psów do adopcji po przejściach. Jako że sąsiad ma dzieci chce uniknąć wsadzenia rączki dziecka przez płot, ale tym samym uniknąć płotu betonowego..
    Ogrodzenie ma mieć 1,5m - 2 m wysokosci. Początkowo myślałam o siatce i nasadzeniu Grabu Albo Wiązu aby uszczelnic oczka siatki (a musza być drobne) Ale czy przez okres zimowy będzie ogrodzenie dość szczelne? Myślalam też aby siatkę dodatkowo zabezpieczyc deskami pionowymi ale to raczej nie jest trwałe rozwiązanie i nie potrzebnie pójdę w koszty ''tymczasowo'' skoro lepiej wydać więcej na ogrodzenie.
    Czy macie jeszcze jakies sugestię? Ktoś może mi mniej wiecej obliczyc koszty danego typu ogrodzenia przy takiej działce, nie mając dostępu do częsci z demontażu a normalnego kupna w hurtowniach, sklepach? dziekuje
    Ostatnio edytowane przez KamilaU ; 17-05-2018 o 10:47 Powód: literowka

  15. #135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie liczyłabym na żywopłot, jeśli na terenie mają przebywać różne psy, które najczęściej są po przejściach i prezentują przekrój wszelkich cech charakteru. Pies jak będzie chciał, znajdzie sobie sposób, żeby przejść przez niego, zwłaszcza przez grab czy wiąz, które przecież na początku po wsadzeniu będą lichymi gałązkami, zrzucającymi liście na zimę, a które trzeba regularnie przycinać i dość długo rosną. Ponadto żywopłot może ulec zniszczeniu, gdyż psy lubią obgryzać, kopać i sikać na krzaki.

    Jeśli zastosujesz siatkę, to od str. sąsiadów dałabym jeszcze na nią matę wiklinową - trwałość kilka lat, w zależności od jakości kupionej maty - przez nią dziecko ręki nie wsadzi. Ale to podwyższa koszt ogrodzenia, więc chyba lepiej od razu zrobić coś innego, solidnego, szczelnego i zasłaniającego psom/dzieciom widok. Np.





    Tutaj ogrodzenie panelowe z wplecionymi plastikowymi taśmami



    Zamieszczone zdjęcia wybrałam losowo z internetu.

    Co do kosztów to niestety nie pomogę, sama teraz się rozglądam za dobrą ofertą na solidne ogrodzenie, bo muszę ogrodzić przestrzeń dla 2 dużych psów, z czego jeden z nich jest kombinatorem
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #136

    Domyślnie

    pytanie z innej beczki co będzie trwalszym rozwiązaniem? mam sporo do ogrodzenia jakieś 180m ~~ i myślę czy klasycznie siatka + słupki metalowe i podmurówka czy "modne" i zarazem tanie panele ogrodzeniowe? Co szybciej się rozleci? Wymiana siatki to raczej nieduży koszt i nakład sił niż przy wymianie paneli. Nie trzeba będzie po 5 latach malować paneli? Jak wygląda ich trwałość ktoś ma może większe doświadczenie?

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Plot-bud

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnes Zobacz post
    Gnębi mnie straszliwie kwestia ogrodzenia.Mam dużą działkę o wymiarach 25 m /60 m. Wdzięczna byłabym za podpowiedzi dot.zrobienia ogrodzenia jak najbardziej ekonomicznie ,dodam iż własna praca wchodzi jak najbardziej w grę.
    Wybór ogrodzenia to rzeczywiście nie jest łatwa decyzja, zważywszy na to, że na rynku jest obecnie zatrzęsienie pod względem różnorodności oferty. Niestety ogrodzenie z reguły jest robione na samym końcu budowy i często okazuje się, że inwestor nie ma już praktycznie żadnej gotówki i wówczas jest skłonny do zakupu czegokolwiek, byleby było jak najtańsze. Jak jedak można się domyślać wybór dyktowany tylko i wyłącznie ceną to nie jest najlepsza opcja, bo niestety ale ryzykujemy wówczas wyborem kompletnego badziewia, którego obecnie na rynku jest cała masa. Głównie w sprzedaży taniego badziewia prym obecnie wiodą markety. To, że jest tam tanio (ale też nie zawsze) to wynika z tego, że gdzieś zostały poczynione oszczędności, albo wyrób jest nieocynkowany, albo jest to niskiej jakości ocynk, albo produkty są odchudzone. Odchudzenia produktow nie widać gołym okiem, bo z reguły odchudzone są nie przekroje profili, ż których ogrodznie jest wykonane, a grubości ścianek tych profili. Tak więc na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo albo podobnie, ale niestety trwałość takich wyrobów jest zdecydowanie mniejsza a cena albo tylko trochę niższa, albo wcale, a nieżadko zdarza się, że cena przy zakupie całego ogrodzenia wychodzi dużo drożej. Najczęściej ma to miejsce przy zakupie ogrodzenia panelowego, gdzie wykorzystywana jest technika "markera cenowego", którym jest panel. Polega to na tym, że taki panel jest bardzo tani, bo ma on za zadanie przyciągnąć potencjalnego klienta, ale niestety cała reszta, a więc słupki, obejmy, podmurówka jest już zdecydowanie droższa i koniec końców okazuje się, że całe ogrodzenie do kupy wyszło nas znacznie drożej niż gdzie indziej. To jakie ogrodzenie wybierzemy to nie jest aż tak istotne jak to, żebyśmy wybrali ogrodzenie, które przetrwa długie lata a nie kilka pierwszych sezonów, bo jakby nie było zakup ogrodzenia to bardzo duża inwestycja i nie warto kierować się tylko i wyłącznie najniższą ceną, a jeśli nas nie stać na ogrodzenie od razu, to może lepiej poczekać i zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy, niż kupować totalne badziewie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-06-2022 o 09:35

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony