dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 188
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    W numerze 6/01 przedstawiliśmy róźne propozycje kolorystyki domu: elewacji, dachu, detali. Które propozycje podobają się najbardziej? I pytanie ogólne: w jakich kolorach są Wasze ulubione domy?

  2. #2

    Domyślnie

    Najładniejszy jest dom z elewacją w kolorze piasku i dachem w kolorze zgaszonej czerwieni! Taki dom wydaje się zapraszać do środka - wygląda ciepło i przytulnie (taki kolor będzie też miał mój dom.
    Spośród propozycji przedstawionych w muratorze podobał mi się również dom z niebieską elewacją i grafitową dachówką. Odniosłam wrażenie harmonii i współgrania kolorów. Wygląda naprawdę ładnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Moj dom bedzie mial kolor pomaranczowo-zolty a dach i stolarka brazowy. Widzialem zdjecia takiego domu i wyglada bardzo cieplo i przytulnie. Jest to styl charakterystyczny dla architektury srodziemnomorskiej. Innym ciekawym zestawieniem wydaje sie lekko rozowe sciany i granatowy dach. Wole jednak cieple kolory.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jestem za kolorami. Sam mam dach brązowy i jeszcze nie zdecydowałem się na elewację. Podoba mi się w 2 odcieniach np. pastelowe pomarańcze czy beże - ciemniejsza dookoła okien czy pod balkonami a jaśniejsza na większych powierzchniach. Na pewno nie zdecyduję się na kolor biały. Patrząc po wielu domach czasem mi się robi niedobrze widząc monotonne białe elewacje i czerwone czy pomarańczowe dachy. Ludzie czasy komuny i wszystkiego na jedno kopyto się skończyły. Trochę urozmaicenia nie zaskodzi. Nikogo nie zachęcam do pstrokacizny i niszczenia seledynową elewacją otoczenia, lecz stonowane kolory jak najbardziej. Żyjmy kolorowo !!!!!!!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    mój dom będzie miał elewację koloru piaskowego, ciemno czerwony dach i stolarkę koloru brązowego, do tego przed wejściem będą filary w kolorze dachu. Zastanawiam się tylko nad wykończeniem brzegów okien, czy zostawić elewację piaskową, czy może dać pasek brązu?
    W każdy bądź razie kolor elewacji piaskowy domu lub żółty bardzo mi się podoba- jest ciepły.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na ciemny dach (grafitowy) i jasno-kremową elewację ścian. Do tego cokół w kolorze zbliżonym do dachu.
    I biała stolarka.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Mój dom będzie miał czarny dach i pastelowo cytrynowš elewację z zielonymi elementami - stolarka okienna, drzwi i cokolik. Nie jestem jednak zwolenniczkš nadmiernego "kolorowania" budynków. Trzeba pamiętać, że wszystko inaczej wyglšda "na obrazku", a wielu szczegółów nie potrafimy sobie wyobrazić. Sama drżę, bo na razie jest czarny dach i zielona stolarka, ale nie mamy jeszcze tynku, więc konćowy efekt może mnie jeszcze zaskoczyć. Osobom, które chcš mieć kolorowy dom bezwzględnie polecam konsultacje z architektem. Najlepiej z osobš, która zaprojektowała nasz budynek, zna więc nasze upodobania, a jednoczeœnie może być cenzorem naszych poczynań. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na koszty - kolory sš droższe! Jeżeli więc ktoœ planuje oszczędzać lepiej na poczštku zrezygnować z szerokiej palety barw i poczekać na przypływ gotówki.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Widziałem osiedle nowych domków jednorodzinnych (ok. 30) wszystkie białe pokryte dachówką w kolorze ceglastym (betonowa). Tak mi się to spodobało że również robię wszystko białe; elewacja, okna, drzwi, rynny, obróbki blacharskie pod rynnami. Dach robię ceglasty i cokół ( ok. 60 cm wysokości) klinkier -ceglasty kolor. Mówią że sterylnie ale mi się podoba.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko jest takie szare, niech chociaż nasze domy będą kolorowe, czym bardziej tym lepiej. Ważne też aby na danym terenie (ulicy, osiedlu) zachować przy malowaniu jakąś ciągłość wystrzegając się pstrokacizny.

  10. #10

    Domyślnie

    Dach w kolorze mlecznej czekolady, tynki morelowe, a do tego biała stolarka. Wygląda super tylko trzeba bardzo uważać na odcienie )

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    to teraz ja:
    dach - brązowa dachówka ceramiczna; ściany - cegła klinkierowa kolor ceglasty z brązowym cokołem 50 cm ; stolarka brązowa (duze okna 150/150 jednoskrzydłowe) ; wokół okien i nie tylko obrusówka zpłytek piaskowca - piaskowiec po to żeby rozjaśnić elewacje - i jak ?
    Dużo takich domów widziałem w niemczech i bardzo mi się podobały , zastanawiam się jeszcze nad stolarką - czy nie dać białej ??????????

  12. #12

    Domyślnie

    Widziałam ostatnio elewację w kolorze oliwkowym i do tego czarne dachówki. U siebie chyba zrobię tak samo (chyba że zobaczę coś ciekawszego) tylko ten czarny dach troszkę mi nie pasuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Do otynkowania budynku mamy jeszcze daleko, ale uważam, iż bardzo dobre połączenie /widziałem taki dom/ uzyskuje się poprzez połączenie ciepłego - żółtego kolorku z ciemną lekko zgniłą zielenią. Do tego ciemna dachówka najlepiej w kolorze stalowym. Naprawdę miło to wygląda.
    Jeśli dobrnięmy już do tego etapu to kto wie. Może damy takie barwy.
    Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goska

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    W mojej okolicy ostatnio wybudowano sporo domków i dominują dwie tendencje: 1. żółto/ceglasta 2. różowo/brązowa. Ja mam zamiar wymyśleć jednak coś innego. Może błękitny lub zielony kornik ?

  15. #15

    Domyślnie

    My mamy taki mały dworek - dach klasyczna czerwień z białym orynnowaniem i białą obróbką blacharską pod rynnami, biała podbitka, ściany - jasny krem, w tym samym kolorze kominy i cokół, do tego białe okna ze szprosami i białe drzwi. Wiem, że to bardzo niepraktyczne (szczególnie te białe rynny i blachy), ale ma być przede wszystkim ładnie!

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    W naszych planach jest jasno beżowa lub jasno zółta elewacja, pomarańczowe dachówki i elementy wykończeniowe z cegły. Wokół okien będzie biały pasek lub okiennice. Okna ciemno brązowe. Dom ma mieć wykończenie jak najbardziej naturalne więc będzie u nas przeważało drewno i cegła.
    A w ostatnio widziałam bardzo ładnie pomalowane domy. Miały dosyć wysokie poddasze więc trzeba było złamać bryłę z zewnątrz. A więc dół był na żółto (białe okna i biały pasek), na wysokości wieńca biały delikatny dekor a powyżej ciemniejszy kolor (brąz lub pomarańcza). Bardzo zdziwiłam się jak to ładnie wygląda bo po opisach mojej mamy jakoś nie mogłam sobie tego wyobrazić. Do tego sporo elementów z drewna. Przy następnej wizycie z domu zrobię zdjęcia i postaram się wrzucić na jakąś stronę. A w ogóle może stworzylibyśmy jakąś stronkę gdzie możnaby wrzucać zdjęcia z pomysłami wykończeniowymi (mi bardzo często brakuje weny twórczej)

  17. #17

    Domyślnie

    Ostatnio widziałam dwa ładne domy.
    Jeden - tynk taki "brudny" żółty (ciemny) i brązowy dach z drewnianą stolarką.
    Drugi - tynk w kolorze ciemno ceglastym i ciemny dach ale dokładnie jaki kolor to nie zdążyłam się przyjrzeć. ,

    Natomiast niedaleko mam dom, który tynk ma biały, a dach bardzo ciemny fiolet (?) prawie czarny. W słoneczny dzień wygląda upiornie.

  18. #18

    Domyślnie

    A ja wymarzyłam sobie dach w kolorze ciemnego piaskowca z czarnymi cieniowaniami, tynki kremowo-żółte, cokół i parapety z piaskowca, pozostałe wykończenia - rynny, okna - w brązie. Takie zestawienie kolorów powoduje, iż dom wygląda bardzo cieplo i przytulnie, ciemniejsze dodatki nie pozwalają na to aby był "mdły".

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Jakie sa Wasze typy na kolor cokolu przy jasnej elewacji ścian?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Mój dom chyba nadmiarem oryginalności nie grzeszy: dachówka betonnowa klasyczna czerwona, ściany piaskowe (chociaż nazywają się "Savannah" ), stolarka - złoty dąb. I to odpowiada moim wyobrażeniom. Jednak cała kolorystka domu w dużej mierze zależy od tła (czyli otoczenia). Jeżeli dom stoi w otoczeniu zielonym to czerwień i pomarańcz są wyraźniej podkreślone, jeżeli dominuje pstrokacizna okolicznej zbudowy, to żaden dom sie nie wyróżni. Dobrym przykładem dyscypliny budowlanej są bawarskie wioski: czerwono-białe lub brązowo-białe domki na tle ciemnej zieleni lasów lub jasnej zieleni łąk i hal. Obrazek jak z widokówki!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2002-11-26 09:29 ]</font>

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony