dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie

Witam wszystkich!
    Pierwszy raz zabieram tu głos, mam nadzieję, że mi pomożecie. Wkrótce mam odebrać od developera mieszkanie. Dokładnie je oglądałem i mam zastrzeenia co do wykonania wylewki. Okazało się, że w narożnikac prawie wszystkich pomieszczeń wylewka drży przy tupnięciu (wrażenie jakby była zawieszona w powietrzu) a ze szczelin między ścianą a wylewką wzbijają się tumany pyłu.

Jestem laikiem, ale wydawało mi się, że taka wylewka powinna być stabilna. Teraz po tupnięciu ugina się na około 3-5 mm (na oko). Na środku pomieszczeń wszystko wygląda ok.

Wylewka jest wylana na styropianie.

pozdrawiam,
    Michał

Domyślnie

no i dlatego drży - za chudo wyleli na styropianie - reklamuj

Domyślnie

Czy są jakieś normy na grubość wylewki? Gdzie można o tym poczytać? Bo chciałbym się podeprzeć jakąś normą albo innym papierem w rozmowie z developerem.

Pozdrawiam,
    Michał

Domyślnie

Myślę że podstawową normą jest wykonanie czegoś z należytą starannością - jak wylewka ma np 1 cm na styropianie to raczej nie jest to należyta staranność. Wylewka powinna mieć jakieś 4 cm i najlepiej zazbrojona. Ja tak dałem u siebie i jest OK. Poza tym dowiedz się jaki to styropian - powinien być minimum FS-20.

Domyślnie

A najlepiej FS 30, bo i tak oszukują na gęstości. Jest tu na forum wątek na ten temat!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia