dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Jak ocieplić dach, aby konstrukcja więźby była widoczna a jednocześnie by nie tracić na przestrzeni pod skosami jak w wypadku nadbijania krokwi od spodu? Czy można warstwę izolacyjną ułożyć np. na deskowaniu? Jakiego materiału wtedy użyć, jakiej grubości i jak wykonać łaty i kontrłaty pod dachówki ceramiczne. A może nadbić krokwie od góry?
    Ktoś napewno miał ten sam problem ? przecież więźba jest taka dekoracyjna.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Więźba może i jest dekoracyjna, ale zauważ, że współczynnik przenikalności cieplnej drewna jest ok. 4 razy większy niż wełny mineralnej. Kto chce mieć mostki cieplne i szron w pokojach na skosach poddasza?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja chyba widziałem coś w tym stylu, ale obecnie nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Było to z polistyrenem na wierzchu, na to kontłaty i dachówka ceramiczna (nie blachodachówka!!!). Mogło mi się jednak coś pomieszać i dopóki nie sprawdzisz, to się w to nie baw.

    Mi też się podobają naturalne (nie te "obiągnięte" okładziną) elementy drewniane we wnętrzach.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pewnie, że to piękne. Widziałam wielokrotnie, ale belki /czyt. krokwie/ były b. solidne. Grubość ok. 30 cm. Wtedy pomiędzy nie zmieści się wełna 20cm, a mostki tylko na krokwiach. Ale czego się nie robi dla urody domu.

  5. #5

    Domyślnie

    gdybys nie upieral przy dachowce to na deskowaniu mozna polozyc twardy styropian z papa i pozniej ulozyc cos lekkiego np. gonty bitumiczne ...
    ale to dla ciebie chyba tylko oferta "cos za cos" ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony