dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich grupowiczow
    Mam pytanie do konkretnych uzytkownikow w/w wkladu.
    Jakie powierzchie ogrzewacie tym wkładem prosze o konkrety?
    Ile drewna i jakiego (sezonowane, mokre) trzeba spalic na dobe?
    Co ile trzeba wyrzucac popiol?
    Jakie temperatury mozna uzyskac w domu z rozprowadzeniem cieplego powietrza?
    Jak to jest z doprowadzeniem zimnego powietrza do wkladu, bezposrednio pod wklad czy inaczej?
    I ogolnie jak dlogo trzeba sie bylo "uczyc" palenia, regulacja powietrza itp.....?
    Napiszcie swoje opinie na temat tego "cacka"

    Pozdrawiam
    Przyszly uzytkownik Jotula

  2. #2

    Domyślnie

    Po co 10 razy otwierać ten sam wątek - obok jest taki sam -
    pszukaj . Tak się zaśmieca Forum . Zibi

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Albo ja mam cos z oczami albo ty czytac nie umiesz.
    Gdzie jest mowa o wkladzie I 80 RH Panorama [12,0 kW]?

  4. #4

    Domyślnie

    twoj wklad niestety nie jest na tyle wyjatkowy zeby obslugi nie imaly sie ogolne zasady.

    wojtek

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-09 10:50, zibi wrote:
    Po co 10 razy otwierać ten sam wątek - obok jest taki sam -
    pszukaj . Tak się zaśmieca Forum . Zibi
    Palancie jak cię nie interesuje to po prostu nie wchodź na ten wątek ,nie zbieraj śmieci i nie dryguj kimś.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Kominek o ktorym mowa , JEST wyjatkowy nawet porownujac go ze sparthermem nie mowie juz o jakichs lnnych tanich z kastoramy. Cala zeszla zime ogrzewalem wtedy jeszcze budowe sphartermem (nie obudowany). Zalezalo mi na tym by palio sie jak najdluzej i w porywach dochodzilem do 6 godzin (po zamontowaniu regulatora ciagu kominowego). Zmienila mi sie koncepcja samej obudowy i musialem kupic inny wklad, idealnie pasowal jotul panorama. Teraz uzytkuje go juz ponad miesiac, nie probowalem robic rekordu w dlugosci palenia ale 8 godzin juz sie palilo bez wysilku. Poniewaz nie mam drzewa sezonowanego to szybe trzeba czesto czyscic czesto. to akurat bez roznicy porownujac oba wklady. Szamot w sparthermie po jednym sezonie jest do wymiany, jotul jest zeliwniy. Nie zaluje ze musialem kupic drugi wklad bo wiem ze mam teraz najlepszy .

  7. #7

    Domyślnie

    Jurek - co to znaczy szamot do wymiany? Popękał, wyparował i czy jest to wada szamotu czy złego użytkowania.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Szamot do wymiany tzn. dwie sposrod chyba 10 czesci sa po roku uzywania dobre , pozostale wszystkie popekane. Dowiadywalem sie juz u przedstawiciela maja to wymienic bezplatnie w ramach gwarancji. Ale, to mimo wszystko klopot.

  9. #9

    Domyślnie

    Jurekj - mozesz cos wiecej napisac na temat tego regulatora ciagu - czy jest montowany na kominie czy w kominie, ile kosztowal, namiary gdzie mozna kupic, co dalo jego zamontowanie itd ?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Jest to regulator firmy polmar (www.polmar.bialystok.pl). montuje sie go na kominie.Wyduzyl czas spalania 20-30%, a co za tym idzie oszczednosci. W reklamie firmy sa te oszczednosci jak pamietam sa wieksze , ale ja ciagle nie mam suchego , sezonowanego drzewa i stad moze te rozbieznosci. Wylot kominowy i tak trzeba czyms zakonczyc a ze za jednym razem mialem takze oszczednisci to uwazam ze wartalo wydac chyba okolo 400 zl. Jedyny mankament to bardziej okopcony komin.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    jurekj -jak sądzę jesteś z Białegostoku-gdzie kupiłeś wkład Jotula ??

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Napewno w Bialymstoku jest przedstawiciel jotula. Ja jestem z Bielska- Bialej, i tutaj kupilem wklad. Regulator jest produkowany w Bialymstoku a na kominie zakladal mi go przedstawiciel ze Skoczowa.

  13. #13

    Domyślnie

    do anonimowy
    Jotula w Bialymstoku sprzedaje gosc w ANEKSIE ( taki dom handlowy) blisko gieldy owocowej .
    A przy okazji jak sie sprawdzi ten regulator przy spalaniu oleju opalowego , daje tez jakies oszczednosci?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony