dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Regały do garażu. Co polecicie??

    Chodzi oczywiście o coś niezbyt drogiego, ale w miarę porządnego (ile to już razy tu to usłyszeliście?? ). Coś co się nie będzie chybotać pod własnym ciężarem...
    Czy to co widać po marketach typu Castorama nadaje się na coś takiego??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Fajne zestawy są w Ikei,nawet niespecjalnie drogie.Można je w dowolny sposób konfigurować,włącznie z narożnikami.Wysokości również są różne plus nakładki.

  3. #3

    Domyślnie

    Ikea...nie wpadłbym na to....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Ikea...nie wpadłbym na to....
    No i to przy samym wyjściu .Mają tez super wieszaki,np. na rowery,koła itp.Są to takie aluminiowe szyny do których wkłada sie wieszaki.Te szyny mozna ciąć na dowolna długość .Ten patent podoba mi sie bardzo .Pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Senser, kantówka 8 cm przyczepiona do podłogi i sufitu blaszkami (takimi z kątem prostym), poprzeczki z tego samego i blaty z płyty OSB.
    Jak ktoś udostępni miejsce na serwerku mogę dać foty jak ja to zrobiłem.
    Cyfrak jest, garaż tuż obok.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Senser, kantówka 8 cm przyczepiona do podłogi i sufitu blaszkami (takimi z kątem prostym), poprzeczki z tego samego i blaty z płyty OSB.
    Jak ktoś udostępni miejsce na serwerku mogę dać foty jak ja to zrobiłem.
    Cyfrak jest, garaż tuż obok.
    Pomysł dobry. Ile cię wyniosły koszty ?
    Ja mam takie drewniane za 45 zł sztuka (mam 4 sztuki). Spokojnie wystarczają - cięzkie elementy warto dawać na dolne półki - stabilizuje to kontrukcję.
    A jak ładnie pachniało
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się nad szafkami z ceowników. W hurtowni elektrycznej widzialem cały zestaw różnych ceowników, zetowników, wieszaków, trzymadel i diabli wiedzą czego jeszcze produkcji firmy (uwaga reklama ) Baks (mają stronkę z katalogiem). Takie coś powinno być sztywne i stabilne, bo już mnie te "regały" z hiperku z blachy <1mm dobijały. Chwiały się przy przechodzeniu obok.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Senser, kantówka 8 cm przyczepiona do podłogi i sufitu blaszkami (takimi z kątem prostym), poprzeczki z tego samego i blaty z płyty OSB.
    Jak ktoś udostępni miejsce na serwerku mogę dać foty jak ja to zrobiłem.
    Cyfrak jest, garaż tuż obok.
    Może wrzuć tu: http://www.imageshack.us/

    Chętnie bym obejrzał.

  9. #9

    Domyślnie

    Kupowałem zestawy w Castoramie -szyna z otworami przykręcana na kilka kołków rozporowych do ściany w otwory uchwyt ( jest kilka długości pozwalające na wykonanie półek o różnej szerokości) na to deska, płyta itp. Ja miałem półki z poprzedniego mieszkania które dociołem na odp szerokość. Można ustawiać na różnej wysokości, są białe czarne i szare. obciążenie do 50 kg na uchwyt ( sprawdzone) montaż bardzo prosty. Ale uwaga są w ofercie dwie firmy niewiele się róźniące wykonaniem ale znacznie ceną. Kupowałem tańsze i jestem zadowolony. Robiłem także półki w garderobie mocowane do płyty gipsowo kartonowe. W garażu do porothermu i się trzyma

  10. #10

    Domyślnie

    Z kantówki...w sumie to raczej nie zbyt skomplikowany sposób....i pewnie nie drogi....nie wiem jak tylko to przymocować do sufitu?? (strop terriva)
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch07
    Cytat Napisał Senser
    Ikea...nie wpadłbym na to....
    No i to przy samym wyjściu .Mają tez super wieszaki,np. na rowery,koła itp.Są to takie aluminiowe szyny do których wkłada sie wieszaki.Te szyny mozna ciąć na dowolna długość .Ten patent podoba mi sie bardzo .Pozdro
    Witam, mieszkam daleko od wszelakiej IKEI dlatego mam pytanie gdzie moge coś takiego obejrzeć?? może jakieś miejsce w necie??

  12. #12

    Domyślnie

    Jakąś cieżko mi się wybrać...ale widziałem reklamę z Castoramy, nie wiem czy to jeszcze aktualne...chcę to kupić ale znając życie pewnie mi się to nie uda....chyba do 400 kg/półka, jest ich w sumie 5 w cenie 118,00 zł.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #13

    Domyślnie

    Kupowałem w BMSERWIS www.bmserwis.pl typ SOEZ z blachy ocynkowanej, 90kG/półkę.
    Nie żałuję.
    Transport W-wa i okolice - gratis. 5%rabatu

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    My mamy w garażu regały z Castoramy i super się sprawdzają. Nic się nie chybocze, nie kiwa, nie ugina. Są solidne, trwałe, łatwe w montażu - polecam!
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wwpaw

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-629
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam regały z . Z roku na rok zapotrzebowanie na powierzchnie do przechowywania rośnie. Ja prawie co roku dokupuję kolejny regał. zestawy castoarmowe pozwalają łączyć wiele regałów, półki mają takie same wysokości, generalnie są kompatybilne - mocno ułatwia
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-03-2018 o 09:15 Powód: Lokowanie produktu.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    W garażu mam 6 regałów 2 komunistyczne i 4 z casto wszystkie są ok, ale komuchy lepsze Ale i tak wszystkie tak samo zawoalone
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam w planie zrobić customową konfigurację. Garaż będę miał dość wysoki, a regały planuję do sufitu.

    Chce mieć w regale rozkładany stół i wszystko dopasować do siebie. Wystarczy prosty projekt i zamówić płyty z cięciem w hurtowni meblowej. Sprawa nie jest skomplikowana, kosztowo wychodzi całkiem spoko, a wszystko jest na wymiar.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Przejechać się na złom. Wyszukać fajne profile po niecałe 2 zl kg i piękne sztywne regały metalowe w garażu

  19. #19

    Domyślnie

    Kantówka i osb. Tylko kantówka nie z Castoramy, najlepiej od jakiegoś okolicznego producenta. Casto ma cenę x2. Zamiast osb mogą być deski. Można też odzyskać drewno z palet i z tego zrobić. Opcji jest wiele.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post
    Przejechać się na złom. Wyszukać fajne profile po niecałe 2 zl kg i piękne sztywne regały metalowe w garażu
    halo... mamy rok 2018... społeczeństwo się bogaci... posiadacze domów wybudowanych za setki tysięcy złotych mają jeździć na złomowiska i szukać prętów metalowych, żeby budować z nich regał... halo... to nie ta epoka... towarów nie brakuje, regały w marketach po kilkadziesiąt złotych ... nowe i pachnące... halo.... pobudka
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony