dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 244
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.876 z 4876

Domyślnie

Po co ci prywatna łazienka w master bedroom, jeśli pod natryskiem mieści się tylko jedna osoba? Żeby mieć blisko do toalety rano?
    Pytam, bo fascynuje mnie to na gruncie prywatnym, a widzę takich projektów coraz więcej.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

Domyślnie

tam jest wnęka 180cm x 120cm więc raczej zmieszczą się dwie to chyba wygoda lub moda na prywatną łazienkę, amerykański styl tylko brakuje mi jeszcze z 300m2 do ich standardów dla mnie to raczej wygoda i kawałek prywatności może będzie tam wanna kto to wie ...

Ostatnio edytowane przez martingg ; 16-08-2018 o 08:28

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

Kod pocztowy
    01-355

Domyślnie

Witam. Chciałbym prosić Was o ocenę koncepcji pomieszczen w domu. Dom dla 2 osob. ogrzewanie pompa ciepla + rekuperacja.Wjazd od polnocy ze wzgledu na polozenie dzialki i widok. Podpowiedzcie czy rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i przeznaczony na nie metraż wystarczający. Dziękuje za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam Arek
    to moja pierwsza zabawa z kazplanem i prosze o wyrozumialosc

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

duża odległość kanapa - tv, za to ciasno między stołem a kanapą.
    Dużo okien w kuchni - gdzie będzie płyta?
    Po co schody w garażu?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-10-2019 o 23:18

Domyślnie

Oprócz tego co napisała Elfir, to jeszcze zrobiłabym drzwi na zewnątrz z pralni, by swobodnie wychodzić z praniem na dwór. Oraz powiększyła garderobę o ten wycięty kawałek. Wtedy garderoba będzie bardziej funkcjonalna a sypialni i tak to nie zaszkodzi.
    Razi mnie też ubikacja w drzwiach w małej łazience. Zamieniłabym miejscami toaletę z umywalką.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

Kod pocztowy
    01-355

Domyślnie

Witam ponownie, bardzo dziękuje za uwagi. Elfir może poszerzyć sypialnie i pokój o 0,5m każdy i zmiejszyc salon o ten 1 m ? Cały czas myślimy gdzie dać płytę w kuchni, żona chce na wyspie. Ściana w salonie ma 6,1m wiec powinien wejsc stoł, narożnik ok 3m i zostaje 3m. Chciałem obniżyć garaż o 0.5m stad te schody w garażu.
    ciężkiprzypadek tak zrobię z garderobą jak radzisz czyli powiększę o ten wycięty kawałek. Żeby zrobić drzwi i okno w pralni będę musiał zrobić ja o 0,5m szerszą warto ? Ubikacja tak ustawiona też mnie razi, trzeba to zmienić
    Tak to jest jak sie pisze posty w nocy, miało byc ze wjazd jest od południa a nie od północy jak napisałem
    Pozdrawiam Arek

Domyślnie

Zamiast okna wstaw drzwi z szybą. Wtedy nie będziesz musiał poszerzać .

Ta kanapa na wizualizacji to jakaś bardzo duża, może to tylko wina planu. Sądzę, że na 6 m wejdzie Ci stół z 6 krzesłami i kanapa bez problemu.
    Można dać też narożnik bardziej na środku salonu, wtedy odległość od telewizora będzie w porządku .
    A płytę chyba możesz zrobić na półwyspie, tylko pamiętajcie o wymaganych odległościach od brzegów blatu. W takim przypadku polecam okap wpuszczany w blat od strony stołu.

Odnośnie toalety, to może trzeba pomyśleć o zmniejszeniu prysznica w dużej łazience na 80cm.
    wtedy prysznic by miał 80x180 a toaleta powiększona o 42 cm mogła by zostać tak jak jest , czyli wc przy drzwiach a umywalka na wprost.
    Albo powiększyć toaletę o ten kawałeczek z korytarza obok wiatrolapu i wtedy umieścić tam wc, z drugiej strony co jest.

Dlaczego chcesz garaż na innym poziomie co dom?

My też wybudowaliśmy i kończymy domek dla 2 osób, to troszkę patrzę pod naszym kątem.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-10-2019 o 11:17
    Wolna jak rzeka

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss

Domyślnie

Arku,
    Śmiało możesz zmniejszyć łazienkę z tych 2,5 m na 2,3 m i nadal będzie wygodnie chociaż już nie aż tak przestrzennie (jeśli planujesz raczej standardową wannę). W ten sposób nieco powiększysz pralnię dzięki czemu na ścianie z garażem można ustawić pralkę, suszarkę, deskę do prasowania itp. i będzie miejsce na poruszanie się w tym pomieszczeniu. Proponowałabym też zmienić lokalizację drzwi do pralni na bardziej centralną (tuż za wanną). Pomyśl też, czy drzwi przesuwne nie byłyby wygodniejsze. Czy nie planujecie bidetu w łazience?

Pomysł z powiększeniem pokoi w celu zmniejszenia szerokości salonu - popieram Po takim zabiegu nie będzie się wchodziło od razu na salon (salon zyska nieco na przytulności). Ale czy potrzebujecie aż tak dużych dodatkowych pokoi?
    I tu nasuwa mi się jedno pytanie. Dlaczego akurat taki projekt/koncepcja? Wygląda mi to bardziej na dostosowanie jakiegoś gotowca (z trzema sypialniami) do waszych potrzeb, niż na prawdziwie indywidualne do nich podejście.

A co do stołu, to 80 cm szerokości blatu to takie minimum i sprawdza się przy codziennym użytkowaniu. Na imprezy w większym gronie, przy stole zastawionym półmiskami i dekoracjami (kwiaty, świeczniki) może być już za mało.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

I nie zapomnij o ścianie nośnej. Bo teraz ci się urywa w środku domu i nie wiadomo na czym miałby się opierać strop w salonie i wiatrołapie.

Spiżarnia wyszła za mała by była funkcjonalna
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-10-2019 o 21:56

Domyślnie

To bez sensu robić 1 dużą łazienke z prysznicem i wanną i wc zamiast dwóch w 1 prysznic w drugiej wanna, tym bardziej, że są przez ścianę. Twoje rozwiazanie bedzie generować kolejki.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

Kod pocztowy
    01-355

Domyślnie

ciężkiprzypadek,moniss, Elfir bardzo dziękuje za Wasze cenne uwagi. Widziałem te pochłaniacze chowane w blat są mega, jednak ta cena ok 10k trochę mnie przeraża
    Przeniosłem toaletę tak jak tak jak poradziliście zabierając kawałek wiatrołapu. Zmniejszyłem łazienkę o 20 cm, powinno sie teraz wszystko zmieścić. Pokój jest tylko jeden gabinet/gościnny i sypialnia dla nas wystarczy ew. dla gości będzie łózko w gabinecie. Cały czas sie zastanawiam czy obniżyć garaż o 0,5m bo dom będzie na malej górce.Dom będzie to typowa stodoła z zadaszonym tarasem od strony jeziora..Dziaka duża ale wąska ok 25-26m szerokości dlatego dom ma 14m szerokości i ciężko znaleźć taki gotowiec.
    Elfir spiżarnia na 2 osoby wystarczy, Jak zrobić ściany nośne niech sie głowi projektant
    nowa7 nie będzie kolejek bo to dom dla 2 osób ew w wakacje wnuki wpadną o ile syn planuje dzieci
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Ostatnio edytowane przez garage1 ; 14-10-2019 o 22:37

Domyślnie

Cytat Napisał garage1 Zobacz post
    ciężkiprzypadek,moniss, Elfir bardzo dziękuje za Wasze cenne uwagi. Widziałem te pochłaniacze chowane w blat są mega, jednak ta cena ok 10k trochę mnie przeraża
    Przeniosłem toaletę tak jak tak jak poradziliście zabierając kawałek wiatrołapu. Zmniejszyłem łazienkę o 20 cm, powinno sie teraz wszystko zmieścić. Pokój jest tylko jeden gabinet/gościnny i sypialnia dla nas wystarczy ew. dla gości będzie łózko w gabinecie. Cały czas sie zastanawiam czy obniżyć garaż o 0,5m bo dom będzie na malej górce.Dom będzie to typowa stodoła z zadaszonym tarasem od strony jeziora..Dziaka duża ale wąska ok 25-26m szerokości dlatego dom ma 14m szerokości i ciężko znaleźć taki gotowiec.
    Elfir spiżarnia na 2 osoby wystarczy, Jak zrobić ściany nośne niech sie głowi projektant
    nowa7 nie będzie kolejek bo to dom dla 2 osób ew w wakacje wnuki wpadną o ile syn planuje dzieci
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Też mamy podobne założenia i chciejstwa domu tylko dla nas. Natomiast dzieci i wnuki będziemy przyjmować z radością, ale już jako gości
    Zazdroszczę bliskości jeziora.

Życzę by domek okazał się dla Was idealnym. Teraz tylko projektant i będziecie mogli zaczynać budowę.
    Tylko pamiętajcie, że etap projektu jest najważniejszy i czasami warto go kilkakrotnie przemyśleć i przeanalizować w drobnych szczegółach bez pośpiechu.
    Bo jak sobie pościelicie, tak się wyśpicie...czy coś podobnego

Okap można już kupić za ok 2000 zł.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-10-2019 o 23:35 Powód: dopisek
    Wolna jak rzeka

Elfir

54

Domyślnie

w twojej spiżarni nie ma gdzie ustawić półek. Jest po prostu ciasnym korytarzykiem z małą wnęka.

Wejscie do pralni zrób na środku ściany- pralnia będzie bardziej ustawna.

Elfir

54

Domyślnie

tutaj na bazie gotowca:

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

Kod pocztowy
    01-355

Domyślnie

Dziękuje Elfir za cenne uwagi, przestawię drzwi miedzy łazienką a pralnią na środek. Może całkowicie zlikwidować przejscie z wiatrołapu do kuchni, zrobi się odrobine większa spiżarnia ?
    Elfir możesz mi powiedzieć co to za projekt ten który wkleiłaś? Bardzo ciekawe ma rozwiązania.
    Pozdrawiam Arek

Elfir

54

Domyślnie

ten projekt jest przerobiony i to mocno (np. zwężony, zlikwidowane podcienia, przesunięta ściana nośna).
    Nie pamiętam co to, wzięłam z google po wpisaniu "dom parterowy dwie sypialnie"

Strona 244 z 244

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia