dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 246
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 4912
  1. #4861

    Domyślnie

    tam jest wnęka 180cm x 120cm więc raczej zmieszczą się dwie to chyba wygoda lub moda na prywatną łazienkę, amerykański styl tylko brakuje mi jeszcze z 300m2 do ich standardów dla mnie to raczej wygoda i kawałek prywatności może będzie tam wanna kto to wie ...

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 16-08-2018 o 07:28

  2. #4862
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym prosić Was o ocenę koncepcji pomieszczen w domu. Dom dla 2 osob. ogrzewanie pompa ciepla + rekuperacja.Wjazd od polnocy ze wzgledu na polozenie dzialki i widok. Podpowiedzcie czy rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i przeznaczony na nie metraż wystarczający. Dziękuje za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam Arek
    to moja pierwsza zabawa z kazplanem i prosze o wyrozumialosc


  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duża odległość kanapa - tv, za to ciasno między stołem a kanapą.
    Dużo okien w kuchni - gdzie będzie płyta?
    Po co schody w garażu?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-10-2019 o 22:18

  4. #4864

    Domyślnie

    Oprócz tego co napisała Elfir, to jeszcze zrobiłabym drzwi na zewnątrz z pralni, by swobodnie wychodzić z praniem na dwór. Oraz powiększyła garderobę o ten wycięty kawałek. Wtedy garderoba będzie bardziej funkcjonalna a sypialni i tak to nie zaszkodzi.
    Razi mnie też ubikacja w drzwiach w małej łazience. Zamieniłabym miejscami toaletę z umywalką.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #4865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam ponownie, bardzo dziękuje za uwagi. Elfir może poszerzyć sypialnie i pokój o 0,5m każdy i zmiejszyc salon o ten 1 m ? Cały czas myślimy gdzie dać płytę w kuchni, żona chce na wyspie. Ściana w salonie ma 6,1m wiec powinien wejsc stoł, narożnik ok 3m i zostaje 3m. Chciałem obniżyć garaż o 0.5m stad te schody w garażu.
    ciężkiprzypadek tak zrobię z garderobą jak radzisz czyli powiększę o ten wycięty kawałek. Żeby zrobić drzwi i okno w pralni będę musiał zrobić ja o 0,5m szerszą warto ? Ubikacja tak ustawiona też mnie razi, trzeba to zmienić
    Tak to jest jak sie pisze posty w nocy, miało byc ze wjazd jest od południa a nie od północy jak napisałem
    Pozdrawiam Arek


  6. #4866

    Domyślnie

    Zamiast okna wstaw drzwi z szybą. Wtedy nie będziesz musiał poszerzać .

    Ta kanapa na wizualizacji to jakaś bardzo duża, może to tylko wina planu. Sądzę, że na 6 m wejdzie Ci stół z 6 krzesłami i kanapa bez problemu.
    Można dać też narożnik bardziej na środku salonu, wtedy odległość od telewizora będzie w porządku .
    A płytę chyba możesz zrobić na półwyspie, tylko pamiętajcie o wymaganych odległościach od brzegów blatu. W takim przypadku polecam okap wpuszczany w blat od strony stołu.

    Odnośnie toalety, to może trzeba pomyśleć o zmniejszeniu prysznica w dużej łazience na 80cm.
    wtedy prysznic by miał 80x180 a toaleta powiększona o 42 cm mogła by zostać tak jak jest , czyli wc przy drzwiach a umywalka na wprost.
    Albo powiększyć toaletę o ten kawałeczek z korytarza obok wiatrolapu i wtedy umieścić tam wc, z drugiej strony co jest.

    Dlaczego chcesz garaż na innym poziomie co dom?

    My też wybudowaliśmy i kończymy domek dla 2 osób, to troszkę patrzę pod naszym kątem.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-10-2019 o 10:17
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #4867
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Arku,
    Śmiało możesz zmniejszyć łazienkę z tych 2,5 m na 2,3 m i nadal będzie wygodnie chociaż już nie aż tak przestrzennie (jeśli planujesz raczej standardową wannę). W ten sposób nieco powiększysz pralnię dzięki czemu na ścianie z garażem można ustawić pralkę, suszarkę, deskę do prasowania itp. i będzie miejsce na poruszanie się w tym pomieszczeniu. Proponowałabym też zmienić lokalizację drzwi do pralni na bardziej centralną (tuż za wanną). Pomyśl też, czy drzwi przesuwne nie byłyby wygodniejsze. Czy nie planujecie bidetu w łazience?

    Pomysł z powiększeniem pokoi w celu zmniejszenia szerokości salonu - popieram Po takim zabiegu nie będzie się wchodziło od razu na salon (salon zyska nieco na przytulności). Ale czy potrzebujecie aż tak dużych dodatkowych pokoi?
    I tu nasuwa mi się jedno pytanie. Dlaczego akurat taki projekt/koncepcja? Wygląda mi to bardziej na dostosowanie jakiegoś gotowca (z trzema sypialniami) do waszych potrzeb, niż na prawdziwie indywidualne do nich podejście.

    A co do stołu, to 80 cm szerokości blatu to takie minimum i sprawdza się przy codziennym użytkowaniu. Na imprezy w większym gronie, przy stole zastawionym półmiskami i dekoracjami (kwiaty, świeczniki) może być już za mało.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #4868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I nie zapomnij o ścianie nośnej. Bo teraz ci się urywa w środku domu i nie wiadomo na czym miałby się opierać strop w salonie i wiatrołapie.

    Spiżarnia wyszła za mała by była funkcjonalna
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-10-2019 o 20:56

  9. #4869

    Domyślnie

    To bez sensu robić 1 dużą łazienke z prysznicem i wanną i wc zamiast dwóch w 1 prysznic w drugiej wanna, tym bardziej, że są przez ścianę. Twoje rozwiazanie bedzie generować kolejki.

  10. #4870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    11

    Domyślnie

    ciężkiprzypadek,moniss, Elfir bardzo dziękuje za Wasze cenne uwagi. Widziałem te pochłaniacze chowane w blat są mega, jednak ta cena ok 10k trochę mnie przeraża
    Przeniosłem toaletę tak jak tak jak poradziliście zabierając kawałek wiatrołapu. Zmniejszyłem łazienkę o 20 cm, powinno sie teraz wszystko zmieścić. Pokój jest tylko jeden gabinet/gościnny i sypialnia dla nas wystarczy ew. dla gości będzie łózko w gabinecie. Cały czas sie zastanawiam czy obniżyć garaż o 0,5m bo dom będzie na malej górce.Dom będzie to typowa stodoła z zadaszonym tarasem od strony jeziora..Dziaka duża ale wąska ok 25-26m szerokości dlatego dom ma 14m szerokości i ciężko znaleźć taki gotowiec.
    Elfir spiżarnia na 2 osoby wystarczy, Jak zrobić ściany nośne niech sie głowi projektant
    nowa7 nie będzie kolejek bo to dom dla 2 osób ew w wakacje wnuki wpadną o ile syn planuje dzieci
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc



    Ostatnio edytowane przez garage1 ; 14-10-2019 o 21:37

  11. #4871

    Domyślnie

    Cytat Napisał garage1 Zobacz post
    ciężkiprzypadek,moniss, Elfir bardzo dziękuje za Wasze cenne uwagi. Widziałem te pochłaniacze chowane w blat są mega, jednak ta cena ok 10k trochę mnie przeraża
    Przeniosłem toaletę tak jak tak jak poradziliście zabierając kawałek wiatrołapu. Zmniejszyłem łazienkę o 20 cm, powinno sie teraz wszystko zmieścić. Pokój jest tylko jeden gabinet/gościnny i sypialnia dla nas wystarczy ew. dla gości będzie łózko w gabinecie. Cały czas sie zastanawiam czy obniżyć garaż o 0,5m bo dom będzie na malej górce.Dom będzie to typowa stodoła z zadaszonym tarasem od strony jeziora..Dziaka duża ale wąska ok 25-26m szerokości dlatego dom ma 14m szerokości i ciężko znaleźć taki gotowiec.
    Elfir spiżarnia na 2 osoby wystarczy, Jak zrobić ściany nośne niech sie głowi projektant
    nowa7 nie będzie kolejek bo to dom dla 2 osób ew w wakacje wnuki wpadną o ile syn planuje dzieci
    Jeszcze raz dziękuje za pomoc



    Też mamy podobne założenia i chciejstwa domu tylko dla nas. Natomiast dzieci i wnuki będziemy przyjmować z radością, ale już jako gości
    Zazdroszczę bliskości jeziora.

    Życzę by domek okazał się dla Was idealnym. Teraz tylko projektant i będziecie mogli zaczynać budowę.
    Tylko pamiętajcie, że etap projektu jest najważniejszy i czasami warto go kilkakrotnie przemyśleć i przeanalizować w drobnych szczegółach bez pośpiechu.
    Bo jak sobie pościelicie, tak się wyśpicie...czy coś podobnego

    Okap można już kupić za ok 2000 zł.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-10-2019 o 22:35 Powód: dopisek
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #4872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w twojej spiżarni nie ma gdzie ustawić półek. Jest po prostu ciasnym korytarzykiem z małą wnęka.

    Wejscie do pralni zrób na środku ściany- pralnia będzie bardziej ustawna.

  13. #4873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj na bazie gotowca:

  14. #4874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garage1

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziękuje Elfir za cenne uwagi, przestawię drzwi miedzy łazienką a pralnią na środek. Może całkowicie zlikwidować przejscie z wiatrołapu do kuchni, zrobi się odrobine większa spiżarnia ?
    Elfir możesz mi powiedzieć co to za projekt ten który wkleiłaś? Bardzo ciekawe ma rozwiązania.
    Pozdrawiam Arek

  15. #4875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten projekt jest przerobiony i to mocno (np. zwężony, zlikwidowane podcienia, przesunięta ściana nośna).
    Nie pamiętam co to, wzięłam z google po wpisaniu "dom parterowy dwie sypialnie"

  16. #4876

    Domyślnie

    Cześć!
    Jesteśmy na etapie koncepcji projektu indywidualnego domu parterowego bez poddasza użytkowego. Mamy już swój pomysł ale będę wdzięczna za rzucenie na niego okiem, może zauważycie jakieś problemy lub lepsze rozwiązania Założenia są następujące:

    1) Prosty dom z dachem dwuspadowym i przedłużonym zadaszeniem nad tarasem, powierzchnia ~120m^2
    2) Orientacja domu: "górna" ściana rzutu skierowana na południe z niewielkim odchyleniem na zachód
    3) 3 sypialnie + mały gabinet
    4) Pomieszczenie gospodarcze połączone z pralnią
    5) 2 łazienki z prysznicem



  17. #4877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cziiko Zobacz post
    2) Orientacja domu: "górna" ściana rzutu skierowana na południe z niewielkim odchyleniem na zachód
    3) 3 sypialnie + mały gabinet
    4) Pomieszczenie gospodarcze połączone z pralnią
    5) 2 łazienki z prysznicem
    Czemu od zachodu brak okien, za to masa od północy? Coś stoi na przeszkodzie, żeby obrócić go o 90* zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara?
    Jak przedłużysz zadaszenie nad tarasem, to jaka tam będzie wysokość?
    Spiżarka i garderoba pomieszczą mniej, niż gdyby to były szafy - więcej miejsca tu zmarnujesz na komunikację.
    Popatrz na Arosa II.

  18. #4878

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Od zachodu brak okien bo chcielibyśmy do tej ściany przykleić wiatę na auto. Jeżeli obrócimy dom bokiem to stracimy salon od południa i dach na południe gdybyśmy chcieli robić panel fotowoltaiczne, takie umieszczenie domu na działce bardziej nam odpowiada, widok w załączniku. W tej chwili od północy jest kuchnia - która jest też doświetlona oknami z salonu, łazienka i kotłownia której nie powinno to przeszkadzać no i pokój, który faktycznie mógłby mieć okno z innej strony, tylko nie widzę jak to zrobić bez ruszania ściany zachodniej.
    Spiżarka musi zostać, nawet taka mała, ale co do garderoby możesz mieć rację - ma ktoś może doświadczenie z tak małymi pomieszczeniami?
    Po przedłużeniu zadaszenia nad tarasem do ok. 3m dolna krawędź będzie ok 215cm od powierzchni tarasu - widziałam coś takiego na żywo i jest ok.
    Arosę widziałam, ale jej przeróbka wyniesie więcej niż indywidualny.


  19. #4879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cziiko Zobacz post
    Po przedłużeniu zadaszenia nad tarasem do ok. 3m dolna krawędź będzie ok 215cm od powierzchni tarasu - widziałam coś takiego na żywo i jest ok.
    To robicie ścianę kolankową? Inaczej już okap będzie się kończył jakieś 2,4m powyżej p.p.

    Jak nie chcecie obracać domu, to przeniósłbym okna z północy na wschód/zachód gdzie się da.
    Ale PV bym szybciej montował na wiacie i/lub domku narzędziowym. Albo obrócił i zrobił dach kopertowy. IMO ważniejsza wizyta słońca w pokojach wschód/zachód (gdy już za mocno nie przypieka) niż PV.

    Taras od południa to co najmniej średni pomysł. Będziecie latem z niego uciekać, a w zimie i tak niewiele czasu na nim spędzicie.

    Strasznie taniego macie projektanta, jak przerobienie bardzo podobnej Arosy II nie wychodzi drastycznie taniej. U mnie indywidualny wychodził jakieś 10K drożej od gotowca z przeróbkami. Przesunięcie okna, drzwi czy ścianki działowej to drobiazg.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-12-2019 o 19:23

  20. #4880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rób gabinetu od południa. O wiele lepszy jest od wschodu lub północy, bo słońce nie świeci w monitor.

Strona 244 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony