dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 245 z 246
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.900 z 4912
  1. #4881

    Domyślnie

    Zadaszenie nad tarasem byłoby pod innym kątem niż dach, stąd ta wysokość. Przerobiłam rzut uwzględniając wasze uwagi, trochę zmniejszyły się powierzchnie pokoi, ale za to garderoba wyszła trochę większa. Obawiam się jedynie tego, że wszystkie pokoje ze sobą graniczą - nie wpłynie to negatywnie na przenoszenie dźwięków między ścianami? Nie jestem do końca przekonana do takiego układu pomieszczeń, ale argument o słońcu na monitorze jak najbardziej trafny
    Taras od południa chcemy rozwiązać zawijając go w Lkę wzdłuż wschodniej ściany domu.


  2. #4882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to pom. na końcu korytarza zamień na garderobę dostępną z sypialni.
    korytarz może być spokojnie węższy - 125-130 cm


  3. #4883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cziiko Zobacz post
    Zadaszenie nad tarasem byłoby pod innym kątem niż dach, stąd ta wysokość.
    To na jakiej wysokości skończy się okap? U mnie jest na 2,5m do płyty betonowej (jeszcze nie wiem, czy w końcu będzie taras wentylowany, czy drewniany) i docelowo może będzie nawet z 10cm mniej.

    Cytat Napisał Cziiko Zobacz post
    Obawiam się jedynie tego, że wszystkie pokoje ze sobą graniczą - nie wpłynie to negatywnie na przenoszenie dźwięków między ścianami?
    Jak się obawiasz, to daj silkę na ściany działowe.
    Ja bym się nie przejmował oknem od południa w gabinecie. Latem, jak dasz większy okap to słońce nie będzie zaglądało. Zimą raczej ucieszy. A jakby jednak stanowiło problem, to wystarczy roleta wewnętrzna. I masz sypialnie rozdzielone. A rodzicielska może być po drugiej stronie korytarza.

    Cytat Napisał Cziiko Zobacz post
    Taras od południa chcemy rozwiązać zawijając go w Lkę wzdłuż wschodniej ściany domu.
    Latem to pewnie największym powodzeniem cieszyłby się od północy.
    Zależy jeszcze, jaki cień rzucają sąsiednie budynki drzewa.

  4. #4884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kaizen - zima własnie przeszkadza, bo daje promienie prosto na monitor. Mam od południa i praktycznie poza pochmurnym dniem zasłony musza byc zaciągnięte.

  5. #4885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kaizen - zima własnie przeszkadza, bo daje promienie prosto na monitor. Mam od południa i praktycznie poza pochmurnym dniem zasłony musza byc zaciągnięte.
    Zimą słońca niewiele. A jak akurat pada na monitor gdy ktoś przy nim siedzi (jaki to % czasu przez zimę?) to taki kłopot zasłonić okno?

  6. #4886
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taki, że bez sensu robić okna od południa aby je zasłaniać (zimą bo słońce wpada pod ostrym kątem, latem, bo jest za jasno i słaby kontrast na monitorze). Dlatego o wiele sensowniej jest robić gabinety od wschodu lub północy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-12-2019 o 16:08

  7. #4887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    taki, że bez sensu robić okna od południa aby je zasłaniać (zimą bo słońce wpada pod ostrym kątem, latem, bo jest za jasno i słaby kontrast na monitorze). Dlatego o wiele sensowniej jest robić gabinety od wschodu lub północy.
    Naprawdę jak słońce nie operuje po oknie to masz od południa jaśniej, niż od północy? Przecież wpada tak samo rozproszone światło.

  8. #4888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. latem okno jest zasłonięte praktycznie non stop, bo jest za jasno. Ma to znaczenie zwłaszcza w grach.

  9. #4889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak. latem okno jest zasłonięte praktycznie non stop, bo jest za jasno. Ma to znaczenie zwłaszcza w grach.
    U mnie nie. A praktycznie całe lato przesiadywałem w jadalni z laptopem przy samym oknie południowym, bo gabinet był jeszcze nieumeblowany. Słońce nie operowało bezpośrednio po oknie. Za to wiosną i jesienią owszem, jak się trafiały słoneczne dni i akurat byłem w okolicach południa w domu - wtedy zasłaniałem okno roletą (długo jedyną w domu). Ale to nie było często.

  10. #4890

    Domyślnie

    Witam forumowiczów. Pisze po raz pierwszy po wielu latach marzenia o własnych domu i przeglądania forum. W ubiegłym roku zakupiona działka a teraz w końcu podjęliśmy konkretne działania w kwestii budowy. Z uwagi na chorobę jednego z domowników chcemy budować parterówkę. Mamy wstępny wariant projektu, próbuję go wkleić nie wiem czy dobrze widać? Czy moge prosić o konstruktywną krytykę? Etap początkowy, zarys pracy architekta. W budynku jeszcze nie ma nawet okien, na razie zastanawiamy się nad rozplanowaniem pomieszczeń. Układ stron świata jest dokładnie jak patrzycie na projekt, północ u góry. Garaż wysuniety, gdyż działka w kształcie trapezu 900 m2. Część gdzie jest garaż ma dość szpiczasty kształt. Mieszkamy w bloku więc naprawdę ciężko funkcjonalnie odnieść się do układu pomieszczeń w domu i jego funkcjonalnosci. Nie chcemy kominka, jedyną ekstrawagancją- marzeniem jest sauna. Wszystkie pomieszczenia wskazane w projekcie zostały architektowi wskazane przez nas. 2 wersje projektu oraz działka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	438001
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	438016   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	438015  
    Ostatnio edytowane przez lightintunnel ; 09-12-2019 o 20:26

  11. #4891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak na razie bardzo chaotycznie. Do czego ma służyć garderoba wielkości większego kartonu przy wiatrołapie?
    Garaż od południa kosztem pokoi dzieci (które przecież służą nie tylko za sypialnię ale bawialnie i pokój pracy)?
    W zasadzie tylko jedna łazienka łapie się na światło dzienne.
    Aby dojść z zakupami do kuchni trzeba obejść salon.

    Nie podoba mi się. I nie chodzi tu o drobne poprawki, tylko o podstawowe założenia.

  12. #4892

    Domyślnie

    Miałam nadzieję, że się odezwiesz Elfir Czytając forum Twoje posty są racjonalne i bardzo pomocne. Dodałam drugi wariant i kształt działki. Nam też nie podoba się przejście przez salon, będziemy starali się żeby architekt to zmienił. W naszym przypadku nie da się nic zrobić żeby kuchnia była od strony drogi (dookoła zabudowane już działki),ale nie mamy na to ciśnienia. Niestety z garażem ciężko- zerknij na plan działki. Jeżeli nie będzie wypuszczony to trochę będzie zmarnowanego miejsca z przodu. Garderoba przy wiatrołapie- do poprawy, prawdopodobnie zrobimy jako całość. Czy łazienka musi mieć światło dzienne? Jak to wygląda w użytkowaniu? Jesteśmy blokowcami od pokoleń stąd też ciężko nam się odnaleźć w takiej przestrzeni, ale z uwagi na sytuację zdrowotną po prostu musimy się przenieść. Rozważaliśmy zmianę mieszkania, ale kosztowo nie wychodzi dużo taniej. Dziękuję i proszę o wyrozumiałość.

  13. #4893
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Najmniejszy pokój (9 m2) bym powiększyła w kierunku pralni, tak aby zmieściły się tam szafy. Pralnię z kolei bym przesunęła w kierunku wejścia, likwidując obie maleńkie garderoby, a w wiatrołapie poszerzając wnękę o kolejną szafę.
    I zmiana największa - zamieniłabym miejscami łazienkę z pralnią, dzięki czemu ta pierwsza będzie miała okno oraz możliwość skorzystania z wc przez gości bez wchodzenia do "serca" strefy prywatnej.
    Z chęcią zlikwidowałabym też maleńką garderobę (właściwie to schowek) przy największej sypialni.
    Czyli pralnia + szafy wnękowe w części prywatnej zamiast mini-schowków zwanych garderobami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt pralni.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	438017

    Wejście do spiżarki lepiej zlokalizować bliżej narożnika kuchennego, dzięki temu pozbyć się można szafek narożnych a przy lodówce będzie można ustawić cała wysoką zabudowę. Tak swoja drogą, to wys. zabudowę wraz z lodówką, od jadalni przesłoniłabym ścianką.

    Zlikwidować jedne drzwi w pomieszczeniu gospodarczym.

    DOPISEK:
    A czym planujecie ogrzewać?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 09-12-2019 o 20:50
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #4894
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Drugi wariant lepszy, ale zlikwidowałabym mini garderobę przy największej sypialni na rzecz powiększenia mini-pralni
    Moim zdaniem w drugiej opcji, kuchnio-jadalnia w stosunku do salonu jest nieproporcjonalnie mała.
    Czy koniecznie musi być garaż, czy wystarczyłaby może sama wiata?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #4895

    Domyślnie

    Dzięki Moniss, planujemy ogrzewanie gazem (wszystkie media na działce), ale też zapytam o koszt pompy, żeby mieć świadomość cen i zrobienia kalkulacji za/przeciw. Kwestię garażu rozważaliśmy i stanęliśmy na garażu w bryle. Bardzo zależy nam na garderobie przy sypialni. A dlaczego jadalnia jest mała? Będzie służyć dla 3-4 osób? Może pytam jak laik, ale naprawdę to wszystko jest dla mnie novum. Co innego czytać posty innych a co innego zająć się swoim domem...
    Ostatnio edytowane przez lightintunnel ; 09-12-2019 o 20:59

  16. #4896
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Kilka m-cy temu na alledrogo były oferty nowych pomp ciepła powietrze-woda z montażem poniżej 20 tys. (np LG 9 kW za 17tys.). Do tego oczywiście trzeba doliczyć jeszcze koszt montażu osprzętu w kotłowni i dolnego źródła ciepła (np. podłogówka).

    A co do gazu, to zamiast robienia komina aż nad dach (jak w projekcie), lepiej wybrać komin dwupłaszczowy , który ma ok. 1 m długości i przechodzi bezpośrednio z kotła kondensacyjnego przez ścianę na zewnątrz.

    I jeszcze zadania dla całej Twojej rodziny. Przejrzyjcie kilka katalogów z projektami domów, albo też kilka różnych stron z projektami, zwracając uwagę wyłącznie na rozplanowanie wnętrz. Porównajcie pokoje z wymiarami pomieszczeń Waszego mieszkania (czy za duże, czy może za małe). Postawcie sobie pytanie, jak byście się czuli mieszkając w takich wnętrzach. Wyobraźcie to sobie
    Kilka pytań pomocniczych:
    Jak duży macie salon obecnie? Do czego Wam służy (jadalnia, wypoczynek, oglądanie TV, bawialnia itp.). Jak dużą macie kuchnię? Jak dużo spędzacie w niej czasu... Czy w nowym domu często będą u Was goście? Czy będą to nasiadówki przy stoliku kawowym, stole jadalnianym, czy może potańcówki...?


    EDIT:
    Poza tym jest też kilka różnic pomiędzy mieszkaniem w domu i w mieszkaniu.
    W domu potrzebne jest pomieszczenie techniczno-gospodarcze i pomieszczenie ogrodowe na np. kosiarkę do trawy (często garaż przejmuje tą funkcję). Dobrym rozwiązaniem jest też pralnia i spiżarnia. Jeśli pomieszczenie gospodarcze jest bardzo małe, to potrzebne są też schowki (wiadro, mop, odkurzacz, szczotki, drabinka, chemia gospodarcza, choinka, ozdoby świąteczne itp.)

    Sensowna garderoba powinna mieć ok. 4 m2, aby spełniała podstawowe funkcje (przechowywanie ubrań, łatwe ich odnajdywanie + swobodne przemieszczanie się w niej). Jeszcze lepiej, jeśli można się w niej swobodnie przebierać.

    Zwykle na wygodną sypialnię przyjmuje się powierzchnię 13 -16 m2. Przez kilka lat korzystałam z ponad 13 metrowej sypialni i poza dużą szafą i łóżkiem, zmieściły się tam także szafki nocne, komoda i toaletka.

    Z własnego doświadczenia przyznaję, że łazienka bez okna albo z małym okienkiem nie jest najprzyjemniejsza. Najprzyjemniej mi się zawsze korzystało z łazienek z dużymi oknami.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 09-12-2019 o 21:32
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #4897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tej działce pasowałoby coś w kierunku ekonomiczny (domy z Wizją) z garażem.

    czy dom może stać równolegle do drogi?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-12-2019 o 21:36

  18. #4898

    Domyślnie

    Moniss, mierzymy, mierzymy i mierzymy Sypialnia będzie bez szafy gdyż robimy garderobę więc metrążowo wyjdzie jak piszesz. Najwięcej czasu spędzamy w salonie. Nawet pracujemy gdy ktoś oglada tv lub słucha muzyki, tacy stadni jesteśmy Gości najchętniej przyjmujemy w salonie na kanapie. W jadalni przy dużym stole może byśmy mieli nasiadówki 2-3 razy w roku. Lubimy kanapę i stolik kawiarniany. Fajnie, że piszesz o odczuciach w łazience ze światłem, ale drugiej z oknem chyba nie wykombinujemy.

    Elfir, ekonomiczne z wizją są długie i zajęłyby całą działkę- tak patrząc na te projekty. Na naszym terenie zostały pokreślone WZ, ale wszyscy je zmieniają i gmina wyraża zgodę. Miały być tylko dachy dwuspadowe, teraz są koperty a nawet płaskie. Robilismy rozeznanie w UM i powiedzieli żeby pisać o zmianę. Myślę więc, że dało by radę, ale chyba działka za wąska na taki myk... Tylko, co by to zmieniło?

    EDIT:
    Wysłaliśmy propozycje zmian architektce, czekamy
    Ostatnio edytowane przez lightintunnel ; 10-12-2019 o 08:25

  19. #4899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    długie ale wąskie - cały ogród byłby od południa.

  20. #4900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To na jakiej wysokości skończy się okap? U mnie jest na 2,5m do płyty betonowej (jeszcze nie wiem, czy w końcu będzie taras wentylowany, czy drewniany) i docelowo może będzie nawet z 10cm mniej.



    Jak się obawiasz, to daj silkę na ściany działowe.
    Ja bym się nie przejmował oknem od południa w gabinecie. Latem, jak dasz większy okap to słońce nie będzie zaglądało. Zimą raczej ucieszy. A jakby jednak stanowiło problem, to wystarczy roleta wewnętrzna. I masz sypialnie rozdzielone. A rodzicielska może być po drugiej stronie korytarza.



    Latem to pewnie największym powodzeniem cieszyłby się od północy.
    Zależy jeszcze, jaki cień rzucają sąsiednie budynki drzewa.
    Zadaszenie miałoby się rozpoczynać już od murów, jak na obrazku poniżej. Jeżeli będzie ono miało kąt 14 stopni to na 3 metrach zejdzie w dół ~75cm, czyli wysokość 210-220cm powinna być osiągalna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ca2499dd-c514-48c2-8b42-105d59348f0f.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	438037

    Ściany działowe zamierzamy zrobić właśnie z silki.
    Od północy nie ma szans zrobić tarasu, a dookoła póki co żadne budynki i drzewa nie dają cienia.

    Aktualnie skłaniamy się ku gabinetowi od północy, tak, by trzy sypialnie były od południa. Zastanawiamy się nad dwoma rzutami: w jednym jest trochę większa garderoba, kosztem mniejszych sypialni, ale wydaje się, że powinno w niej być całkiem sporo miejsca do przechowywania. W drugim z kolei wywalamy garderobę, ale robimy na korytarzu dużą, trzymetrową szafę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	667b2b4c-3d67-4f5c-afb2-6d54ae40920e.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	438038
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31b98a93-82dd-4a20-b6dd-f4bfc9e3ff58.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	438039

Strona 245 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony