dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 246
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4912
  1. #21

    Domyślnie


    Witam.

    Krystian, nie przesadzasz z tyloma odpowiedziami Nie chodzi mi o ilosc a jakosc odpowiedzi


    Hmmmm, taki szczegol z wentylacja dalbym chyba architektowi do rozwiazania. Lecz prawie kazda lazienka (oprocz tych posrodku budynku) ma okno (wentylacyjne ). Nie wystarcza to?

    "Prawdziwy" komin (CO i kominki) ma byc tylko w tym jednym miejscu, tak jak widac na obrazkach...

    Tak w ogole dalej nie wiem co do CO... Na marginesie, co to jest za skrot CWO??? Jakie skroty powinno sie jeszcze znac???

    Pozdrawiam
    Lukasz


  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    Utrzymanie takiego domku będzie cię chyba troche kosztować.

  3. #23

    Domyślnie

    On 2003-05-05 12:36, Lukasz K. wrote:

    Lecz prawie kazda lazienka (oprocz tych posrodku budynku) ma okno (wentylacyjne ). Nie wystarcza to?
    Nie wiem, czy to to samo, ale...
    W poprzednim mieszkaniu miałam wentylację (z braku komina właśnie) w postaci otworu w ścianie. W otworze zamontowana byłą kratka wentylacyjna. A teraz wrażenia - KOSZMAR. Z wentylacji POTWORNIE wiało. Więc ją próbowałąm zalepiać. A wtedy w pomieszczeniu była wilgoć (pleśń w narożnikach). Więc odlepiałam, ale wtedy było strasznie zimno.
    Najgorszemu wrogowi nie życzę .

    Pozdrawiam serdecznie

  4. #24

    Domyślnie

    Sory za to zwielokrotnienie w gruncie rzeczy jednej wypowiedzi - problemy techniczne,brak potwierdzenia wysłania!
    Życzę powodzenia w realizacji planów, ale te okna wentylacyjne już zalatują stęchlizną...
    Cze!

  5. #25

    Domyślnie


    Hej,

    @caleb:
    ze nie bedzie za darmo to juz myslalem

    Lecz co masz dokladniej na mysly? Moze o czyms jeszcze zapomnialem...???


    @Pyza:
    Wlasnie tez myslalem o takim rozwiazaniu (wentylacje w scianie), lecz chyba to jednak nie za dobry pomysl...

    @Krystian:
    Nie musisz przepraszac za te odpowiedzi... Wszyscy chyba juz zauwazylismy, ze forum ostatnio ma tylko problemy..

    Co do tych kominow wentylacyjnych, to chyba bedzie je mozna puscic przez rury w scianie na strych/dach...

    Pozdrawiam
    Lukasz



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Lukasz K. dnia 2003-05-06 10:01 ]</font>

  6. #26

    Domyślnie projekt indywidualny ............. koszty ?

    czesc i czolem
    jakie sa srednie koszty wykonania projektu indywidualnego ? czy ktos moze wie?

    tak mniej wiecej pi razy drzwi
    pzdr

  7. #27

    Domyślnie projekt indywidualny ............. koszty ?

    czesc i czolem
    jakie sa srednie koszty wykonania projektu indywidualnego ? czy ktos moze wie?

    tak mniej wiecej pi razy drzwi
    pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    juz wiem
    bylem w biurze agrobisp i kurde nic ciekawego od 350 do 450 zł za m2 powierzchni uzytkowej domu kurcze np za dom 150 m2 5200 troche sporo
    pzdr

  9. #29

    Domyślnie

    juz wiem
    bylem w biurze agrobisp i kurde nic ciekawego od 350 do 450 zł za m2 powierzchni uzytkowej domu kurcze np za dom 150 m2 5200 troche sporo
    pzdr

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Płaciłem 2500 zł za projekt domu 280m2. W projekcie także kanalizacja oraz instalacja elektryczna. Z projektu jestem zadowolony za wyjątkiem dachu. Niestety ale projektant jak mówią cieśle "nie czuł drzewa" i miałem problemy z więźbą.

    marcin k - chcesz kupić tańszy projekt? Szukaj sprawdzonego architekta "singla" . W pracowniach z zasady jest drożej (koszty organizacyjne pracowni).

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Płaciłem 2500 zł za projekt domu 280m2. W projekcie także kanalizacja oraz instalacja elektryczna. Z projektu jestem zadowolony za wyjątkiem dachu. Niestety ale projektant jak mówią cieśle "nie czuł drzewa" i miałem problemy z więźbą.

    marcin k - chcesz kupić tańszy projekt? Szukaj sprawdzonego architekta "singla" . W pracowniach z zasady jest drożej (koszty organizacyjne pracowni).

  12. #32

    Domyślnie [projekt] Czas na chwilę prawdy - czyli wasze opinie.

    Krótko mówiąc - poniżej są linki do rysunków z planowanym rozkładem naszego domu. Pooglądajcie i piszcie co wam się podoba - a co nie. Zawsze jest szansa jeszcze coś zmienić - byc może uwagi okażą się słuszne, a my o czymś zapomnieliśmy.

    Piwnica: http://republika.pl/rydze/dom_foto/piwnica3.jpg
    Parter: http://republika.pl/rydze/dom_foto/parter3.jpg
    A tak to wygląda na wizualizacji: http://republika.pl/rydze/dom_foto/27.jpg

    No i moze kilka słów opisu:
    Budować będziemy praktycznie w centrum miasta. Stąd wiele obostrzeń i wymagań którym musiał projet sprostać by nie marnować powierzchni działki. Budynek będzie stał w rogo działki - ma ślepą ścianę północną (w granicy z sąsiadami). Chcieliśmy parterówkę bo nie cierpimy schodów. A przy okazji dobrze by było mieć trochę miejsca na ew. "działalność" w przyszłości - stąd decyzja o piwnicach i ich wysokości (3m ze względu na przepisy). Schowaliśmy je w ziemie ile się dało, ale tez nie chcieliśmy by ktoś nam mógł wejść przez okna od strony zachodniej (tam też dom jest w granicy z drogą osiedlową)
    W piwnicy zamieszka cała techniczna cześć domu - kotłownia, zbiornik CWU, pralnia itp. Zresztą.... przeciez to wszystko widać na rysunkach (chociaż ich jakość jest taka sobie)

    Piszcie co o tym sądzicie

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  13. #33

    Domyślnie Prosba o ocene proj.indyw.(z koncepcja ogrzewania) - DLUGIE

    Jestesmy z Zona na etapie pracy nad projektem indywidualnym dla naszego domu. Architekt przedstawil nam na razie propozycje, nad ktora troszke popracowalem i wyszlo mi cos takiego:

    http://www.pik-net.pl/lysy/1piwnica.gif
    http://www.pik-net.pl/lysy/1parter.gif

    Dzialka i orientacja w terenie:

    U gory polnoc, dzialka jest ze spadkiem w kierunku poludniowym, czyli w
    dolnej czesci rysunku jest nizej. Spadek jest tej wielkosci (mniej wiecej),
    ze na dlugosci domu roznica wysokosci to niecala kondygnacja. Droga jest od strony poludniowej. po lewej wzdloz domu bedzie jeszcze wiata, ktorej nie widac na planach o dlugosci ok 6-7m. Pozniej murek oporowy i za murkiem powinno byc wyzej o jakies 2,5 metra, bo tam bedzie taras. Na parterze na wprost korytarza beda jedne drzwi tarasowe o szerokosci 90. Taras wiec bedzie wzdloz zachodniej sciany w jej polnocnej czesci. Do domu sie wchodzi w piwnicy, ktora z tej strony bedzie na poziomie drogi, obchodzimy garderobe i po schodkach 3-czesciowych (pierwsze dwa-trzy schody zaraz za zakretem, podest, duzo schodow, podest i znowu dwa-trzy schodki) wchodzimy do czesci dziennej. Gdyby schody ulozyc tak, ze sie wchodzi wraz ze wzniosem dzialki to wyszlibysmy do czesci nocnej domu. Z parteru jest jeszcze wyjscie na poddasze (z czesci nocnej), gdzie tez bedzie mozna urzadzic kiedys cos w przyszlosci (pokoj dla drugiego dziecka), na razie sobie tym glowy nie zawracamy. Strzalki w miejscach gdzie sa schody wskazuja "kierunek do gory". To co przylega po lewej stronie do garderoby to kominek (wymiary kominka sa na oko do weryfikacji).

    Sciany w srodku sa 24cm lub 12cm, a takie przerywane to podciagi, czyli wzmocnienie stropow, sa one konieczne nad garazem i pokojem dziennym. Garderoba na dole bedzie na ubrania, ktore sezonowo trzeba gdzies schowac (zimowe kurtki, plaszcze, itp), a garderoba na gorze na ubrania, z ktorych sie korzysta. Spizarka w kuchni to samo - na to co sie na bierzaco uzywa, a na dole chlodna (w rogu piwnicy pod ziemia) na wieksze zapasy, np. Wina Wysokosc kondygnacji na razie planuje na 2,5 + grubosc stropu, choc rozwazam tez na parterze 2,75. Strop raczej wylewany (tanszy jesli robocizna we wlasnym zakresie), dach dwuspadowy w lini polnoc-poludnie. Polacie dachu beda wiec na wschod i na zachod. Kominy schodza az do piwnicy, zeby tam zrobic wyczystki a w kotlowni chce miec dwa kominy, aby podlaczyc kocial olejowy (nie mamy tam gazu) i jeden wolny jesli cos mi strzeli do glowy aby podlaczyc jakis inny kocial (zagazowujacy drzewo??). Mieszkamy na slasku, ale chcemy miec czyste piwnice i w zwiazku z tym dla nas tanie paliwo stale = drzewo.

    Pokoje nie maja wentylacji gdyz planuje zrobic rozprowadzenie powietrza z kominka (grawitacyjnie). Wiec wymiana powietrza pomiedzy pomieszczeniami bedzie. W lato sie zazwyczaj otwiera/uchyla okna wiec mysle, ze nie bedzie z tym problemu, ale to jeszcze do dyskusji.

    Kominek powietrze do ogrzewania bedzie pobieral z korytarza w piwnicy i tym sposobem bedzie rowniez ogrzewany ten korytarz. Jesli wymiana bedzie za slaba, zamontuje jakis wentylator nadmuchujacy powietrze z korytarza pod obudowe kominka, ktora bedzie musiala byc w miare szczelna. Kominek juz mam, Jotul i810, ktory ma osobny wlot dla powietrza do spalania, wiec nie bedzie sie mieszalo z tym do ogrzewania.

    Kominek bedzie glownym zrodlem ciepla, a piec na olej (na dzialce nie ma gazu) bedzie uzywany:
    - awarie kominka,
    - zabezpieczenie przed wygasnieciem kominka,
    - dluzsze wyjazdy,
    - CWU,
    - pomieszczenia, ktore trudno bedzie ogrzac kominkiem (pralnia, garaz, lazienka)
    Dogrzewania pradem, lazienki i duzego garazu raczej nie wchodzi w gre. Jestem amatorem mechanikiem, wiec stad tak duzy garaz.

    W zwiazku z oszczednym uzywaniem oleju (mam nadzieje, ze uda), piec olejowy bedzie jednym z tanszych dostepnych na rynku, bez zaawansowanej automatyki z malym zbiornikiem (do 1000l)

    W poblizu kominka pragne zwrocic uwage na wneke (na lewo od kominka) na podreczny sklad opalu.

    Co do kometarzy, ze bede mial kotlownie w salonie, to prawda, ale czysta i pod reka. Czasy sa takie, ze trzeba patrzec aby eksploatacja domu byla tania i opalanie drewnem mam nadzieje mi to zapewni. A czestosc dokladania do kominka nieznacznie sie tylko rozni od czestosci dokladania do pieca zagazowujacego drzewo. A do kotlowni kominkowej nie trzeba schodzic na dol.

    Czekam na wasze opinie i pierwsze wrazenia zarowno do rozkladu, domu, wielkosci samych pomieszczen jak i wymyslonej przezemnie koncepcji ogrzewania domu.

    P.S.
    Koszt wykonania projektu (bez instalacji) bedzie w przedziale 2000-5000. Wiec gdyby ktos byl zainteresowany projektem indywidualnym na slasku, to polece namiary na priva. (przy takich cenach nie oplaca sie gotowca+adaptacja).

    --
    Marcin

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    ladny projkt
    a co to za przepisy z tymi 3 metrami?

  15. #35

    Domyślnie

    No jak na dom w centrum miasta i tyle ograniczeń to projekt naprawdę ładny. Funkcjonalność wnętrz bardzo dobra może poza jednym wyjatkiem, ja bym wolała mieć spiżarnię w piwnicy (wygospodarować chłodne pomieszczenie), a w to miejsce powiększyć WC i zrobić drugą łazienkę z prysznicem i umywalką. Tym bardziej, że kuchnia jest duża i miejsca na podręczne produkty będzie dość.
    Pozdrawiam

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mnie się projekt bardzo podoba, jest naprawde przemyslany i funkcjonalny i w przeciwienstwie do joli , uwazam, ze spizarnia przy kuchni to jest to! Przeniesienie jej na inna kondygnacje powoduje bardzo sporadyczne korzystanie z tego miejsca, czyli w praktyce wyglada to tak, ze co sie tam wstawi zostaje zapomniane i uzywane gora raz na pare miesiecy. W tzw. czesci dziennej jest wc dla gosci i domownikow w ciagu dnia, a w nocnej-regularna lazienka. dodatkowo łazienka jest przecież w piwnicy, a dom nie jest duży, żeby trzeba było mysleć aż o 3 łazienkach.
    Powodzenia przy realizacji!
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  17. #37

    Domyślnie

    Myślę, że jesli robisz 3 łazienki i tylko w jednej można się umyć to dziwne. Nie wiem ile osób będzie mieszkać ale cztery sypialnie i tylko jedna łazienka do mycia? Przydało by się wygospodarować gdzieś miejsce na dodatkowy prysznic - na parterze byłoby trudno, pozostaje tylko łazienka w piwnicy. Dodatkowo piszesz coś o działalności w piwnicy. Nie wiem jaki rodzaj ale to też jest argument za łazienką.
    Trudno to ocenić bo nie ma rozmiarów, ale albo masz takie duże pokoje albo salon jest ciut przymały (jakby go tak rozciągnąć na wschód?)
    Czy to jest jakaś skarpa czy czekają cię poważne prace ziemne?
    Ciekawy pomysł - dom w zasadzie piętrowy a wygląda jak parterowy.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    ladny projkt
    a co to za przepisy z tymi 3 metrami?
    Chodzi o mozliwość prowadzenia działalności gospodarczej. Pomieszczenie nowowbudowane ma mieć określoną wysokość i być doświetlone światłem dziennym - oczywiście dokładnie jest to gdzieś tam opisane. Zresztą nawet jakby nie było - i tak zakładałem 2,8 metra, wieć 20 cm więcej mi nie przeszkadza. Do tego dochodzą pomieszczenia sanitarno-socjalne. Stąd WC w piwnicy (ja najchetniej bym go nie robił - ale mus to mus)

    Co do łazienek: ja wiem, że budując dom nie jestem niczym ograniczony i moge rozwiąć skrzydła, ale ... W tej chwili mieszkamy w bloku - 4 pokoje i też 1 łazienka - naprawdę nie ma do niej kolejki - nawet przy wiekszych imprezach rodzinnych. A sprzątać trzeba... I dlatego decyzja o jednej duzej łazience i dodatkowej małej dla gości.

    Szpulka: dlaczego zakładasz że 4 pokoje = 4 sypialnie?

    Pozdrawiam

    No i oczywiście dziękuję za komentarze.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  19. #39

    Domyślnie

    Nie podałeś szczegółów i jakieś założenie musiałam wykonać (jestem analitykiem - jak nie ma danych to nie znaczy, że analiza nie ma być gotowa na czas ).

    Jeśli chodzi o łazienkę to piszę na własnym przykładzie. Też kiedyś mieliśmy jedną i było ok, ale człowiek przyzwyczaja się do udogodnień i jak na wakacjach mieliśmy jedną łazienkę na 5 osób to ciągle wszyscy się chcieli myć o tej samej porze. Poza tym my często pojawiamy się w domu razem późnym wieczorem i wszyscy chcą wziąść przysznic i odpocząć. Mój dorastający syn też potrafi nieźle przyblokować prysznic.

  20. #40

    Domyślnie

    hmmmm....
    Uwag kilka "wróbla ćwirka)
    cytuję ..nie lubimy schodów, a strona techniczna w piwnicy? nad pralnią powinna być łazienka, albo miejsce na "spady brudnej odzieży".

    a gdzie jest garderoba ?

    w kuchni lodówka stoi daleko od zlewozmywaka ...hmm bieganie z soczystymi potrawami do opłukania i na druga stronę do gotowania

    ustawienie jadalni przy kuchni byłoby korzystniejsze dla biegania z talerzami
    Te 4 pokoje jakie mają wielkości?
    piwnica wszystkie pomieszczenia sa dość długie i wąskie - czy na działalnośc taki układ właściwy - zależy na jaką

    Pomimo wszystko dodałabym jakąś łazieneczkę z prysznicem.

    Przy takiej wielkości domu powierzchnia salonu skromna


    Bryłka domku ładna ))
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

Strona 2 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony