dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 107 z 107
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.127 z 2127
  1. #2121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No właśnie, te cieczowe mają ekstra sprawność. Na elektrodzie jest wątek na 400 stron
    Może zaryzykuję. Moja rodzina zużywa dużo ciepłej wody.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #2122

    Domyślnie

    Witam
    mam na sprzedaż mój kolektor cieczowy.
    Absorber 8m2 wykonany z rur 12mm miedzianych w kształcie harfy obłożony blaszkami z aluminium offsetowego malowanego farbą kominkową na czarno. kolektor ogrzewał zbiornik 300l do ponad 70*C.
    Zostałem zmuszony do rozbiórki kolektora ze względu na rozbiórkę garażu.
    Aktualnie kolektor gotowy do sprzedażny w postaci 18 szt 2metrowych pakietów dodatkowo rury łączące. Wystarczy palnik lut oraz topnik i około godziny pracy jesteście w posiadaniu 8m2 kolektora słonecznego. Cena zestawu to 990zł Myśle nie jest wygórowana nie pokrywa nawet moich kosztu zakupu miedzi nie licząc godzin pracy jaką włożyłem w ten wynalazek. Zapraszam do kupna Kontakt 661073271 lub przez OLX. Nie pokrywam kosztów wysyłki, mogę jednak przygotować paczkę jeśli ty zamówisz kuriera wymiar przesyłki około 215x50x40 Zapraszam

    https://www.olx.pl/oferta/kolektor-s...8-IDxaLH4.html
    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 22-04-2019 o 21:32
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  3. #2123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rychu29

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowym na tym portalu i przeczytałem Wasze posty do 64 strony, jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy w tym temacie, ale w czy mój problem.
    Jestem zainteresowany zrobieniem solara wodnego do podgrzewania wody w basenie o pojemności ok. 5 m3, oczywiście domowym sposobem i oczywiście jak najtaniej. Posiadam okna pojedyncze , które chciałbym wykorzystać, mam również poliwęglan komorowy dymiony o wym.3m x 1m( pozostałość po budowanym własnoręcznie tarasie, ale z tego co przeczytałem nie jest zbyt dobrym materiałem)
    Panele grzejnikowe odpadają do wykorzystania ponieważ pewnie są zardzewiałe i będą brudzić wodę, musiałbym stosować jakieś filtry.
    Jestem laikiem w tych sprawach, nie znam się na elektryce czy automatyce jak tym sterować , ale jestem w stanie zamontować do obiegu np. pompkę od CO, a może wykorzystać pompkę od filtra od basenu ?
    Wydaje mi się ,że jestem w stanie polutować miedź palnik posiadam, skrzynię na solar wykonam bez problemu, drewno to moja pasja.
    Wszelkie uwagi mile widziane i proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem zielony w tych sprawach.
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam

  4. #2124

    Domyślnie

    Mam gotowe panele z mojego harfowego kolektora chętnie od sprzedam. Odezwij się do mnie na mail wyślę zdjęcia. Kacperwalkowski małpa Interia.pl

  5. #2125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rychu29

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym zrobić kolektor słoneczny do podgrzewania basenu wolno stojącego o pojemności ok.5 m3.
    Posiadam okno o wymiarach 150cm x 140 cm które chciałbym wykorzystać do tego celu i teraz moje pytania.
    - w jakiej odległości od siebie powinny być rurki pionowe miedziane i jakiej średnicy ?
    - jakiej średnicy powinny być rurki poziome ?
    Tak radzi mistrz Adam
    Celowałem w wysoką skuteczność. Chodziło o wysokie temperatury wyjściowe.
    Także o wysokie uzyski dzienne. (kWh)

    Jeżeli zrobimy panel z elementów długich ustawionych pionowo...
    Jeżeli połączymy je w układ "harfy", czyli góra razem i dół razem...
    Jeżeli zasilanie i odpływ będą po przekątnej...
    Jeżeli te zbiorcze rurki będą miały przekrój o 1/3 mniejszy jak SUMA przekrojów tych cieńszych...

    To opory przepływu będą małe, pojemność wodna każdej rurki w porównaniu z powierzchnią, która ją ogrzewa też mała wtedy uzyskiwane temperatury będą wysokie.
    Wszelkie rady mile widziane
    Pozdrawiam.

  6. #2126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rychu29 Zobacz post
    Witam
    Chciałbym zrobić kolektor słoneczny do podgrzewania basenu wolno stojącego o pojemności ok.5 m3.
    Posiadam okno o wymiarach 150cm x 140 cm które chciałbym wykorzystać do tego celu i teraz moje pytania.
    - w jakiej odległości od siebie powinny być rurki pionowe miedziane i jakiej średnicy ?
    - jakiej średnicy powinny być rurki poziome ?
    Tak radzi mistrz Adam
    Celowałem w wysoką skuteczność. Chodziło o wysokie temperatury wyjściowe.
    Także o wysokie uzyski dzienne. (kWh)

    Jeżeli zrobimy panel z elementów długich ustawionych pionowo...
    Jeżeli połączymy je w układ "harfy", czyli góra razem i dół razem...
    Jeżeli zasilanie i odpływ będą po przekątnej...
    Jeżeli te zbiorcze rurki będą miały przekrój o 1/3 mniejszy jak SUMA przekrojów tych cieńszych...

    To opory przepływu będą małe, pojemność wodna każdej rurki w porównaniu z powierzchnią, która ją ogrzewa też mała wtedy uzyskiwane temperatury będą wysokie.
    Wszelkie rady mile widziane
    Pozdrawiam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2594299.html
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #2127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rychu29

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki Kulibob

Strona 107 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony